Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos, cukorbeteg kismamik...

Túlsúlyos, cukorbeteg kismamik! Hogy alakult terhesség alatt a súlyotok?

Figyelt kérdés
Én inzulinos vagyok terhességet 40kg felesleggel indítottam. Több helyen is írtam itt mi van eddig velem. Kíváncsi vagyok, ha vannak itt hozzám hasonló helyzetben levők, hogy alakult a terhességetek a baba és a ti szempontotokból is.

2014. okt. 24. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Cukorbeteg ugyan nem vagyok,de mióta az eszemet tudom küzdöttem a súlyommal.A terhességemet 87 kg-val kezdtem,most 90 kg vagyok,és nem diétázom,eszem mindent ami jól esik.A baba teljesen normális ütemben fejlődik.Most vagyok 27+2 hetes.
2014. okt. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
+40KG volt rajtam terhesség alatt 28kg jött rám cukrom is lett de diétával kezelhető (8as lett) 2hós a kisfiam egészséges. Rólam le is ment a 28kg. Szoptatok így nem diétázom de ahogy abba hagyom újra nekiállok a 160-180 gos szénhidrát diétának. ( amúgy végig aktív voltam le sem lehetett ültettni) A.
2014. okt. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én 92-vel kezdtem (egyébként 10-15-öt letagadhatnék), és a a 9. hétig fogytam másfél kilót, majd híztam 1-et, így most 91,5 vagyok.

Nem vagyok cukorbeteg, és remélem, 100 kilóig nem jutok el.

13+3 h km

2014. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is jó sok felesleggel indítottam mind a kétszer, az első gyereknél -17 kg lett a vége szülés után. 6 kg jött fel, de rettenetesen vizesedtem, mint egy kis elefánté, olyanok voltak a bokáim. A vérnyomásommal minden rendben volt.

A második babát is alapos túlsúllyal kezdtem, az elején a sok hányás miatt lement négy kg, az visszajött és még plusz kettő, tehát a vége itt is 6-7 kg volt, viszont nem is vizesedtem. Szülés után egy héttel, mire lement minden felhalmozott víz, -10 kg volt a végleges.

Mind a kettőnél cukros voltam, 160 grammos diétával.

2014. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én is jo nagy tulsullyal (40kg) estem teherbe, plusz 4 kg-ot hiztam igy végül -8kg val jöttem ki a korházbol. én nem diétáztam, cukrom sem volt..viszont mindennap edzettem (aquafitnesst, és dynamicot csináltam a terhesség alatt a 8. honapig, én elötte is mindennap tornáztam)
2014. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
En IRes vagyok, 83mal lettem terhes, 101gyel mentem szulni. A babam 3400g lett, atlagos sullyu. Szules utan 5 hettel 86 kilo voltam mar.
2014. okt. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sajnos elszállt az előbbi kommentem. Szóval már a terhesség előtt figyeltem a kajára és a bevitt kcal mennyiségre, így 2kg-t leadtam a 103-ból. Így már "csak" 101kg-val indítottam a terhességet. A cukorbetegségem is ekkorra derült ki kb., be is feküdtem a klinikára inzulinbeállításra. 160gr ch-t eszem, de leginkább az összkalória bevitelem csökkent kb. 1000 kcal-val. Méricskéltem a terhességem előtt és közben is viszonylag sokszor, hogy miből mennyit eszem, onnan tudom. Most 91-92kg vagyok. Szerintem csak azért nem voltam sokáig éhes, mert 3óránként eszem. Mostanában kezdek éhes lenni.


Ami a legfontosabb, úgy néz ki, a baba jól van, megfelelő ütemben fejlődik, nem nagy, nem is kicsi, a cukraim is jók. Ettől héttől járnom kell NST-re, hogy a méhlepény funkciója rendben van-e, és pluszban UH-on is megnéznek.


Testgyakorlásnak a gyaloglást választottam, mostanában csak ráérősen,mert húzódik a mdencém,a hasam feszül. 30 perc naponta. Eddig itt jó volt az idő, a szabadban tudtam mozogni. Most esőben a mechanikus futópadon sétálok. Próbálok aktív lenni.

2014. okt. 24. 23:18
 8/14 A kérdező kommentje:
Természtesen mindenkinek köszönöm az eddigi válaszait, még szívesen veszek válaszokat :)
2014. okt. 24. 23:21
 9/14 A kérdező kommentje:
A diétát valószínűleg tartanom kell szülés után is,mert a cukorbetegség már a terhesség előtt is több mint valószínű, hogy megvolt. Így marad az inzulin is sajnos. Ha már úgyis diétázom, nekiállok egy rendesebb edzéstervnek is, hogy valami izmom is legyen. És persze szeretnék az egészéges bmi-ig lefogyni. 160cm-hez 64-65 kg lenne.
2014. okt. 24. 23:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia. Én 110 kg-al indítottam. Pajzsmirigy alulműködésem van, a lombik alatt telenyomtak minden hormonnal, és most még terhességi cukros is lettem. 180-as ch diétát kell tartanom, ami nem is nehéz, mert a súlyom miatt már eleve diétáztam, most csak macerásabb az inzulin miatt. Erre a súlyra már nem mertem volna hízni. A manó tökéletesen fejlődik, ő nem látja a fogyás kárát. Most vagyok 30 hetes, és már "csak" 107 kg. Valószínű, hogy a pajzsmirigyre kapott dilibogyó is most kezdett el igazán működni. Azt mondták a diabetológián, hogy ha szülés után is megtartom ezt a diétát, akkor a maradék súlyfelesleget is lepasszolhatom. :) Nekem is a 65 körüli súly tetszene igazán, de kiegyeznék még a 70-el is! Sportnak most Én is a sétát választottam, mert a 20. hét óta a lábaimat, mintha valaki combtőből akarta volna kitépni...
2014. okt. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!