Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor menjek az első UH-ra?

Mikor menjek az első UH-ra?

Figyelt kérdés
Sziasztok, első pozitív teszt után mikor érdemes dokihoz menni? Kb. 6 hetesen? Akkor már szokott lenni szívhang? Ha régen volt rákszűrésem, mikor fogja elvégezni?
2014. dec. 30. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

7-8. hétnél nem érdemes előbb menni (ha nem a nagykönyv szerinti 14. napon volt ovud hanem később akkor a 6. héten még nem lesz szívhang). Ráérsz még nyugi! :)

Boldog babavárást! :)

2014. dec. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

6 hetesen már lehet szívhang, de nem mindenkinél, így felesleges aggodalomra adhat okot, ha nálad véletlenül nem találják. A 7. héten már nagyon nagy a valószínűsége, hogy meglesz a szívhang.


A rákszűrésről megoszlanak a vélemények, van, aki tart tőle, más szerint nem okozhat bajt és azért utóbbi a reálisabb. Nekem fél évvel a teherbeesés előtt volt, így nem kellett csinálni. Mivel eleve pecsételős voltam az első trimeszterben, így nem örültem volna egy plusz barnázásnak a kenetvétel miatt, ijedeztem így is eleget. Beszéld meg a dokival, kérd, hogy nyugtasson meg, vagy hogy csináljátok a 12. hét után.


21+2 hkm

2014. dec. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Én mensi szerint 6+3 hetesen mentem, még csak petezsák meg szikhólyag volt. Jövő hêen megyek vissza, akkor már 9 hetes leszek. Nekem megcsinálta a rákszűrést mert 1 éve voltam utoljára, még csak pici vérzés sem volt utána bár mondta hogy az normális. Én elmennék a helyedben 6 hetesen hogy lássátok minden ok-e, úgyis visszahív kb 2 hét múlvára ha nem lesz mêg szívhang.
2014. dec. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hetesen még nem mennék, csak idegeskedsz, ha nem lesz még szívhang, vagy kevesebbet lehet látni, mint vártad, főleg akkor, ha nem pont a 14. napon van peteérésed, hanem később. Én kerek 7 hetesen mentem, peteérésem valószínűleg a 17. napon volt, így 6+4 hetes voltam csak, de már volt pulzálás. Ha 6 hetesen megyek, rághattam volna a kefét még 2 hétig utána, mert nem lett volna még szívműködés.

A rákszűrésre nekem a dokim azt mondta, hogy a 12. heti UH után szóljak, hogy csináljunk. Nem akart az első trimeszterben piszkálni, igaz, nekem volt idén egy missed ab-om, lehet, hogy azért, de így én is nyugodtabb vagyok. Ha parázol, megkérheted a dokit, hogy csak a 12. hét után csináljon rákszűrést.

11+2 hkm

2014. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. dec. 30. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Èn 7 hetesen voltam elöször akkor már volt szîvhang :) elobb nem èrdemes
2014. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6+5 hetesen voltam, volt szívhang. A szűrést is egyből megcsinálta, meg sem kérdezte, mikor voltam (fél évvel az előtt amúgy).
2014. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!