Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első trimeszterben, ha...

Az első trimeszterben, ha megáll a baba szíve, tényleg elmúlnak hirtelen a tünetek?

Figyelt kérdés

9+5 hetes terhes vagyok, és nagyon aggódom a babámért. Volt már egy missed ab-om, ott egyáltalán nem voltak tüneteim, de ki se fejlődött az embrió, üres maradt a petezsák, műtöttek 9 hetesen.

Ennél a terhességnél vannak tüneteim a 6. héttől, szinte állandóan hányingerem van, az utóbbi másfél hétben néha hányok is (kb kétnaponta egyszer). Néha kicsit jobban vagyok, de ez nem tart sokáig.

Utoljára 8+1 hetesen voltam ultrahangon, minden oké volt a babával, 15,4 mm volt, szabályos szívhanggal. Legközelebb csak a 12 hetes UH-ra megyek január 8-án, ami még közel 3 hét, de már most rágom a kefét, hogy vajon minden oké-e. Olvastam, hogy ha meghal a baba, hirtelen megszűnnek a tünetek, ez igaz? Nem lennék rosszul, ha baj lenne? Nem állítom, hogy nem szenvedek nagyon a rosszullétektől, de valahogy nyugtat is, hogy akkor biztos minden rendben. Tényleg így van? Rettenetesen hosszú ez a 3 hét :(


2014. dec. 19. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyet mèg sosem hallottam. Nekem nem volt tünetem már 10 hónapos a kislányom. Ha ennyire aggódsz menj el 2 ünnep közt orvoshoz. Biztos megnéznek vhol. Sztem a baba nem a tünetek miatt él v nem.
2014. dec. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én január 7 én leszek 12 hetes :) figyelj a tünetek sztem addig vannal mìg a hcg nem ürül ki a szervezetből. Értem a félelmed az előzményeid látva. De nincs semmi baj, ne izgulj de ha megnyugtat bemész ránéznek sztem. Szép nyugodt babavárást!
2014. dec. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne is gondolj ilyenre, mert bevonzod!!!!
2014. dec. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz. A tüneteket nem a baba szíve okozza, hanem a hormonok. A terhesség előrehaladtával szűnnek meg a tünetek. Kinek 7 kinek 9 van akinek 12 hetesen. Gondtalan várandósságot kívánok!
2014. dec. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Próbálok én nem gondolni erre, igyekszem folyton mondogatni magamban, hogy minden ok, de akinek volt már vetélése, annak nem olyan magától értetődő, hogy minden rendben lesz. Sőt, néha úgy tűnik, mintha a bajra nagyobb esély lenne, mint arra, hogy minden rendben, pedig tudom, hogy nem így van.


Próbálkoztam már egyébként több helyen is, hogy megnézetem még addig egyszer, de már sehol nincs időpont január előtt a környéken, és itt a kórházban is időpontra megy a dolog. Sürgős esetben nyilván megnéznek soron kívül, de azt azért inkább nem hazudnám, hogy baj van. Szóval marad a várakozás, csak nagyon idegölő. A legutóbbi UH-nál kellett volna kérnem időpontot, csak akkor még úgy gondoltam, hogy elrepül az az egy hónap. Egyébként az előző terhességnél nekem 32 ezer volt a hcg-m 9 hetesen (ikrek voltak), mégsem volt tünetem, ezért gondoltam, hogy lehet valami benne.

2014. dec. 19. 20:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés az embrió/magzat életfunkciói, egészsége és a tünetek között. Van, akinek az egész terhessége tünetmentes, mégsincs baj.

Más esetben pedig mivel a hormonszint nem csökken azonnal, a halott terhesség is hetekig fennmaradhat tüneteket produkálva.

2014. dec. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy utólagos kísérletet tehetsz:szülés után két nappal tesztelj. Ugyanúgy pozitív lesz a teszt, mint a terhesség alatt, mert a hormonok még mindig nem ürülnek ki akkorra.
2014. dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. 3-szor voltam eddig terhes, és elveszítettem mindhármat. Az egyiket szülés után.

Most megint terhes vagyok, de NEM vagyok hajlandó stresszelni, és elrontani a terhességemet negatív gondolatokkal!!!


Próbálj meg pozitívan hozzáállni!

2014. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyik terhességemnél sem voltak tüneteim. Minimális hólyagfeszülés és az is hamar megszűnt. Szóval a tünetek hiánya semmit sem jelent.
2014. dec. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úristen 3-as, szörnyű, ami veled történt. Minden elismerésem, hogy így fel bírtál állni, biztosan nagyon nehéz volt! Őszintén kívánom, hogy ezúttal tényleg minden rendben legyen, a terhesség alatt is, és utána is!
2014. dec. 19. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!