Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgoztatok terhesen?

Meddig dolgoztatok terhesen?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehéz?

2014. nov. 30. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

36. hetig irodai munkat, utana meg napi 4-6 orat a kertben (kapalas, ontozes) mindekozben csinaltam a jogositvanyom, 38 hetesen vizsgaztam. nekem nem volt megterhelo, a babanak se mert ugy kellett kihajtani a 42. héten ;)

de mindenki annyit vallaljon amennyit az addigi elete szerint elbir. en elotte is napi 10 orakat dolgoztam a kertben (hetvegen)

2014. nov. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39. Hétig dolgoztam, irodai munka volt, de napi kétszer 45 perc buszozás/autózás volt, ha busszal mentem, akkor még nagyjából másfél óra séta. Nem volt nehéz, mert csak vizesedtem, de nekem jót tett a mozgás, illetve így könnyebb volt tartani a terhességi cukor miatt eloirt diétát.
2014. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22.hétig ápolónőként.Kicsit megviselt mert hányós voltam,és a vérnyomásom is rendetlenkedett.
2014. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

37. hétig pultosként, sörözőben. Napi 14 óra, havi 15 nap.

Nem volt nehéz, mert szerettem a munkám, és rengeteget ültem, nem volt sok vendég.

2014. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig aki írt,1.akkor bírtad,nekem azt mondták,hogy mielött terhes lettem volna,úgyan annyit dolgozom és hozzá szoktam.

42.hét?Huh akkor szeretett bent lenni. :)

Gratulálok.


2.Sokáig bírtad,főleg a buszon össze-vissza ráz.

Cukros vagy/voltál?

Hogy bírtad?


3.Ápolónő?Milyen volt terhesen?

Tudom milyen a vérnyomás rendetlenkedés,nekem is az van.


4.Sörözőben?

Bírtad?Bár akkor tudtál pihenni.

2014. nov. 30. 13:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Elég érdekes volt a kollégáim hozzáállása,így egy kicsit nehézkes volt.Mindenki mondogatta,hogy én nem vagyok normális,hogy dolgozom,veszélyeztetem a gyereket,miért nem megyek táppénzre.Mikor mondtam nekik,hogy jól vagyok,és nem akarok a 4 fal között lenni,meg szükség van a pénzre.Akkor jött a duma,hogy miért vállaltunk gyereket,ha nem tudjuk eltartani.Pedig nem arról volt szó,hogy éhezünk,csak azért nem mindegy,hogy 70 vagy 130.Ezért míg bírtam,dolgozni akartam.Akkor ebbe beletörődtek,és egyöntetűen úgy gondolták,hogy ha annyira dolgozni akarok nem állnak az utamba.Simán elnézték,hogy pihenő nélkül talpalok,hogy délig nincs időm leülni enni sem,míg ők 2x elmennek enni,és nem jöttek oda segíteni ha egy nagyobb darab embert kellett felhúznom az ágyban.
2014. nov. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

34. hétig, de csak azért eddig, mert az egyik főnök rám szállt és hetek óta olyan síkideg voltam estére, hogy a férjem könyörgött, hogy jöjjek el táppénzre, mert ezt a stresszt nem éri meg az a néhány hét.

Mondjuk mint kiderült, én voltam az ujjgyakorlat, azóta már az egész igazgatóságot kicsinálta, egyenként, módszeresen - szóval jó, hogy most nem kell ott dolgoznom.


Egyébként nekem az utolsó másfél-két hét volt nagyon xar. Se ülve, se állva, se fekve nem volt jó. Alacsony vagyok, előre nőtt csak a hasam, a medencém ízületei szétlazultak, recsegett-ropogott, fájt ráállni (szerintem ilyenkor becsípődött valamilyen ideg, ami ott fut le a lábamba).

A séta jót tett, de akkor már naponta imádkoztam, hogy induljon be a szülés, már tököm kivolt.


Fizikailag amúgy szerintem a 38. hétig bírtam volna, ha olyan a légkör, amilyen az említett főnök bekattanása előtt volt.

2014. nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32. hétig, mert annyi felgyülemlett szabim volt, hogy azzal kihúztam a szülésig és nem akartam, hogy benntmaradjon. De bánom, mert nagyon unatkoztam itthon.
2014. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30. hétig, akkor veszélyeztetett terhes lettem és nem dolgozhattam tovább. Tűrhető volt, részben ülő munka, kisebb részben pakolós (levéltáros vagyok), de abban a munkatársaim sokat segítettek. 36. hétig terveztem egyébként és jó lett volna, mert itthon halálra untam magam.
2014. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen ez ismeros elosszor cse....etnek,majd utana ott hagynak.

Nekem is mindig azt mondjak hogy minek vallalok gyereket,ha nincs penz.

Mivel nem szeretnek otthon unatkozni,meg persze nem keves amit kapok,nem mindegy hogy mennyiert vagyok otthon vagy mennyiert dolgozom.

De ez gusztustalan dolog,hogy ott hagynak teged terhesen,attol hogy te dolgozni szeretnel,nem azt jelenti hogy a segitseg nem kellene.



Neked meg szerentsed hogy gyorsabban eljottel,mint szerettel volna.

Stressz a babara is rament volna.

En is alacsony vagyok,sajnos nekem is faj egy ket helyen.


De legalabb nyugodtan elviselhetted a terhesseget.


De inkabb legyel rendben es vigyazz a babara.mint hogy valami bajod esett volna.

2014. nov. 30. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!