Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha éves után egy órával a...

Ha éves után egy órával a vércukor normális (7, 0 alatt van), akkor is ha 10tábla csokit ettem, lehetett téves a terheléses cukorvizsgálat?

Figyelt kérdés
2014. dec. 17. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha 10 tábla csoki után 1 órával a cukrod 7 alatt van, akkor brutális mennyiségű inzulint termel a szervezeted ennek kompenzálására. Olvass utána az inzulinrezisztenciának, mert maholnap cukorbeteg leszel!
2014. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem, rosszul fogalmaztam meg! a kérdésem az, hogy ha a diétához előírt szénhidrátmennyiségnél többet eszem és mégis alacsonyabb az egy órás szint, akkor lehet hogy nincs terhességi diabetesem? mert kérdéses a körülmények miatt és pont a határon van az érték.
2014. dec. 17. 12:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül írják elő a terheléses cukorvizsgálatot a kismamáknak. Sokkal megbízhatóbb, mint hogyha evés után egy órával megméred magadnak Te, vagy akár a védőnő (mint régen a zsemlés vizsgálatnál).

Akinek nincs terhességi cukorbetegsége, annak is csak jót tesz, ha figyel az elfogyasztott szénhidrátmennyiségre. Ha meg a határon van az eredmény, akkor pláne. Inkább kicsit figyelj az evésre, minthogy néhány hét múlva már tényleg fennálljon a cukorbetegség! Neked és a babádnak sem lenne jó.

2014. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mindenképpen tartani fogom a diétát, csak nem mindegy, hogy hogyan állok hozzá. :) meg a számolgatás-méregetés elég macerás, könnyebb lenne, ha elhagynám a cukrot, fehér lisztet, stb. de természetesen ha nem így megy, akkor tartom grammra pontosan. csak kíváncsi voltam. a baba az első :)
2014. dec. 17. 12:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány gramm ch-os diétát kell tartanod, de mikor én kaptam mintaétrendet 180 gramm ch-s diétához, meglepődtem, hogy az a 180 gramm egyáltalán nem kevés. Ha kerülöd a fehér lisztet, a cukrot, mézet, meg egy-két élelmiszert, aminek magas a szénhidrát-tartalma (pl. kukorica, rizs), akkor szerintem bele kell férjen a 180 grammba a napi étrended.

Itt vannak például 160 ch-grammos mintaétrendek:

[link]

2014. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
és mennyi evés után 2 órával? mert ez olyan mint hegyre felmászni, nem véletlenül szúrnak 2x, 1,5-2 órával evés után éri el a "tetejét", lassan szívódó szénhidrátnál. nekem 2 órával evés után volt magas, olyan 8-9 körül ha többet ettem mint a megengedett. 1 órával még jó volt. mondjuk 2 szelet zsíroskenyérnél. mérd meg akkor is!
2014. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! 180g-ot mondott a dietetikus. tartani fogom, mert nem kevés nekem sem a napi adag, csak az idegeskedés miatt kérdeztem... meg az ellenőrző vizsgálatok, plusz vizsgálatok is macerásak a többi gyerek mellett. :) de nem baj, ettől függetlenül folytatom és méregetem, az a biztos!
2014. dec. 17. 13:22
 8/8 anonim ***** válasza:

A terheléses vércukor mérés kiszűri elvileg magát a betegséget. Az étkezés utáni mérés megmutatja a pillanatnyi vércukorszintet. Nekem terhességi diabéteszben előfordult (az elején még), hogy laktató, normál ebéd után 7 alatt volt még a cukrom, de aztán volt, hogy egy alma + 3 szem Korpovit után meg 14.


Szóval az étkezés utáni értékek nem szűrik ki vagy zárják ki a betegséget, támpontot adnak a diéta beállításához csak.


Mindenképpen tartsd a diétát, és sajnos az is tény, hogy kb. a 30-32. hétig a GDM rosszabbodik (ugyanaz az étel jobban felviszi a cukrot), utána már többnyire stagnál a mértéke.


Teljesne kiiktatni a CH-t azért nem jó ötlet, mert attól fogyni fogsz:) Ami lehet jó hír máskor, de nem terhességben. Mert a zsírban raktározódott méreganyagok bekerülnek a zsír lebontásakor a véráramba, és ezáltal a babához jutnak. Ezért nem szabad fogyózni terhesen, nem azért, hogy a baba nehogy tápanyaghiányt szenvedjen, mert a vérből bármilyen nem-extrém étrend mellett megkap amúgy mindent:)

2017. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!