Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség?

Terhességi cukorbetegség?

Figyelt kérdés
A terheléses vércukrom magas lett (8,73). Voltam dietetikusnál 150g-os ch diétát írt elő. 2,5 hete szigorúan tartom. Szúrópróba szerűen mértem itthon étkezés után 1 órával 5,6-6,2 között mozgott. Ma voltam vérvételen az éhgyomori 5 lett reggeli elfogyasztása után (25g ch) 1 órával 7,15. Ez magas? Mit rontottam el ha eddig jók voltak a reggeli méréseim? Édesanyám szerint nagyon rá stresszeltem hogy jó legyen az eredmény és ez is megdobhatta.
2014. dec. 3. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaza van édesanyádnak, a stressz emeli a cukrot. A másik ok, pedig, hogy az otthoni mérők nem teljesen pontosan mérnek. A 7,15 nem olyan nagyon magas, az 1 órásnak 7 alatt kell lennie. Arra figyelj, hogy reggel CSAK lassú felszívódású ch-t egyél! Nem lesz gond, nyugi! :)
2014. dec. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ideg emeli a cukrot. És egyénenként is változik, h. Ki mit ehet. Nekem pl. Egy marék krumpli is felviszi a cukrom. Tésztát nem is ettem mióta tudok a cukorról. Vszont reggel megihatom a tejeskávémat eritrittel vagy xilittel. Pedig a tej ugye tilos reggel.
2014. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Tovább olvastam a leletem és a HBA1c értékem 5,47 % szóval a 3 havi átlagom viszont jó.
2014. dec. 3. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!