Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sotret 20 mg-ot szedtem 1...

Angelica87 kérdése:

Sotret 20 mg-ot szedtem 1 évig, augusztusban hagytam abba, november legeleje óta terhes vagyok, árthat a gyereknek még? Elméletileg, betegtájékoztató szerint 1 hónapot kell utána várni, orvosom szerint 3-at

Figyelt kérdés
2014. dec. 13. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja.:) Mint ahogy azoknak a babáknak sincs, akik gyógyszer szedés alatt fogantak (már ha nem szakad meg a terhesség a legelején miatta).
2014. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves első, először én is ezt akartam írni, mivel a fogamzásgátló mellett nincs semmi baj, de rákerestem és ez más gyógyszer, magzatkárósító hatású. :( Tényleg azt írja a tájékoztató, hogy nem szabad mellette, meg a szedés utáni hónapban teherbe esni.


Kérdező, és mit mond erre az orvos így, hogy már ott a baba?

2014. dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már kiürült, én is így voltam vele.
2014. dec. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából magándokihoz jártam, akit nem igen érdekel a téma, most, hogy már nem fizetem, csak annyit mondott, hogy 3 hónap szte, de betegtájékoztatóban 1 hónap áll, de kb nekem megvolt a 3 hónap is, remélem nem lesz gond
2014. dec. 13. 13:14
 5/9 A kérdező kommentje:
nem tudom terhesség elején lehet valamilyen vizsgálatot csináltatni amiből kiderülhet van e valamilyen gond?
2014. dec. 13. 13:15
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Maga a gyógyszer 1 nap alatt is képes kiürülni a szervezetből, nem kell hozzá 1 hónap, főleg nem 3! Ez hülyeség. Nem véletlenül jelent gondot, ha akár 1 szemet is kihagy valaki, ugyanis máris teherbe lehet esni, akár 1 szem kihagyással. Ami viszont tény, hogy nem mindenkinek áll vissza egyből a természetes ciklusa, van akinek igen, de van akinek kell 1-2 vagy akár 3 hónap is, hogy minden beinduljon a természet útján. De maga a gyógyszer ennyi idő után simán kiürül!
2014. dec. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, NEM fogamzásgátlóról van szó!


Kérdező, szerintem nem lesz gond, hiszen bőven túl voltál az egy hónapon, de érdemes lenne az első időkben több vizsgálaton, ultrahangon részt venned a biztonság kedvéért. Beszélj az orvosoddal kifejezetten ezekről a lehetőségekről, ha nem foglalkozik veled, keress másikat!

2014. dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
itt egy a vitamin származékról van szó, amit általában bőrgyógyász ír fel, magzatkárosító hatású, arról érdeklődtem, hogy vajon hathat e még a gyerekre ennyi idő után károsan? köszi a válaszokat
2014. dec. 13. 17:00
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, bocsi félreolvastam. Egy hasonló nevű fogamzásgátlóra gondoltam. De látom, ez nem az.

Amúgy szerintem kérdező az a biztos, ha megkérdezed az orvost.

2014. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!