Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tabletta mellett lettem...

Tabletta mellett lettem terhes, de a barátom hallani sem akar róla. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Hello,


1992-sek vagyunk mindketten a baràtommal. 2 ève vagyunk egy pàr, ès màr együtt is èlünk 15 hónapja. 2 ève szedek fogamzàsgàtlót, elöfordult egy pàr alkalommal, hogy elfelejtettem bevenni, de nem mostanàban törtènt a lènyeg az, hogy àllapotos vagyok! A pàrom viszont abortuszra akar küldeni, mert nem akar mèg babàt. Meg se fordult a fejèben, hogy megtartsuk. Az indok pedig csak az, hogy ö mèg nem szeretnè..Hozzàtennèm, hogy jól keres, ès èn sem panaszkodhatok. Mèg nem èrzi magàt elèg èrettnek a apasàghoz. Az a baj, hogy minden nagyon gyorsan törtènt. Mèg vàrni akartunk vele, de èn ùgy gondolom, hogy amivel az èlet "megdob" az el kell fogadni. Nem akarom, hogy ne akarja a babànkat :( Olyan tökèletes volt idàig a kapcsolatunk! Tènyleg, nem is kivànhattam volna jobb pàrt magamnak erre tessèk. Mi legyen? Nem akarom ràtukmàlni az apasàgot, ha egyszer mèg nem szeretne azzà vàlni, viszont èn pedig nem szeretnèm elvetetni ès pont.


2014. nov. 24. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden érzésedről számolj be neki!

Ő még szerintem fel sem fogja, és nem érti, te mit élsz át. Neki most ez még olyan, mint egy parkolójegy, amit simán el lehet dobni, de valószínű csak azért, mert fogalma sincs, te mit érzel (nehéz is átélni, mert ő férfi, másképp működik az agyunk, és ezt nem bántásból mondom, de alapból nem tudja átélni azt amit te).

Meg kell beszélnetek!

Ha eddig jól működött a kapcsolat, akkor meg fogjátok tudni beszélni!

2014. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem sikerül megbeszélni és megegyezni, vagy megtartod és reménykedsz, hogy nem hagy el, vagy felneveled egyedül. Készülj az utóbbira, max. kellemesen csalódsz. Nem irigyellek, sajnálom :(
2014. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A dontes mindenkeppen a tied, mert te viseled egesz eletedben a fizikai es lelki kovetkezmenyeit.


Ha meg akarod tartani, akkor tartsd meg, ha neki nem kell akkor majd fizeti a gyerektartast.


Amugy meg az ilyesmit miert nem beszeltetek meg eddig? Meg mielott bekovetkezett? Akkor legalabb mindenki tudna, mit kockaztat amikor megy a szex.

2014. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hogy èrted kedves utolsó, hogy mièrt nem beszèltük meg? Nem volt tervbe a baba! Illetve, az 5 èves tervbe volt, de addig nem akartunk róla beszèlni, amíg nincs itt az ideje. Meg szedtem gyógyszert. Nagyon szeretem öt, nem akarom, hogy gyerektertàst fizessen, azt akarom, hogy melettunk maradjon ès ùgy szeressen, ahogy eddig! Nagyon imàd engem egyèbkènt, meg is lepödtem amikor felhozta az abortuszt, nem szàmítottam erre! Csalódtam benne elèggè. Anyukàmèk nagyon örülnek a hírnek, szegènyeknek meg se merem mondani, hogy a kedves apajelölt màr kevèsbè lelkes. Akkoràt csalódnànak benne, hogy ihaj! Biztos vagyok benne, hogy nem hagyna el, egyèbkènt. Csak azt sem szeretnèm, hogy ne örüljön neki! :( Màsok èveket próbàlkoznak ès sajnos nem sikerül nekünk meg vèletlen összejött ès akkor ezt csinàlja. Meg ha
2014. nov. 24. 14:33
 5/15 A kérdező kommentje:
*Meg ha amugyis akart babàt tolem, meg minden akkor nem mindegy? most ez hulyèn hangzik de màr felidegesitettem magam..mindig azt fujja, hogy mennyire odavan èrtem meg hogy mennyire szerencsès ficko ès hogy imàd hàt akkor most be is bizonyithatja h mennyire imàd.*
2014. nov. 24. 14:34
 6/15 anonim ***** válasza:

" mièrt nem beszèltük meg? Nem volt tervbe a baba! "


Pont ezert kellett volna megbeszelni. A szexualis elet felelosseggel is jar, es barmilyen vedekezes mellett is becsuszhat egy nem kivant terhesseg, ahogy a te peldad is mutatja. Mivel nem vagytok mar gyerekek, es nem egyeszakas kaland volt, ezt a lehetoseget at kellett volna beszelni. Igy mindenki tudta volna hanyadan all a masikkal.


Szamomra elkepzelhetetlen egy tobb eves kapcsolat ugy, hogy ez a kerdes fel sem merul.

2014. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Valszeg azt mondta volna, amit most, hogyha esetleg teherbe esnèk, akkor el kell vetessük. Viszont èn meg azt mondtam volna, hogy a-a, nem! Ha teherbe esek, akkor megtartjuk valszeg veszekedès tört volna ki, ès olyanon veszekedtünk volna ami be sem következett! Annak mi èrtelme lett volna? Csak arról volt szó, hogy olyan 27-28 èvesen nekilendülünk ès arról, hogy 2 gyereket szeretnènk. Mindenkèppen szerettünk volna babàt, csak mèg nem most. Ezèrt sem èrtem a reakciójàt, mert ha egyàltalàn soha nem szeretett volna babàt, akkor meg is èrtenèm ès valoszinuleg nem is alkotnànk egy pàrt, de nem ez a szitu. Nemtudom mit csinàlhatnèk..valoszinuleg azt, hogy àtbeszèljuk mèg jonèhànyszor.
2014. nov. 24. 14:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Egy csomo olyan dolgot is meg kell beszelni, ami meg nem kovetkezett be, de bekovetkezhet. Kulonben honnan tudnad a masikrol hogy hogyan gondolkodik? de mindegy, ez mar mult ido.


Tobb oka is lehet annak hogy most ennyire elzarkozik, es sajna lehet nehany kevesbe vidam is.


Egy biztos szerintem: ha te nem akarod elvetetni, akkor az o kedveert ne vetesd el, mert egesz eletedben banni fogod.


Amugy meg legyunk optimistak: lehet hogy csak ido kell neki.

2014. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezt a férfiak nagyon másként élik meg. Most úgy tűnik, választanod kell (és én is egyértelműen a gyermeket akarnám), de ez egyáltalán nem végleges. Lesz idő, hogy hozzászokjon, de az is elképzelhető, hogy nagyon fog rád haragudni.

Tarts ki a döntésed mellett, de ne erőszakoskodj vele, mondd el, hogy bármikor lehet az apukája, de nem fogod ezt kötelezővé tenni. Ha nem fogadja el, majd a szüleid segítenek.

Ha van jó munkád, akár egy évesen visszamehetsz dolgozni, a gyed extrával együtt szépen meg fogtok tudni élni.

A többi pedig kiderül. Drukkolok!

2014. nov. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia. Ismerős a helyzeted, pár hónapja ugyanebben a cipőben jártam/jártunk. Mi se terveztük a babát és mikor kiderült, hogy várandós vagyok, nagyon ledöbbentünk. Én konkrétan majdnem sírva fakadtam, mert még nem akartam babát munkahelyi dolgok miatt. Nehéz időszak vár rád, ha megtartod... Az én párom is felvetette az abortuszt. Pár nap kellett nekem, hogy higgadtan tudjak dönteni. Úgy döntöttem végül, hogy megtartom. Nem mondom, hogy a párom annyira örült volna a döntésemnek. Rengeteget vitatkoztunk, sokszor már nem is a baba miatt, hanem minden kis apróság miatt. Hozzáteszem az első 12 hétben nagyon rosszul voltam, alig tudtam a háztartást is rendben tartani a munkám és rosszulléteim mellett. Rengeteget sírtam abban az időben. Egyszerűen nem tudtam beletörődni abba, hogy a párom nem fogadja el a babát. Aztán elmentem a 12. heti genetikai ultrahangra, természetesen egyedül. Onnantól kezdve változott meg minden. A párom, mint akit kicseréltek... Mindent tudni akart a babáról és arról, hogy mit mondott az orvos, hogyan zajlott a vizsgálat stb. Pár héttel később, már együtt vettük meg a babakocsit, kiságyat. Azóta az összes vizsgálatra elkísér, sőt még a védőnőhöz is jön velem. :) 4D ultrahangon velem együtt ő is meghatódott a babamozi közben. Láttam rajta, hogy szívből örül a babának. :) Mi már nagyon várjuk, hogy február legyen és a kezünkbe tarthassuk a babánkat :) Úgy gondolom jó döntés volt megtartani a babát. Már el sem tudnám képzelni a kis leányzó nélkül az életünket. Esténként együtt figyeljük ahogy mozog a pocimban :) Nehéz volt az eleje, de ha ti is ennyire szeretitek egymást, akkor nálatok se lesz gond. Hidd el, a pasik nagyon furcsán tudnak ilyenkor viselkedni, megijednek a felelősségtől, de amint meglátják az első felvételt a babáról, minden aggodalmuk elszáll. Felélednek az apai ösztönök. :) Nálunk legalább is így volt. Remélem ti is meg tudjátok majd beszélni, hogy hogyan legyen tovább és olyan döntés születik, ami mindenkinek megfelel. Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült a válaszom 26/L 29 hkm
2014. nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!