Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elvileg bármikor teherbe...

Ha elvileg bármikor teherbe eshetek, tehát tudtommal ugyan nem vagyok az, de az esély bármikor megvan rá, akkor is tilos gyógyszert szednem?

Figyelt kérdés
Párommal pár hónapja házasodtunk össze, és egy ideje próbálkozunk. Eddig még nem jött össze a baba, de mivel mindig védekezés nélkül szeretkezünk, elvileg bármikor sikerülhet. Sajnos jelenleg beteg vagyok: fáj a fejem, lázas és gyenge vagyok. Nem bírtam tovább, így bevettem egy erős fejfájáscsillapító gyógyszert (nekem kizárólag ez a gyógyszer szokott segíteni), amiről viszont utólag azt olvastam, hogy terhes nők ne szedjék. A kérdésem az, hogy amennyiben esetleg terhes lennék, problémát jelent-e ez. Akik próbálkoznak a baba összehozásával, azok soha nem szednek gyógyszert, mert elvileg bármikor megfoganhat a pici?
2014. dec. 2. 15:08
 1/3 Nyuszmoo ***** válasza:
Az a baba, amelyik első pár hétben szedett gyógyszertől elmegy, lehet h életképtelen, nem a te hibád. Sztem nem lesz bajod...mi amikor próbálkoztunk, vettünk ovulációs tesztet, néztük h mikor van peteérésem(ugyebár csak akkor eshetsz teherbe) és utána izgultunk, bár nekünk elsőre összejött, amin meglepődtünk:-) próbáld akkor hanyagolni ezeket az erős gyógyszereket, terhesen úgysem szedheted, és pl nekem megvan a fejfájás tünet is:-)
2014. dec. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha annyira az elején jár valaki a terhességnek, hogy még nem is tud róla,mert teszt sem mutatja ki még, nem ártanak ezek a gyógyszerek. Sem fájdalomcsillapító, sem antibiotikum. De! Gondolom, ha most múlt el pl. a menzeszed, még nagyobb nyugalommal beveheted a gyógyszereket nem? Mert biztos, hogy nem vagy terhes. A peteérést, beágyazódást sem szokták befolyásolni. Amikor meg elmarad a menzeszed, már valószínűleg a teszt is kimutatja a terhességet, tudni fogsz róla, konzultálhatsz is dokival.
2014. dec. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az első pár héten, ha nem szedsz valami brutál gyógyszert pl. sejtosztódásgátlók, vagy nincs valami alapbetegséged, amire erősen magzatkárosító gyógyszerrel kezelnek, akkor nem lesz semmi bajotok. A fájdalomcsillapítóból válaszd azt, amit az I. trimeszterben lehet szedni. Nézz utána ezeknek.

Én a paracetamol hatóanyagút vettem be ritkán, pl. rubophen, de akkor már voltam kb. 8 hetes terhes.

2014. dec. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!