Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vashiányos kismamák, ti mit...

Vashiányos kismamák, ti mit szedtek?

Figyelt kérdés

2014. dec. 20. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon vashiányos lettem, de a székrekedés miatt nem akartam szedni vas tablettát... végül ezt szedtem: Salus Floradix Kräuterblut-szirup. Elég drága, de semmi bajom nem volt tőle, teljesen természetes, és a doki is meg volt lepődve, hogy tökéletes lett a vasam, sőt! Szoptatás alatt is szedtem szülés után.
2014. dec. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Maltofer fol rágótabletta
2014. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is írt fel a dokim vasat... de csak még jobban leesett pedig már több mint egy hónapja szedtem. Aztán utána néztem a természetes pótlásnak, és szinte teljesen helyre állt. Szóval egyszerűen elkezdtem még jobban odafigyelni az étkezésre. Az egyik kedvencem most a tejszínes spenótos tészta paradicsommal és fokhagymával, garnélával a tetején. Tudom ez kicsit sem pénztárca kímélő, de van sok olyan más recept is ami negyed ennyibe kerül.

Ez a táblázat nagyon hasznos. Ha szedni is kezdesz valami bogyót, én mindenképpen kiegészíteném még ezzel.


[link]


Ja és nem diétázom.

33 hkm

2014. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Neo-ferro folgammát. Mondjuk nekem már a 16 héten felírta a doki, amikor még jó volt a vasam megelőzésképpen. Szerencsére nem is volt gondok egyáltalán a vasammal se a terhesseg alatt se szoptatás alatt, szépen szinten maradt végig, habár csökkent, de még így is jó volt. Nekem nem okozott székrekedést sem. Korábban maltofert kellett szednem, attól viszont szörnyű székrekedésem volt, de ez abszolút egyénfüggő.
2014. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szedtem a Neoferrofolgammát és a Maltofert is, de javulást egyik sem hozott. Valószínűleg felszívódási problémám van. Ezért keresek természetes módszert.
2014. dec. 20. 13:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha szabad annyit hozzátennem,a vas mellé szedj C vitamint is,ugyan is a C vitamint segíti a vas felszívódását!!

2014. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Krauterblut szirup tényleg nagyon jó! Végig vashiányos voltam a maltofer-fol és a neo ferro folgammma mellett, de a Krauterblut sziruptól olyan jó lett a vérképem, hogy a doki nem hitt a szemének. Azt feltételezte, hogy elírtak valamit a leletemen :-)
2014. dec. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Krauterblutot én is hallottam dicsérni. Nekem a ferrocomp forte vált be, nem okoz székrekedést. A C-vitamin segíti a felszívódást, a gabona meg gyengíti.
2014. dec. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Állítólag bármelyik fajtát is szeded, nagyon kell figyelni, hogy előtte-utána 1-2 órával nem mehet sok minden, mert gátolja a vas felszívódását, beépülését. Na én ezt úgy oldottam meg, hogy éjjel 2-3 körül mindig felébredek pisilni és akkor veszem be. Így semmi nem tudja bezavarni.
2014. dec. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!