Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti nem féltek a babátok...

Ti nem féltek a babátok születése után, hogy a párotok elhanyagol?

Figyelt kérdés
Olyanokhoz fordulok most,akiknek már megszületett vagy akinek még nem született még meg a babája de fél attól,hogy a férje-élettársa elhanyagolja majd szülés után őt. Nem vagyok féltékeny típus megsemmi. Csak félek attól,hogy a babánk születése után majd nem fog velem annyit foglalkozni a férjem. Nem puszilgat,nem gondoskodik, nem törődik már annyira velem mint az előtt. Márciusban kezdünk majd próbálkozni a közös gyermekünkkel,de félek ettől.

2015. jan. 2. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
ha ettől tartanod kell, akkor talán nem ő az, akivel gyereket kellene vállalnod...
2015. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek. Egy jó kapcsolatban a férfi "még szerelmesebb" lesz abba a nőbe, aki a gyermekét hordozza/világra hozta. Ha előtte szeretget, puszilgat, akkor közben és utána is fog, talán még jobban. De neked kell ismerned a párod jellemét és a kapcsolatotok milyenségét, van rá bármi okod, hogy tarts ettől?
2015. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem is voltak ilyen gondolataim a gyerekvállalás előtt. Ennek ellenére kétségem sem volt, hogy a párommal akarok gyereket vállalni. Csak simán féltem, hogy mostmár "csak" anya leszek és nő már soha.


Aztán furcsa dolgot produkált az élet, a babám születésével eszembe sem jutott ez már. Konkrétan annyi de annyi más volt fontosabb ennél, hogy az érzékiség/figyelmesség keresése jó időre félre lett téve. De ezt megbeszéltük, szóval minden közös egyetértésben ment. Egyébként inkább én hárítottam, a párom szeretett volna velem foglalkozni, csak napi 4 óra alvással nekem az ágy volt minden vágyam.


Aztán ahogy idővel egyre könnyebb lett a babánkkal, úgy kezdtünk mi is újra egymásra találni. Új dolgokat fedeztünk fel egymásban, mivel nagyon kevés időnk volt kettesben, igyekeztünk mindent maximálisan kihasználni. Emlékszem sokszor volt, hogy egy-egy brutál húzós nap után csak egymásra néztünk és nevetve mondtuk, majd holnap ... :-)


De az egésznek a lényege a sok-sok beszélgetés. A próbálkozós időszakban, a terhességem alatt és a szülés után is el tudtam a páromnak mondani a félelmeim, a kétségeim, még a leghajmeresztőbb gondolataim is. Ő is persze megosztotta velem ezeket. Szóval ez a kulcsa a dolognak.

2015. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, másrészt érdekes, hogy ilyesmi jut eszedbe, ez a férfiak/apukák félelme szokott lenni, mivel a baba születése után lehet, hogy már nem lesz annyi időd és kedved körbeugrálni őt. :-)
2015. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én inkább attól tartottam,hogy nekem nem lesz időm a férjemre. :) A terhesség alatt talán többer simogatott,mint előtte, hogy érezhesse a picurt. A másik félelmem,bejön e velem a szülésre, és mondta nem szeretne. Mikor intéztük a dolgokat a végén azt mondta,hogy intézzük el az apás szülést is. Végig ott volt, meg is lepődtem,de nagyon jól esett. :) Most a második babót várjuk,és minden este odabújik,hogy játha ficánkol a picur. És néha meg is jegyszi milyen szexi a pocakom. :) :)Meg ahogy előttem írták, gyerek mellett nincs idő,esély ezen gondolkozni. :)
2015. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A férjemmel nagyon szeretjük egymást,mindketten tudjuk hogy egymástól szeretnénk babát. Már egy éve a babáról beszélgetünk,hogy már jöhetne egy picúr. De jelenleg,nem lehetett még a (szülők miatt többnyire) de mostanra már nem érdekel a véleményük. :) Családot szeretnénk alapítani!
2015. jan. 3. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!