Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális, ha terhessé...

Mennyire normális, ha terhesség alatt egyáltalán nincs szex és petting sem, és a feleségem azt mondja, hogy oldjam meg magamnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mióta terhes a feleségem, egyáltalán nincs szex. Az elején gondoltam a rosszullétek miatt és hogy a doki szabad utat adjon. Ez megtörtént, az orvos szerint nyugodtan lehet. Értem azt is, ha neki nem esik jól, de Ő nekem sem segít. Azt mondta, oldjam meg magamnak. Elég nehéz közel fél éve és még ki tudja mennyi van hátra. Ötödik hónapban van.

Ti mit tennétek, tesztek hasonló helyzetben?



2014. dec. 31. 09:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

Mondjuj megbeszélném vele.

Ha akadálya nincs és egyéb ok, ami miatt nem lehet, akkor nem értem...

Persze tudom, hormonok bla-bla, nem is kell kényszeríteni semmire sem, de azért a megértésnek is van határa!

Ahogy te megértő vagy vele az állapotában, úgy neki is annak kellene lenni veled!

Szóval kommunikáció!

2014. dec. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Semennyire nem normális az a része, hogy úgy áll hozzá, hogy oldd meg magad! Az egy dolog, hogy ő nem kívánja, de szerintem ez önzőség a részéről. :(


Én veszélyeztetett ikerterhes vagyok, nehezen, orvosi segítséggel sikerült, az első három hónapban vérezgettem is, így hiába nem vagyunk már "eltiltva", megbeszéltük, hogy a szeretkezésnek semmi értelme nem lenne, mert úgyis mindketten azon aggódnánk, nehogy valami bajt okozzunk. DE! Az, hogy terhes vagyok, nem jelenti azt, lesz****rom a férjem természetes igényeit! Szerencsére mi meg tudtuk ezt beszélni, és azonos állásponton is voltunk ezügyben.


Próbáld fele finoman megbeszélni újra a dolgot, meg kéne hogy értse. Nem is értem, hogy mi a nehéz neki abban, hogy segítsen rajtad...


30/N

2014. dec. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
42%

Eléggé úgy néz ki, hogy még vagy 6 hónapot várnod kell. Ebbe beleszámoltam a szülés után kb. 6 hetet is (sebgyógyulás, regenerálódás stb.).

Ha szereted a feleséged és nem akarod megcsalni, akkor ahogy mondta: oldd meg magadnak.

Esetleg próbálj vele beszélni arról, hogy nekem mennyire fontos lenne, ha ő csinálná. De megmondhatod azt is neki, hogy azzal nem ártatok a babának, ha szexeltek terhesség alatt.

Nem értem az ilyen nőket. Én nem csináltam volna ilyet a férjemmel. Akármennyire is nem volt mindig kedvem a szexhez, miatta hagytam.

Kicsit önző a drága. A kapcsolatban ketten vagytok (még) és olyan megoldást kell találni, ami mindkettőtöknek jó.

2014. dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Nincs egy megbízható, diszkrét nő rokonotok vagy barátnő, skiben mindketten megbíztok? Megkérhetnéd, hogy beszéljen a feleségeddel, finoman utalva arra, hogy ez így nem lesz jó, esetleg kipuhatolhatná az okait, ha már neked nem ad egyértelmű választ. Veszekedni ne veszekedj vele, mert az ellenkezőjét éred el vele, de hozd valahogy a tudomására, hogy a férje is vagy nem csak spermadonor.
2014. dec. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%
Számold bele azt is, hogy ilyenkor dolgoznak a hormonok. Feleségednél sajnos az jött elő, hogy nem kívánja a szexet. Tudom, hogy ez nagyon nehéz lehet férfiként, de ez van. Férjem kibírta mindkét terhességnél végig a 9 hónapot plusz hat hetet szex nélkül, pedig neki a napi igénye két szeretkezés lenne. Nálunk azért nem volt szex, mert volt egy vetélésem és féltettük a babát. Az első 12 hétben pedig egészséges terhességnél sem ajánlott. Nem javaslom, hogy megcsald és idejekorán tönkremenjen a házasságod! Készülj fel, hogy szülés után sem a szex lesz az első gondolata. Kis depi befigyel majd, ha szerencsétek lesz enyhe formában és hamar átmegy rajta. Kicsit le lesz amortizálva a sok éjszakai ébredés miatt és a sokkhatás miatt, hogy felelős anyuka. Na, türelem akkor is kell majd!
2014. dec. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

" Az első 12 hétben pedig egészséges terhességnél sem ajánlott"

:-) ezt sem orvos mondta...

2014. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

" Az első 12 hétben pedig egészséges terhességnél sem ajánlott"


ilyet szerintem egy orvos sem mond..legalább is nekem a 4 terhesség alatt egyik orvos sem mondta, se Magyarországon, se itt Svájcban.


kérdezo, én meg mondanám az asszonykának, hogy megoldod vagy vele, vagy mással. (persze valami finomabb verzioba kozolném vele)

2014. dec. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
5%

Megbízható és nő szó egy mondatban? Ajajj.... Csak akkor működne a dolog, ha egy terhes, hasonló érzelmi világgal rendelkező barátnőt találna a férj, különben a barátnő nem értené a helyzetet, kiderülne, hogy nagy megkerülés történt, egy hátba szúrás pedig most nem kell a feleségnek. Engem már a gyik is rosszul érintene, pedig névtelen a dolog.

Ezt a férj fogja megoldani kommunikációval, minden más módszer csak olaj a tűzre.

31 hkm

2014. dec. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

Nem lenne szükség idegen személyre, ha a kérdező kedves felesége elmondaná a férjének, hogy mi a baja.Ha elmondaná, hogy drágám, féltem a babát, kérlek értsd ezt meg most vagy a hormonjaim játszadoznak vagy nem kívánom a szexet, ez van, de igyekszem, hogy ne hanyagoljalak el téged stb. stb.

Most komolyan ennyit nehéz kimondania a férjének, de hogy oldd meg magad az rendben van?

Amúgy miért lenne minden nő megbízhatatlan? Csak egy felvetés volt, nem kértem a kérdezőt hogy fogadja meg.

2014. dec. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
28%
És a férj hiába akarja megoldani kommunikációval, ha a felesége gyaníthatóan nem partner ebben. Talán ha nagyon-nagyon óvatosan közelíti meg a témát, nem fogja támadásként megélni és nem hajtja el a felesége azzal, hogy mondtam már hogy oldd meg magad.
2014. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!