Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek hogy múltak el a...

Nektek hogy múltak el a terhestünetek? Hirtelen, egyik napról a másikra, vagy folyamatosan?

Figyelt kérdés
Ma vagyok pont 10 hetes terhes (a legutóbbi UH alapján, nem mensi szerint), és az utóbbi 2 napban hirtelen sokkal jobban vagyok, mint eddig. A 6. héten kezdődtek a tüneteim, addig semmi bajom nem volt, onnantól folyamatos volt a hányinger, émelygés, rosszullét, undorérzet (akár kiváltó ok nélkül is). Hányás csak az utolsó másfél hétben volt 4-szer, előtte egyáltalán nem. Tegnap viszont kis reggeli meg késő esti émelygést leszámítva jól voltam, ma is csak addig émelyegtem, amíg nem ettem, azóta jól vagyok. Persze alig vártam, hogy jobban legyek, de azért kicsit aggaszt, hogy ilyen hirtelen eltűnt a rosszullét. Vagy ez ilyenkor már normális? Ilyen hirtelen múlnak el a tünetek?
2014. dec. 21. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyik napról a másikra mindkét terhességemnél. Az elsőnél 10 hetes voltam, amikor reggel felkeltem és nem volt semmi bajom, a másodiknál pedig 15 hetes. Nagyon durván hánytam mindkét terhesség elején. Érdekes, hogy pont a hétfordulón múltak el mindkét esetben a tünetek. Ne aggódj! Miért lenne baj?
2014. dec. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, félek. Egy missed abbal kezdtem anyai "pályafutásomat" februárban, rettenetesen parázok, hogy őt is elveszítem. És persze ezer helyen olvastam a neten, hogy ha hirtelen eltűnnek a terhestünetek, akkor lehet baj van, bár azt is írják, hogy a 9. héten van csúcson a hcg, utána már csökken, ezért elmúlhatnak a tünetek. Én uh szerint pont 10 hetes vagyok, mensi szerint 10+3, de a ciklusaim hosszabbak 28 napnál, úgyhogy ezt tudtam is előre, hogy néhány nappal kisebb lesz a babám, tartja is az eleje óta ezt a 3 nap mínuszt.
2014. dec. 21. 21:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez nem gond! Nekem is egyik napról a másikra eltűntek a tünetek... Júniusban szültem ;) Élvezd ezt a csodaszép időszakot! :)
2014. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Újra első vagyok. Első gyerekem 3 éves, másik pedig 4 hónapos. Úgyhogy nyugi! Karácsonyra jelented be a nagy hírt a rokonoknak?
2014. dec. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már tudják, szülőknek mondtuk egyből a teszt után, velük úgyis megosztjuk azt is, ha baj van. Aztán majdnem 8 hetesen voltam védőnőnél, előtte elmondtam a többieknek, mert ez egy vidéki kisváros, és hát ha már jártam védőnőnél, percek kérdése, hogy mindenki megtudja, gondoltam, inkább elmondom én. Nem tévedtem, akárhová megyek, mindenki gratulál azóta, akibe belebotlok... :D Kicsit bosszantó, titkoltam volna a 12. hétig a nagyközönség elől, de ez van.
2014. dec. 22. 19:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább örülj, hogy eltűntek. :) Én 20 hetes vagyok, de még mindig van hányinger, kb hetente egyszer hányás is.
2014. dec. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!