Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már 12 hét után terhesség...

Volt már 12 hét után terhesség megszakításod? És ha volt mi okból? Hogy élted túl lelkileg?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia veled is történt hasonló?

Nekem a 11. héten volt missed ab-om. Leállt a szíve a babámnak! Semmi konkrét tünet nem volt, nem véreztem, nem görcsöltem, így nem is sejtettem, hogy baj lehet, csak mentem a szokásos uh-ra. Az első babánk lett volna, aki inszeminációval sikerült. Ez most 2 hete történt velem. Lelkileg nagyon megvisel még mindig engem is és a férjemet is! Férjem mellettem áll, ő erős, nem akarja mutatni, hogy mennyire fáj, de bíztat, hogy a következő babánk sikerülni fog és minden rendben lesz! Ez tartja bennem a lelket, de nagyon nehéz!


2 hét múlva megyek vissza kontrollra és addigra össze kell szednem magam, igyekszek egészségesen táplálkozni, tornázok minden nap, felkészítem a szervezetem egy egészséges kisbabára.

2010. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 21. héten haltak meg az ikerbabáim, egymásba csavarodott a két zsinór.

Túllenni nem bírtam rajta, túlélni muszáj volt. Nagyon-nagyon lassan és nehezen.

2010. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 15 hetesen derült ki, hogy méhen kívüli vagyok( ráadásul azt sem tudtam, hogy terhes lennék). Már nagyon rég szerettük volna,de a rosszuléteimet mindennel magyarázták, csak terhességgel nem. Iszonyatos volt.De ennek már 5 éve, és van egy gyönyörő 21 hónapos kismanóm. Bár azt a picit, soha nem tudom elfelejteni.
2010. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is éppen a 12 hetes UHG-ra készültem, mikor az orvos már vagy 5 perce nézte a babámat, majd mondta, hogy szívverés nem látható. :( Akkor egy világ omlott össze bennem, úgy éreztem, hogy abban a pillanatban megakarok halni én is. :( Annyira vártuk, első baba volt, már örültem, hogy végre túléltük a 12 hetet. És az utolsó pillanatban távozott. Sem vérzés, sem görcsök nem voltak, valószínű, hogy aznap állhatott neki a kis szívverése. Majd még két hetet hordtam a szívem alatt a halott babámat, mert mindenféle vizsgálatra várnom kellett. ( vérvétel, EKG, altató orvos stb. :) Azt hittem, hogy majd aznap el is veszik mikor kiderült, de nem így történt.:( Idegileg tönkre mentem.Egy hét után kezdtem csak el vérezni, miután kiderült, hogy már nem él. :( Rá két napra már iszonyú fájdalmaim voltak, de a kórházból haza küldtek, hogy várjam meg a műtét napját. Magyar EÜ. :( Nem érdekelte őket, hogy vérzek, és szülési fájdalmaim vannak. le sem sz*rtak sem engem, sem a halott magzatomat. :( Ez egy szeptember 5. napon volt ( műtét ) majd december 30-án pozi lett a tesztem, nagyon boldogok voltunk, de nagyon féltünk, hogy nehogy megismétlődjön ugyan ez. Azóta már megszületett, és egészséges. De az első kicsinket soha nem fogjuk elfelejteni, amig világ a világ ő bennünk él!
2010. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 20 hetesen kellett megszülnöm a babámat mert 16 hetes AFP kimutatta a velöcsözárodási rendellenességet! A 20.hétig vizsgálat hegyek, hogy megbizonyosodjanak nem-e tévedett az AFP. De sajnos nem!

Nagyon összetörtem én is és a férjem is...vagy is akkor még a vőlegényem volt(1 hét volt az esküvőig)!Zokogva mentem ki az ultrahangozóból szegény kismamákra biztos nagyon ráijesztettem de nem tudtam úgy kimenni mintha mi sem történt volna! Másnap befeküdtem a kórházba és 4 nap alatt lezajlott.végig azon imádkoztam, hogy ne mozduljon meg a pici mert akkor még nem mozgott nekem és nem akartam tudni milyen érzés úgy, hogy tudtam hogy elveszik tőlem! De az utolsó nap mielőtt lezajlott ez a szörnyűség megmozdult a drágám! Akkor megint zokogtam egyszerűen nem értettem mért pont velem történik ez mért kell 20 évesen ilyet átélnem mi rosszat csináltam az életben ami miatt ezt érdemeltem! Kiborultam teljesen...úgy örültünk annak a babának és úgy vártuk.

Amikor meg volt a műtét az orvos megnyugtatott, hogy nem genetikai okból volt a betegsége hanem valami fertőzést kapott a kincsem azért lett beteg. Azt mondta az orvos 4 hónap és akár újra terhes lehetek...akkor azt mondtam letelik a 4 hónap másnap gyereket akarok.de ahogy teltek a hónapok úgy döntöttünk, hogy először legyen házunk meg valami anyagi biztonság ahova érkezhet a babó.szépen lassan feldolgoztuk a történeteket de mindennap eszünkbe jut a pici!

Ennek két és fél éve! Elvett a párom feleségül, kész van a házunk és most már 8 hetes terhes vagyok és nagyon nagyon boldog! Kicsit félek nehogy történjen valami rossz, de egy babát elvett tőlem az élet a másodikat nem engedem!

2010. febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!