Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hintőpor, fürdetőkrém, babaolaj?

Hintőpor, fürdetőkrém, babaolaj?

Figyelt kérdés
A védőnő mondta, hogy vegyem meg ezeket. Tegnap bementem a gyógyszertárba, mire a gyógyszerészhölgy ajánlotta, hogy miért nem iratom fel a gyerekorvossal mert úgy sokkal olcsóbb. Tényleg így van? De a védőnő nem tanácsolta. Miért? A ti védőnőtök is ilyen? Azért lenne fontos, mert már a hintőport vinnem kell a kórházba, mert ott nem fognak adni. Kivel tudom felíratni? A háziorvos is felírja? Vagy csak a gyerekorvos?

2014. dec. 5. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:

hát ha még nem született meg a pici nem írnak fel. majd ha megszületett a pici akkor az ő nevére, születési idejére...stb fogják. mi a kórházba csak popsikenőcsöt vettem, egyszerű gyógyszertárit, a többit nem kérték. ha a kórház nem kéri ezeket akkor ne vegyél, a védőnő meg majd felírja ha megszületett a baba.

vagy a baba meg van már és így nem írja fel a dolgokat? amúgy nekünk a gyerekorvos írja a recepteket, akármit kérek, popsikenőcs, fürdetőkrém, kérdezi van e és ír.

2014. dec. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a védőnőm hogy semmi babaápolási cuccot ne vegyek meg előre mert majd a gyerekorvos felírja.
2014. dec. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még nincs meg a baba.

De ha megszületik akkor már kéznél kell hogy legyenek a köldökápoláshoz, pelenkázáshoz a dolgok, mert nálunk nem adnak semmit a kórházba. Akkor már nem lesz idő a gyerekorvosnál sorakozni ilyenekért.

2014. dec. 5. 10:44
 4/8 anonim ***** válasza:
hát nekem a gyerekorvos felírta egy már megszületett baba nevére... menj el a gyerekorvoshoz és érdeklődd meg tőle, hogy meg lehet-e oldani :) ill megoldani meg lehet, csak kérdés ő megteszi-e, de vesztenivalód nincs! bár én olyat is hallottam, hogy anyuka nevére is felírják... szóval beszélj a gyerekorvossal
2014. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a korházban csak a popsikrémet kérték, neogranormont vittem.

A hintőport, fürdetőt és gyógyszertári popsikrémet a védőnő kiíratta és másnap hozta házhoz, amikor hazaértünk a kórházból.

Babaolajat DM-eset vettem, tökéletes volt, de az is csak itthonra kellett már.


A háziorvos nem írja ezeket fel, a gyerekorvos is a te taj számod alapján a babára módosítva, ameddig nincs önálló tajszáma apicinek.

2014. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

ja én úgy gondoltam hogy az én nevemre fogja felírni, hiszen ahogy írtad is ha már megszületett akkor már használni kell a cuccokat, meg amúgy is mire a babának megérkezik a taj kártyája már lehet egyedül fürdik...na jó nem, de kell neki idő

2014. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a te esetedben én elmennéka gyerekorvoshoz, megbeszélném vele, max beküldeném a páromat a szülés napján a gyerekorvoshoz a receptért és behozná a szülés napján. Biztos, hogy meg tudják oldani a kórházban is fél napra az újszülött ellátását, hiszen sokan felszerelés nélkül rohannak be szülni. Pl. én is így jártam, mindent hoztak utánunk.
2014. dec. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A védőnő nem írhat fel receptet, ehhez orvos kell, az ő pecsétje, a védőné nem elég. Az, hogy kiviszi a receptet, egy szívesség,ne neked kelljen bemenned érte a dokihoz. Egyáltalán nem feladata receptekkel szaladgálni. Babaolaj ugyanannyiba kerül így is, úgy is, nem kell az még a kórházba. Hintőport sem fontos. Popsikrém pedig van a babacsomagban, amit az újszülöttnek adnak a kórházban.
2014. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!