Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok a savam és nagyon kivagyok...

Sok a savam és nagyon kivagyok tőle, milyen módszerek vannak rá amik segítenek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 08:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítségeket a tejet azt iszom de csak egy ideig jó

ezt a vizet kipróbálom és mjd rágcsálok közben:)

köszönöm

2010. febr. 5. 09:47
 12/17 anonim ***** válasza:
Örülök hogy van akiknek bevált a Rennie, nekem konkrétan az orvosom annyit mondott rá, hogy egy nagy sz@r, nem érdemes rá kiadni több száz forintot. És milyen igaza van, reklámtermék. Salvus Víz igazán hatásos, és segíti az emésztést. 1 hét után meg lehet szokni az ízét, ha már annyira elviselhetetlen a sav úgysem fogsz vacakságokkal kísérletezni.
2010. febr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
én Schüssler sót használtam.homeopátiás és nagyon hatásos volt.gyógyszertárban lehet kapni.
2010. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
nekem a reni nem használt,és tisacidet szedtem(olyan mint a rennie-rágótabi).meg sok natur kukot megettem,meg kekszet.
2010. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy teljesen felesleges ezt a sok pacsmagot-pancsolmányt beszedni; lehet, hogy még rosszabb lesz tőle. Érdemes lenne a háziorvostól egy beutalót kérni helicobaktérium-vizsgálatra. Én legalább 15 évvel ezelőtt voltam hasonló helyzetben, és a háziorvosom beutalt helicobaktérium-vizsgálatra, pozitív lett az eredmény; ugyan meglehetősen drága gyógyszert írt fel, de megérte, mert azóta nincsenek savas jellegű gyomorpanaszaim. A savtúltengést ugyanis a helicobaktérium nevű mikroorganizmus okozza, ami kifejezetten gyomorsavban tenyészik, és további, tetemes mennyiségű pepszintartalmű savat termel. Nem fertőző, tehát attól nem kell tartani, hogy mások elkaphatják. Valószínűleg idegen tárgyak érintésével-összefogdosásával kerül a szervezetbe. Egy szónak is száz a vége: mielőbb meg kell ejteni a helicobaktérium-vizsgálatot.
2010. febr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A Helikobacter pylori baktérium vizsgálat valóban nagyon fontos. Ha van, ilyenünk, akkor azt orvosilag, gyógyszerel kezelhető. Ha nem ilyen eredetű a dolog, tudok egy másik gyakorlatban bevált módszert. Az alkalmazás helyessége a döntő. A marketing és félelmet keltő szóbeszédre pedig nem szabad adni! A módszer a szódabikarbóna nevű, fillérekért kapható anyagban rejlik. Ugye vannak, akik vízben feloldják és ecetsavval kombinálva böfögtető eljárással alkalmazzák. jó-jó-de nem az igazi, mert megöljük a módszer kémiai hatékonyságának a lényegét. Ennek helyes felhasználása egyszerűbb. Kevés 0,5dl vízben keverjünk egy rendes késhegynyi szódaport, ha a tünet enyhe. És igyuk meg. Ha savasodás okozza a gyomorégést, akkor az adag növelésével tapasztalati úton lehet a hatást változtatni. Nem szabad nagy mennyiséget bevenni mert nem érdemes és hányás lesz a vége! A 0,5dl vízben elkevert kb 3-4 kés hegynyi szódapor lenyelése 10-20 percen belül eredményt hoz. Ez ugyanis kémia. A gyomorsavat semlegesíti, de ha ecetsavazunk, akkor nem a gyomorsavunk semlegesít nagymértékben a keveréken, hanem az ecet. De mi a gyomorsavat akarjuk lekötni. A Reni és a többiek ugyanezen hatáson működnek, de azt legalizálták, hogy "biztonságosan" eladható legyen. A Maalox készítmény nagyon jó, de az 900Ft körüli. A szódaporra ráírják egyes típusnál, hogy gyógyászati célra nem alkalmas. Helyes mértékben alkalmazva nem okoz se vesekövet se más rossz következményt. Csak ezt bizonyos köröknek nem érdeke terjeszteni. A csodát a mérték határozza meg mindenben. E mellett a helyes táplálkozás és nem utolsó sorban a lelki harmónia befolyásolja az egészséget nagymértékben. Az biztos, hogy a szódapor olcsó és nagyon hatékony. A bűvös szó a mérték és nem túl sűrű használat!
2010. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdésfeltevő, érdemes megfogadni az előttem szóló tanácsát. Én még azzal is kiegészíteném, hogy mielőbb ki kell vizsgáltatni, és a vizsgálati eredménytől függően eljárni. Tökéletesen egyetértek az előttem íróval.
2010. febr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!