Mennyi magnézium?

Figyelt kérdés
Pénteken kórházba kerültem hasi görcsökkel. Spontán vetélés gyanújával befektettek. Szerencsére nem lett semmi baj,de a fájdalmakra napi 6 magneb6-ot javasoltak. Azt hallottam,hogy a magnézium-citrát is nagyon jó,de az 10 szemes. Abból tudja valaki esetleg,hogy naponta mennyit kell bevenni vagy inkább kérdezzek rá egy nőgyógyásznál vagy a védőnőnél?
2014. dec. 19. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Csodálkozom hogy ilyen rossz tanácsot kaptál kórházba kerüléskor. Hány hetes vagy? A magne b6 inkább az idegekre van a nőgyógyászom szerint, a citrici pedig pont arra amire neked kell, és nekem, és a többi kismamának. Én 30 hetes vagyok, és úgy 6 hete kezdtem el szedni a citricit, alapból3x1-et kell szednem, ha nehezebb napon van és keményedek jobban akkor 3x2 is mehet, de inkább úgy szoktam, hogy ha estére elfárad a méhem stb., és érzem, picit görcsölget vagy keményedik, csak akkor veszem be a kettőt egyszerre. A nőgyógyász írja fel 10 dobozzal alkalmanként, ez mindösszesen úgy 1800 ft-ba kerül. recept nélkül nem tudom mennyi. Terminusa előtt pár héttel leállítják, mert akkor már jöhetnek a jóslók és jobb ha természetesen mennek a dolgok. Mellé napi 500 mg calciumot is érdemes szedni, de nem egyszerre a magnéziummal, hanem kb. 1 óra különbséggel. A magne b 6-ot néha-néha 1-1 szemet ha idegesebb vagy. Második terhességem, elsőnél is szinte minden így volt, pedig más volt az orvosom. Vigyázz magadra, üdv.
2014. dec. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
vasárnap leszek 18 hetes. hát nem tudom,anyának is ezt írták fel az öcsémnél,mert nagyon keményedett. ezért gondoltam,hogy akkor csak jó lehet. recept nélkül 400 ft. jobb mint az 1770 az 50 szemes magneb6-ra ami 8 napig elég. akkor jó ha többet ír fel egy receptre. pedig ezt is nőgyógyász javasolta egyébként. az összes aki a kórházban megvizsgált amíg bent feküdtem meg az ápolók is ezt mondták. gondolom ebből van nagy hasznuk.
2014. dec. 19. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:
A terhesseg elejen jo a magne b6, de kesobb es olyan szerintem sulyosabb esetekben mint a tied, vetek tovabbra is ezt javasolni. En kb. A 20 hettol kezdtem a citricit. Orvosod van? Amugy, ahogy irod baromi draga is a magne b6.
2014. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utanaszamolassal korrigaltam a citrici szedes heteit.
2014. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát igen elég borsos így. egy hónapba majdnem 6 ezer lenne plusz a gravida stb. hétfőig kitart a magneb6 aztán megyek a dokihoz és íratok fel citritit. olyan hülye neve van :D nincsen orvosom,mert anya is megszívta vele meg sok más ismerősöm is. jó is ha van meg rossz is. gondolkozom rajta egyébként.
2014. dec. 19. 21:55
 6/7 A kérdező kommentje:
citrici'
2014. dec. 19. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, elég fura a neve. :-)De pár hét után már megszokod és nem látod viccesnek. :D Van még a magnerot is, bár nekem azt sosem írták fel, csak a citricit, csak hallottam, és éppen a napokban láttam egy óriásplakátot a reklámjával.
2014. dec. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!