Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mai napon lettem pontosan 16...

Mai napon lettem pontosan 16 hetes terhes! Akkor mondhatom, hogy 4 hónapos vagyok?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor mondhatom, hogy 4 hónapos vagyok ha már letelt a 16. hét is, azaz 16 hetes és 7 napos leszek?
2014. dec. 5. 16:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez érdekes. Nekem anno febr. 09-én volt meg az utolsó menzeszem, így valamikor február második délben volt peteérésem, akkor költözött a lányom a pocakba. Szeptember 22-én szültem, hivatalosan a 33.hétben. Akárhogy számolom, a lányom hét hónapot töltött bent a pocakban, meg még talán pár napot. Néhányan meg jöttek azzal, hogy jó lesz az nyolc hónapnak is, hiszen 8*4=32...

Ennek alapján ( elvonatkoztatva a várandósságtól), egy naptári év 13 hónapból kellene állnia, hiszen 52 hétből egy év, de 12*4 az csak 48 és nem 52.

2014. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kétféleképpen mondjuk, igen. Az orvosok egyébként négyhetenként számolnak egy hónapot, tehát 10 hónapra felosztva a terhességet.

De még lehet cifrázni, hiszen, ahogyan valaki korábban írta, a heteknél is, amikor töltöd a 16-odikat, már kezded is vele a 17-ediket, tehát a 17. hétben jársz. Ugyanúgy lehet mondani a hónapokat is. Tehát mindenképpen négy hónapos vagy szerintem most, egyik számítás szerint be is töltötted, és kezdted az ötödiket (4 hetente), a másik szerint pedig a negyedikben vagy és mindjárt töltöd azt. :)

2014. dec. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!