Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Művi úton lehet befolyásolni...

Művi úton lehet befolyásolni a baba nemét? Lombikbébi vagy vmi hasonlóval?

Figyelt kérdés
Nincs még babám és egy évig min. még nem is lesz, szóval egyelőre mindegy is, hogy fiam lesz vagy lányom, nem húz a szívem sehova. De elvileg lehetséges lenne, hogy a nemét befolyásoló beavatkozást kérjek a dokitól és úgy legyek terhes?
2009. szept. 21. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet.

Durva lenne, ha már ez is kívánság alapján mehetne.

Természet legundorítóbb megbontása.

2009. szept. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Technikailag lehetséges. Szét tudják választani az X és az Y kromoszómát tartalmazó ivarsejteket, de ez sem 100 %-os. Etikailag viszont kifogásolható, ezért nem alkalmazzák. Szóval nem kérhetsz ilyet.

Pár éve volt egy kormánytervezet, amiben a harmadik baba nemét engedték volna megválasztani, hogy ezzel növeljék a születések számát, de végül olyan nagy volt a tiltakozás minden részről, hogy nem lett belőle semmi.

Viszont számtalan "házipraktika" létezik, néhny tudományosan is alátámasztott.

2009. szept. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat...hát igen elég vitatható a dolog, én nem is azért kérdeztem,m akarnám ezt. remélem lesz fiam is és lányom is:))
2009. szept. 21. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A [link] -n olvashatsz a baba neméne befolyásolásáról, hogy milyen házi praktikák vannak. Bár szerintem sem jó beavatkozni a természet folyásába ennyire, kivéve, ha nemhez kötött öröklődő betegség áll a háttérben (pl hemofília), vagy 8 fiú után akar valaki már végre egy kisányt.
2009. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges techniakilag és kérhető is, tehát meg is oldják, ha kell.

Csak akkor teszik, ha orvosilag indokolt, pl. fiút nem tud kihordani az anya, vagy örökletes betegség miatt, amit csak az egyik nem tud örökölni. Ilyenkor megcsinálják, de mondo, csak indokolt estben. Lombikban.

2009. szept. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!