Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség?...

Terhességi cukorbetegség? Észrevettél magadon tüneteket?

Figyelt kérdés
Aki érintett, mesélne picit? A cukorterhelés eredményén kívül volt más tüneted?
2014. nov. 20. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Semmi az ég világon. Sosem volt baj a cukrommal. Aztán a terhelésesen az éhomi 7,6 lett a 2 órás 12,79 Ráadásul csak két hét elteltével tudtam meg az eredményt. Semmi tünet nem volt, aztán a dokim ilyedt képe, beutalt a diabetológiára, aztán a terhespatológián dekkoltam egy hetet, mire beállítottak inzulinra. Tünetem továbbra sincs, csak macera a kaja méregetés és számolgatás, az időre evés, az állandó szurkálás. De azzal bíztatnak, hogy a szülés után elmúlik :) Ja és az inzulin miatt indított szülés lesz a 38.-héten. Ha van konkrét kérdésed, kérdezz csak. Már 7 hete "úszok a cukorban"... Neked mennyi lett az eredményed? 33 hkm
2014. nov. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

24. heti cukorterhelés előtt 4,3, 2 órával később 7,0.

Állítólag pont az a minimum érték, amikor már ismételni kell. Szerintem felesleges, de hát nem én vagyok az orvos.

Csak azért kérdeztem, mert semmit nem tudok a témával kapcsolatban.

2014. nov. 20. 11:01
 3/7 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség olyan, hogy semmilyen formában nincs tünete, a terhességi diabétesznek sem. Nekem 5,8 volt az éhgyomri és 9,2 a terheléses. Így egyből diabetológus, aki közölte, hogy 160g-os ch diétát kell tartsak. Napi ötszöri étkezéssel ennyi a maximum szénhidrát mennyiség ami a szervezetedbe kerülhet. Én konkrétan mérleggel jártam mindenhova és méricskéltem minden étkezést, már a családom is komplett hülyének nézett, de a gyerek érdekében az ember mindent megtesz. Így 10 nap túlhordással született egy gyönyörű és egészséges 3500 g-os kicsi lánykám, aki ma már 5 éves. Érdekes, hogy a második terhességemnél meg nem lettem cukros, bár ott a kezdetektől fogva odafigyeltem rá, mit eszem, csak nem mérleggel. Amúgy az első szülésem után 5 kilóval voltam könnyebb, mint terhesség előtt és a terhesség alatt is annyit szedtem csak összesen magamra.
2014. nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ismét 1-es. Ismétlésről még nem hallottam. Szerintem nem rossz érték, de azért már vigyázni kell a cukorral és a fehét lisztes dolgokkal. 2 órás értéknél 7,8-tól kell menni diabetológiára, ez még kezelhető diétával. 11 felett van az inzulin. Mondjuk nem baj, ha az orvosod óvatos, mert nagy baja lehet a babának ha a mama cukros. Idő előtt öregedhet a méhlepény, megvastagodhatnak a baba kötőszövetei, nagy lehet a súlya a túl sok cukortól. Ha az anya cukros, és ebből a cukorból a baba is kap bőven sokkal több inzlint termel, mint amúgy kellene és ez a születéskor okozhat nála olyan szintű alacsony vércukrot, hogy kómába is eshet. Szóval nem kell paramaminak lenni, de ha van figyelmeztető jel, akkor jobb odafigyelni kicsit! Csak lazán :)
2014. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az orvosom még nem látta az eredményt, a belgyógyászatról küldtek vissza ismétlésre, amit majd csak a 28. héten csinálnak.

Egyébként az utóbbi napokban, 1-2 hétben vettem észre, hogy borzasztóan kívánom az édeset. Ha jól is lakok ebéddel például, muszáj utána innom egy brutálédes kakaót, vagy ennem egy csokit. Ez utalhat valamire, vagy gyakori ilyenkor?

Egyáltalán nem vagyok paramami, ezekkel az értékekkel inkább nyűgnek tekintem az ismétlést...De persze megyek, meg a baba a legfontosabb.

2014. nov. 20. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sejtettem, hogy rossz lesz az eredményem. Az elsőnél jó volt a terheléses érték, nem is volt semmi extra. De a második terhességnél úgy 2-3 hónapos kortól kb. 3 óránként ennem kellett, különben remegtem, szédültem, nagyon rosszul voltam. Mégsem híztam. Valamint elkezdtem brutál mód viszketni. Alapból ekcémás vagyok, de éreztem,hogy ez másmilyen viszketés. Ehhez képest "csak" 7,6 lett a 2 órás értékem, de amint elkezdtem diétázni, ezek a panaszok megszűntek.
2014. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sejtettem, mert imádom az édességet :) és a pékárut.... :)

Viccet félretéve nem volt tünete, jól voltam.

Amúgy az értéked jó! Valószínű azért akarja ismételni majd, mert a terhesség előrehaladtával nő az eredmény, tehát a tied tök jó simán benne van a határértéken belüli tartományban, de ki tudja 3 hónap múlva mi lesz. Meg ha esetleg a családban van cukorbeteg akkor az is lehet rizikó.

Szóval kicsit figyelj oda, amúgy sem árt ha inkább egészséges ételeket eszel, mert tényeg fölösleges a nasi.

Én alig híztam így a diéta miatt (3kg-t) nem kellett azon gondolkodnom hogy nyerem vissza az alakom :)

2014. nov. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!