Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell számolni a terhess...

Hogyan kell számolni a terhesség idejét?

Figyelt kérdés
Nov. 3-án volt az utolsó vérzésem, ovulációm 20-án, a 18. napon volt. A luteális szakaszom 13-15 nap szokott lenni. Számit hogy nem a 14. nap volt ovum, vagy az utolsó mrnstruációtól.kell mindenkêpp számítani? Mi van ha valakinek később volt ovuláció, ilyenkor hogy számolják, melyik a jó? Vagy van egy menzesz szerinti és egy ultrahang szerinti kor?
2014. dec. 12. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Mensturációtól kell számolni. Ha egy hétnél nagyobb eltérést mutat az UH, akkor korrigálnak a 12. hétig.
2014. dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó menstruáció első napjától kell számolni!
2014. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyébként maga a terhesség időtartama se pontosan 40 hét. Egyéni eltérések vannak a terhesség hosszában (akkor is, ha laboratóriumi körülmények között biztosan tudható a megtermékenyítés pontos időpontja).

Több napos, sőt, akár hetes szórás is van az egészséges, végigvitt terhességek hosszában.

2014. dec. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor az ovuláció idejét nem nézi az orvos, nem számít? A terhességi kalkulátorok változtatják a szülés várható napját, attól függ hogy hány napos ciklushosszt adok meg, vagy akkor az mindegy?
2014. dec. 12. 11:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2. válaszoló írta, mindig így számolják, UH pedig mutat persze eltéréseket.

Én nem mentem sokra a további számolásokkal, mert nekem hosszabb ciklusaim voltak, harmincpár naposak és 18.-22. napok körül volt mindig az ovum. Ehhez képest nem termin után született a fiam, ha már nem középidőben fogant, hanem később, hanem kiírt előtt 8 nappal, mégis egy teljesen kifejlett 3630 grammos baba volt.

2014. dec. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, szóval úgyis jön amikor akar:) De a vizsgálatoknál, amikir megyek majd hogy legyen szívhang meg a 12. heti genetikai vizsgálatnál sincs baj ebből a pár napból?
2014. dec. 12. 11:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baj ebből a pár napból.

Előző vagyok és az UH a fiamat eleinte csak pár nappal, későbbi terhességem során már 1 vagy másfél héttel is nagyobbnak mutatta. De akkor is mindig a kiírt időpontom a mensi alapján számolt volt.

2014. dec. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jajj,végig sem olvastam annyira nem értem :D

Ne tervezd meg ennyire a baba korát és fejlődését,rossz olvasni :/

Az utolsó mensi elnő napjától fogják számolni a 40hetet,ennyi! nyugalom!

2014. dec. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahány doki, ahány UH, annyi dátumot mondtak akár 2 hét eltéréssel. Végül a netes kalkulátor győzött. Legalább nem kellett mindenféle milimétereken feleslegesen görcsölni UH-k után... Kellemes babavárást! :-)
2014. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!