Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikára kell mennem medikac...

Genetikára kell mennem medikacio miatt. Mit fognak csinálni?

Figyelt kérdés

A papíromon ez áll.


UM: 2014.11.01. ITP pos.

Tallitont szed, melyet Dopegytre állítunk át.

Medikacio miatt genetika javasolt.


Státusz:

Ludtojásnyi uterus afv-ben szabad környezetben.

Bv 3000

dg: Grav.s.7.

UH: 55x60 mm uterus benne 12-13 mm petezsák embriocsomóval szikhólyaggal.

Terhessége jelenleg magas rizikócsoportba tartozik.


Válaszokat előre is köszönöm!



2014. dec. 27. 09:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Igaz nem emiatt de én is voltam genetikán kétszer is.Melyik kórházba mész?

Magas vérnyomásod van? Csak a dopegyt miatt gondolom, én is azt szedtem végig. Miért tartozol magas rizikófaktorba?

Amúgy UH-t csinálnak, aztán konzultáció, és ha minden ok 1-2 kontroll UH.

2014. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Szegedre kell mennem, pontosan nem tudom hova, időpontot kell kérnem, majd akkor elkérem a címet is, csak telefonszámot kaptam.


Magas vérnyomásom van évek óta, eddig Talliton 6,25 mg-osat szedtem, most váltotta le ezt a nőgyógyászom.


Szerintem azért tartozok magas rizikócsoportba, mert colitis ulcerosa betegségem van.

2014. dec. 28. 07:05
 3/27 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok, így más okot nem tudok, ami miatt magas lenne a rizikófaktor.

Orvosom utasításai: feküdni kell, nem szabad emelni, és dolgozni sem

2014. dec. 28. 07:07
 4/27 anonim ***** válasza:

Értem. 25 évesen szültem akislányomat. Végig magasvérnyomásom volt és toxémia gyanús voltam, de végül majdhogynem alacsony májenzim szintem lett, sose vizesedtem, és gondmentes volt a terhesség,időre szültem.Rendesen szedtem a dopegytet a végén 3szor 1-t. Kétszer akartak befektetni a semmiért én mondjuk nem hagytam. Én a nagy súly miatt voltam vérnyomásos, de semmi több. Nem híztam hanem fogytam. Most olyan 6 hetes vagyok még az orvoshoz nem kaptam időpontot az ünnepek miatt. Én a debreceni genetikára jártam.Amúgy semmi extra, itt nagyon korrektek voltak.

Az első válaszoló voltam.

2014. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Gratulálok a babához!:) Jó egészséget kívánok! :)


Tegnap voltam a védőnőnél, mondta, hogy majd csak a 11. heti uh után kell mennem genetikára, a családban van több örökletes betegség, ezek alapján lesz vérvétel, meg számolnak, hogy mekkora az esélye, hogy a babánál előfordulhatnak ezek. Lehet, hogy tanácsolni fogják a magzatvízvételt, de én azt nem szeretném.


Én a dopegytből 3x1et szedek, így a vérnyomásom 133/80.

Gyomorfájásra gaviscont ajánlottak, remélem beválik.

Én számolás alapján 8 hetes vagyok, uh alapján nincs még pontosítva.


Köszönöm, hogy válaszoltál!

Sikerekben gazdag boldog új évet kívánok! :)

2014. dec. 30. 18:21
 6/27 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. Köszönöm a jókívánságot. És integrált vagy kombinált tesztet nem csináltatsz? Lehet valamelyik nem árt, mondjuk ok nélkül nem ajánlanak magzatvízvételt, ha az orvos javasolja lehet megéri, neked is jobb ha megnyugodsz, az orvosok se szeretik, de ezzel kiszűrik a felesleges gyanúkat.

10. -én megyek megerősítő UH-ra. Próbálok addig is pihenni, hogy ne legyen gond de a lányom melett nem egyszerű. Biztos szednem kell a dopegytet nekem is, nem fogom elkerülni, de kibírható.Nekem is 140 körül tartotta a vérnyomásom. Anélkül 160-ig is kilengett.De sokszor csak 120/80 volt.Lényeg hogy 140 felé ne menjen, nekem ezt mondták, vezess vérnyomásnaplót, azt nagyon szeretik ledátumozva látni.

Jó babavárást!És boldog Új évet!

2014. dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Boldog új évet! :)

Voltál uh-n ? Mit mondtak?


Nem tudom mit fognak ajánlani, a baba érdekében mindent megteszek, de ez a magzatvízvétel kockázatos szerintem. Vetélést okozhat, fertőzés, vagy véletlen megszúrják a babát..


21én megyek genetikára, nem kell hozzá a 12 hetes uh, azt mondták. Remélem minden rendben lesz.

Én tegnap töltöttem a 11.hetet :)



Pihenj sokat és vigyázz magatokra!

2015. jan. 18. 10:30
 8/27 anonim ***** válasza:

Szia.

A gyógyszerelés nem változtatja meg a kromoszómákat, így elég valószínű, hogy nem kell genetikára menned, hanem átirányítanak ún teratológushoz aki a gyógyszerekkel és azoknak a hatásával foglalkozik (persze genetikán is lehet ilyen szakember).


Ha genetikára mész akkor hasi UH és családfa (nálatok, apukánál milyen betegségek fordultak elő). Előző terhességek kimenetele.


A legtöbb helyen nem magzatvizet hanem méhlepényt vesznek és közben végig nézik UH-on. A vetélési kockázatot kb. 0,5%-al emeli két hétig.


Magzat fejét akkor szúrták meg utoljára magzatvíz vétellel amikor még nem ultrahangoztak közben, vagyis közel 20 éve.

2015. jan. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Ja.. és neked, hacsak nem múltál 37 éves nem valószínű, hogy felajánlják a biopsziát.
2015. jan. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


21 éves vagyok.

A családban nálam is, és az apa családjában is vannak betegségek (pl down-kór - elvetették a babát; szklerózis; stb.), ez miatt is kell genetikára mennem.

Ez az első terhességem.

2015. jan. 19. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!