Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet az oka egy 39 hetes,...

Mi lehet az oka egy 39 hetes, egészséges magzat tragédiájának?

Figyelt kérdés

A családban történt az eset szombaton, egy közeli családtag holnapra volt kiírva, de szombaton meghalt a baba a hasában. Makkegészséges, 3,5 kilós kislány volt. Nem csámcsogni akarok a történteken, csak mi is a kislányunkat várjuk, a terhesség 32. hetében járunk, és elborzasztott az, ami történt. Az okát még nem tudom, ugyanis nem lehet még beszélni a gyászolO családdal.

Iszonyatosan megijedtem.

Ki mit tud az ilyen magzati elhalálozás okáról?


2014. nov. 24. 13:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg, ha terhes vagy, ez az a dolog, amivel utoljára kellene foglalkoznod. Felesleges stressz, sajnálatos dolog nagyon, DE neked nem ilyen gondolatokra van szükséged, és nem is ilyen történetekre, hanem a nyugodt babavárásra.
2014. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek 99%-ban a köldökzsinór tekeredik a baba nyakára és sajnos belehal.Vagyis nálunk a ismeretségi körben ez okozta a terhesség végi 38-39-40. hét halálozását!

Részvétem nekik!

2014. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
olyasmire tuodok gondolni, hogy esetleg nem volt jó a köldökzsinórban a keringés, amit nem fedeztek fel korábban és eddig bírta a baba.
2014. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
21%

állítólag lehet "beszélni" a magzattal, én mindig mondtam told el a köldökzsinórt magadtól

(enyémnek a nyakán volt, de csak dekoltázson lazán átvetve, mint egy sál)

2014. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak az orvosok tudnák megmondani az adott eset kivizsgálásával.

Lehetett a babának valami belsö rendellenessége, amit nem lehetett elöre észrevenni, leeht pl. lepényleválás, esetleg meginduló szülés komplikációkkal, vagy éppen csak valami szerencsétlen véletlen.


De ez igen ritka dolog, emiatt ne idegesítsd magad.

2014. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan hogy egyszerűen leáll a sziv. Aztán gyakori a köldökzsinóron a csomó is.


Az én fiamon pl 2x áttekeredett a zsinór és arctartással született, kész csoda hogy él.

2014. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Százezer és még egy oka lehet. Nem véletlenül nem írom le - nem segít rajtad, ha ezeken rágódsz a maradék 5-6-7-8 hétben... Komolyan, ne töprengj ezen. Ritka, de sajnos előfordul, olyan oka nincs, amit te meg tudsz előzni.
2014. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem ritka dolog, csak nem beszélünk róla.

Nekem a 25. héten történt. Vírusfertőzés.


Kérdező, szerintem a saját dolgaiddal kellene foglalkoznod, és nem máséval.

Volt egy ismerősöm, aki még a szomszédnak is írt, hogy mit tud rólam, mi volt a baj. Hajtotta a kíváncsiság. Akkor ő 20 hetes volt.


A katasztrófaturisták azóta már eltűntek.

2014. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm a kórházban volt már, beöntés után elküldték a mosdóba. Nagyjából ott történhetett, hogy köldökzsinór trombózisba belehalt a magzat. Sajnos az sem segített, hogy a szülészeten volt éppen.
2014. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát, ez azért komolyabb aggodalom, mint a katasztrófaturizmus, amit ilyen esetek hallatán a még terhes kismamák átélnek.

Persze, nem akarok kattogni rajta, de szerintem óhatatlanul mindenkiben megfogalmazódik ilyenkor, hogy velünk is megtörténhet.

Van már egy energiabomba kétéves kisfiam, tehát nem arról fognak szólni a következő hetek, hogy agyonidegesítem magam, csak friss az élmény... és szörnyű.

Egyébként köszönöm mindenkinek a biztatást. Mi is kislányt várunk, már alig várom, hogy egymás mellett láthassam a két csodaszép, egészséges gyermekemet: a nagyfiamat és a pici lányomat:-)

2014. nov. 24. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!