Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ciszta a baba veséjén és...

Ciszta a baba veséjén és köldökzsinór a nyakára tekeredve! Milyen baja lehet ebből a szülésig és utána?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk vizsgálaton holnap töltjük a 33. hetet és a dokim mondta hogy végre befordult a fejecskéjével, viszont a nyakán van a köldökzsinór és a veséjében cisztákat vannak. Ezt annyira nem fejtette ki csak annyit mondott hogy nem kell pánikolni a szülés után teljes kivizsgáláson fog átesni a baba.

Akinek hasonló problémái voltak a babájával az utolsó trimeszterben, megoldódtak ezek a születés után? Vagy lett valami komolyabb baja a babának (ezt most leginkább a vesére értem)? Mi történt vele? Egyáltalán mit jelent ez egy babára nézve??

A köldökzsinór miatt kell aggódnom? Már nem félek a császártól sem, csak legyen minden rendben vele... kezdek pánikba esni, hogy nem lesz esetleg egészséges, vagy megfojtja a köldökzsinór. Négy hét múlva kell visszamenni a következő kontrollra amikor megint tudni fogom mi a helyzet odabent vele!

Annyit mondott még a doki, hogy ha esetleg nem érzem a baba mozgását sokáig, valamit nem érzek rendben vele, vagy fájásaim lesznek egyből menjek be a kórházba ne várjam meg hogy elmúlik e vagy sem!

Ettől sem lettem nyugodtabb, próbálok nem bepánikolni de egyre jobban elönt a félelem. :S Teljesen tanácstalan vagyok most és félek mire számítsak ezek után...

Köszönöm a válaszokat előre is!


Köszönöm előre a válaszokat!


2014. dec. 19. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos akarod tudni?

Én ilyen bizonytalanságban nem tudnám kihordani,szerintem megkérném a dokit,hogy fektessen be,ahol kéznél van minden. Ez magándoki?

40hkm

2014. dec. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt nincs magánorvos, Németországban élek nagyon jó ellátást kaptam eddig és itt is fogok szülni. Csak a baba miatt aggódom, tudom hogy az ellátásom a lehető legjobb. A fejlődésével nincs gond azt mondta a doki minden érték jó a súlya 2,25 kg. Jövő hónap 16.-én kell vissza mennem. De az olyan sok idő még azzal a tudattal hogy talán vesebetegen születik meg, és fogalmam sincs mit lehet tudni erről, pedig kerestem mindenfélét a neten már... de nem sokat segített.
2014. dec. 19. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
németországban is van magán orvos. én is magán nőgyógyászhoz járok aki klinikán is dolgozik így később ő lehet a szülészorvosom is.
2014. dec. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a vese dolog sajnos "altalanosnak" mondhato a fejlodesi rendellenessegekben.. Sok babat ismerek aki igy szuletett, par honapos, max 1eves korukra kinottek.

En a zsinor miatt aggodnek :/

40hkm

2014. dec. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az én dokim csak császárt vállal, meg annyira nem is izgat kinél fogok szülni... programozott császárt ha nem életmentő viszont nem szeretnék.

Remélhetőleg tényleg kinövi és nem marad semmi nyoma majd a későbbiekben, már nem aggódom miatta próbálom nagyon pozitívan látni a dolgokat és hogy ez nem maradandó... nem is stresszelek rajta mar.

A zsinór már más kérdés, de sokan születnek a nyakukkal rajta, bíznom kell az orvosokban... :/ Nincs más akiben bízhatnék hogy minden rendben lesz vele.

2014. dec. 31. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!