Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leszbikus vagyok. A párom...

Leszbikus vagyok. A párom babát szeretne. Lehetséges ez lombikbébi programmal?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 09:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Lombikbébi programot ( úgy tudom ) csak akkor végeznek, ha bizonyítottan nem esel teherbe természetes úton. 1,5 év sikertelenség után kezdik a vizsgálatokat. Ha nem találnak szervi bajt, akkor jöhet a lombik.

De Nálatok nem ez áll fenn :(

Igazából ebben segíteni nem tudok, de szerintem a Ti esetetekben nem fogják a lombikot engedni.

Esetleg örökbefogadáson nem gondolkoztatok...?

2010. febr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtál!


Igen, én is ettől féltem, hogy csak úgy nem nem engedélyeznek bárkinek egy ilyen programot. Sajnálom, hogy ez nem lehetséges. Ugyan úgy kifizettük volna, mint bárki már. Hiszen tudjuk, hogy ez nem olcsó mulatság.


Szóba került az örökbefogadás is. Mégis olyan jó lenne kivárni azt a 9 hónapot. Szerintem nagy mértékben befolyásolja a babát az anyukája pocakjában eltöltött idő. Erről mi a véleményed?

2010. febr. 1. 10:37
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdeklődj utána mik a lehetőségeitek,azután majd meglátod.Ha másképp nem megy kell keríteni egy "bérapát", aki utána nem követelőzik.Vagy ezt teljesen kizártnak tartjátok?Ez nem férne bele a kapcsolatotokba?Bocsi csak kíváncsiskodom, nem muszáj válaszolnod.39 hetes kismami vagyok.Én boldog házasságban élek a férjemmel és a második babánkat várjuk.Szorítok, hogy sikerüljön nektek.
2010. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok. Ha bizonyítottan nem esel teherbe ( férfi partner mellett ), akkor az első x beültetés ingyenes, de a többit fizetni kell.

Hülyeség lenne azt írnom, hogy hazudd az orvosnak azt, hogy nem estél teherbe 1,5 éve, aztán jönne egy csomó (felesleges) kivizsgálás... mert a bökkenő az, hogy az apa-jelöltet is vizsgálnák. Tehát ez kilőve.

Esetleg magánúton, valami magánklinikán kellene érdeklődni. De az biztos, hogy nem párszáz-ezer Ft lesz :(


Az én unokatestvérem 44 éves, nem találtak szervi bajt, 6 lombikprogramot csinált végig az évek alatt. Aztán örökbefogadtak egy csecsemőt, aki most 1 éves, és ugyanúgy szeretik, mint a sajátjukat.


Én azt gondolom, hogy a baba fejlődése már a méhben elkezdődik, de igazából a születés után a nevelése alatt dől el, hogy kiből milyen felnőtt lesz. Ha szeretet veszi körül, ha odafigyelnek rá, törődnek vele, akkor igazából mindegy, hogy ki a biológiai apja és anyja.


Szerintem néhány hívást megér egy-egy meddőséggel foglalkozó MAGÁN intézmény felhívása. Hátha tudnak valahol valamilyen megoldást találni. Államit ne hívj, ott kapásból elutasítanak majd :(


Nagyon szép gondolat az, hogy babát szeretnétek. Én őszintén drukkolok Nektek! :) És így vagy úgy, de sikerülni fog. Ebben kell bíznotok.


21 hetes kismama

2010. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a biztatást. :) Gratulálok Nektek a gyerkőcökhöz!


Úgy érzem, hogy egyenlőre nincs esély a lombik programhoz. A párom mégis szeretne szülni. A pénztárcánk viszont nem igazán engedi, hogy belekezdjünk. Időben vagyunk, de mivel komoly szándékaink vannak elkezdtünk érdeklődni és kérdezősködni. Apa nem jöhet szóba, nem vonzódunk a férfiakhoz. Lehet, hogy az örökbefogadás mellett szavazunk. Ez esetben pedig egy minél fiatalabb babát szeretnénk, pontosan azért, hogy egy szép környezetben, nyugalomban nőhessen fel. Kislányt szeretnénk nagyon. Nem titkolom, már nevet is választottunk neki. :)

2010. febr. 1. 11:12
 6/21 anonim ***** válasza:
52%
Alaposan gondoljátok át,komoly felelőség és nagyon sokat kell várni a babára.Lelkileg lesz nehéz hiszen annak a babának szüksége lenne egy apára is,és ez ebben az esetben nagyon nehéz sok problémát fog okozni a fejlődésében.Tapasztalat....
2010. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

tudom, hogy nem vonzódtok a férfiakhoz, de talán így mégis ki lehetne bírni egy pár alkalmat, nem?

légyszi ne nézz hülyének, meg ne kiabálj le:)

mert így végigélhetnétek a terhességet meg minden.

szerintem ez egyáltalán nem elrugaszkodott ötlet.

azt hiszem, ha leszbikus lennék, én ezt választanám, mert biztosan én is szeretnék szülni.

vagy egy másik ötlet(légyszi ne haragudj meg): esetleg lehetne spermát szerezni valakitől? mondjuk egy jó baráttól. tudom, meredek ötlet, de hallottam már ilyenről.

sok sikert!

2010. febr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
a ti esetetekben bizony nagyon nehéz de szerintem a bér apaság a leg egyszerübb megoldás. viszont szerintem ha ezt így akarjátok biztosan vannak erre vonatkozó szabájok aminek utánna tudtok érdeklödni vagy esetleg még a neten is utánna tudtok nézni. sok sikert nektek:)
2010. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Nem haragszom és senkit nem nézek hülyének. :) Azért jöttem erre az oldalra, mert kíváncsi vagyok mások véleményére vagy tapasztalataira. Köszönöm a segítségeteket! Minden lehetőséget alaposan átgondolunk majd. 4 év múlva szeretnénk elkezdeni a próbálkozást, addig pedig az összes lehetőségből felkészülünk, utána járunk, érdeklődünk, kérdezősködünk. Biztosra szeretnénk menni. Az apai szigort, fegyelmet majd megkapja tőlem, mert mint leendő rendőr vagy hivatásos katona igenis nagy hangsúlyt fektetek a pontosságra, a tiszteletre, a becsületre, a szabályok betartására és még sok másra. Hiszek abban, ha egy szép nagy családba érkezik, akkor baj nem lehet. Nagy részt nevelés kérdése lehet a dolog. Persze tanul majd az édesanyjától és a közeli rokonságtól. Én az életében a keresztanya szerepét szeretném betölteni. Ez milyen ötlet? Mi a véleményetek erről?

2010. febr. 1. 15:46
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A barátaim Hollandiában élnek együtt és már 2 gyerekük van. Az elsőt az egyik lány ,a másodikat a másik lány szülte, spermabankból van a donor. Utána kéne járnotok, hogy itt ez, hogy oldható meg. Nagyon sok sikert kívánok nektek és remélem hamar összejön!
2010. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!