Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi táppénznél azonnal...

Eszo kérdése:

Terhességi táppénznél azonnal ad a nődoki tp papirt?

Figyelt kérdés
Jan.5-től megyek vissza a melohelyemre,ugye a szabikkal kezdem..kb 20-22 napom lenne..de én jan.6-tol már tp-n szeretnék lenni..jan.5.-én megyek nőgyogy.hoz..ad nekem akkor ott első alkalommal vmi tp papirt,amit bevihetek a munkahelyre,higy igazoljam a terhességet és védett legye,hogy ne tudjanak kirugni????
2014. dec. 18. 11:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocs a hibákért...félrenyomom a telot :D
2014. dec. 18. 11:39
 2/15 anonim ***** válasza:
én nődokim egy cetlit adott amivel mehettem a háziorvosomhoz aki kiírt
2014. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nekem 2.baba,de ugy emlékszem anno nekem adott a nődoki..de változhatott azóta.az a lényeg,h január 6.-án be isbakarom jelenteni a melóban,h babám lesz és tp- n vagyok...akkor védett leszek már...
2014. dec. 18. 11:46
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Terhesen védett vagy, akkor is, ha dolgozol és nem táppénzen vagy. Az Alkotmánybíróság megszüntette a bejelentési kötelezettséget is a munkáltató felé, nem csak akkor vagy védett, ha közlöd velük a terhességet. Ha már van szívhang, az orvos arról ad papírt, hogy élő terhesség. Meg nem ártana, hogy valamit írjon is rá, hogy a háziorvos mivel vegyen táppénzre.
2014. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amúgy zárójelben, a táppénz nem véd meg senkit a kirúgástól, semmiféle táppénz nem keletkeztet felmondási védelmet! A táppénzes kismama sem a táppénz miatt nem kirúgható, hanem mert terhes.
2014. dec. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor most már minden esetben a háziorvos ir ki tp-re??nem a terhesgondozoban csinálják??
2014. dec. 18. 11:51
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
A nőgyógyász nem vehet táppénzre, csak a háziorvosod.
2014. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen..tudom h nem a tappenz ved meg..csak van egy kuslanyom,akit igy nem kell bölcsibe adnom,kapok tp-t ...nem csak a gyest. És a munkaviszonyom is megmaradna..ezérz gondolkozom igy..első bébimnel szibte vegig dolgoztam....
2014. dec. 18. 11:54
 9/15 A kérdező kommentje:
Mikor az első lányommak mentem tp-re,akkor még a terhesgondozoban irtak ki tp-re...ezek szerint ez megvaltozott...
2014. dec. 18. 11:55
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a terhesgondozáson vettek tp-re. A háziorvoshoz mentem elsőnek, de ő azt mondta, hogy terhességgel nem vehet táppénzre. Elmentem a terhestanácsadásra és a doki adta is a tp-s papírt. Szólj a nődokinak, hogy vegyen tp-re.
2014. dec. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!