Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Te is megtartottad volna a...

Te is megtartottad volna a helyében a babát? (érdekes történet)

Figyelt kérdés

Nőgyógyászaton vagyok most gyakornok.Jött ma egy 35 év körüli,jól öltözött,csinos kismama,nagy pocakkal.

Az orvos megvizsgálta stb...és kérdezte,hogy elfogadta e már a családja a helyzetet?!

Kérdeztem,hogy milyen helyzetet?Az orvos rákérdezett a nőnél,hogy elmesélheti e mi történt.

A nő mondta,hogy persze,és már neki is kezdett mesélni.

Sztori:

10 évig volt házas,2 éve már hogy elvált,azért mert hiába próbálkoztak a babával a férjével,nem jött össze.

10 év kezelgetés és minden más mellett,azt mondták neki,hogy soha nem lehet gyereke,bármennyire is szeretné,gyakorlatilag meddő.A férje szeretett volna családot,ezért elvált a nőtől.

Azóta a nő egyedül él.Itt jött a megdöbbentő rész! :O

A nőt tavaly megerőszakolták,ahogy este ment a munkából haza.Nem tett feljelentést,mert úgy gondolta,úgyse kapják el soha a támadóját,kórházba sem volt,mivel meddő és úgyse eshet teherbe.

Igen ám,de valami csoda révén az erőszak gyereket nemzett a nő terhes lett.

El se akarta hinni!Borzasztóan vágyott már gyerekre.Jól él,anyagilag biztos háttere van,jól fizető munkája.

35 éves,nem akart abortuszra menni,hisz talán ez az utolsó esélye egy babára.

Így úgy döntött,hogy megtartja a babát,hiába erőszak eredménye.Boldogan várja,a család már kevésbé.

Nemsokára szülni fog.

Ti is így döntöttetek volna a helyében?Én teljesen ledöbbentem.Azóta is ezen forog az agyam.

Tudom mekkora kincs egy gyermek,nekem is van egy lányom.

De,hogy megtartottam volna e, egy erőszakból fogant gyermeket....hát nem tudom!


2015. jan. 5. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Én nem tartottam volna meg.nekem nem kellene gyerek egy erőszakolótól. Még belegondolni is rossz ha a gyerek örökli a személyiségét.
2015. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
A fizikai végeredmény szempontjából mint ha spermadonort vett volna igénybe. Ez így nyilván bolondság, és a rossz élmény meg az azt követő trauma sem egy egyszerű helyzet, de mi van pl ha vmi nem stimmelt az erőszaktevő elméjével (eleve, hogy ilyet tesz nem vall normális emberre), abból örökölhet vmit a gyerek...
2015. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Egy nő annyira tud vágyni egy gyermeklre, hogy jobban, mint a saját életére. Ha 10 évig hiába próbálkozott, akkor ő pontosan ezt érzi. Szinte biztos, hogy megtartanám. Az öröklött gének miatt nem aggódnék jobban, mint egy örökbefogadott gyerek esetében. És egyébként is valószínűleg a gyerek utáni vágy felülírna minden aggodalmat.
2015. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem is kell sokat visszamenni az időben, százával voltak olyan várandós nők, akiknek erőszak alatt fogant a gyerekük és még abortuszra sem volt lehetőségük.

A traumát felülírta a baba létezése.

Lehet, hogy félig az erőszakoló gyereke, de félig a nőé.

Gének? A legjobb tulajdonságú szülőknek is lehet gyalázatos tetteket elkövető gyereke, és a gyilkos apának is emberéleteket védő személyisége.

Ha nem is egy sikersztori, de valahol jó a vége. Ha ő úgy döntött, hogy megtartja, vállalja, neveli, senki sem törhet pálcát felette.

Az ő helyzetében én is megtartottam volna a babát. A saját helyzetemben (férj, meglévő gyerekek mellett) nem.

2015. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, belezavarodtam... szóval, gyilkos apának is lehet olyan fia, aki emberéleteket véd.

Kiegészíteném: hasonló rizikó egy örökbefogadott gyerek. Van a családban örökbefogadott gyerek, aki mára felnőtt. Intelligens, diplomás (könyvtáros), széles látókörű, jó anyagi helyzetű, becsületes szülők a nevelők, a gyerek mégis balhés lett és folyamatosan hülyeségekbe keveredik, pedig már rég felnőtt.

2015. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 zigzag11 ***** válasza:
100%

3-as válaszolóhoz csatlakozom. Örökbefogadás, spermadonor során sem tudhat többet a genetikai háttérről, sőt azért a baba, ne feledjük, fele részben az övé.

A szerb háború idején II. János Pál a megerőszakolt apácáknak azt üzente, hogy tartsák meg az erőszaktételből születendő gyerekeket, az élet szentségét e kellemetlen élmény fölé helyezve.

Amúgy nem mindenki ugyanúgy éli meg az erőszakot, én pl. TV-ben sem bírom látni, szabályosan hányingert okoz, de legjobb barátnőm nővérét külföldön megerőszakolták, és most hülyén hangzik, de nem igazán rázta őt meg.

És bár van gyereked, azt nem tudhatod milyen 10 évet várni rá, én (más okból) "csak" 4 évet vártam, majd beleőrültem, és simán el tudom képzelni, hogy annyi várakozás után, valamiféle isteni elrendelést v. sors kezét véli felfedezni a dologban.

Kívánom, hogy nagyon boldog legyen a kis jövevénnyel!!!

2015. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen,azért 10 év hosszú idő.Ennyit várni egy gyerekre,hiába.

De most valahogy mégis Isten ajándéka ez neki.

Amugy boldog és kiegyensúlyozottnak tűnt,örömmel várja a babát,csak annyi a baja,hogy a családja nem tud ilyen felhőtlenül örülni. :(

2015. jan. 5. 13:53
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
En is meg tartottam volna, ponotsan azert mert utolso esely. Bar szerintem engem a csalad is tamogatott volna. Ha fel sem jelentette es eli vilagat azota is, akkor szerintem o egy eros no es tultette magat rajta, valamint igazabol orom az uromben, hogy baba lett belole. A genek miatt nem aggodnek sztem, ha itt nme kerdezted volna, akkor eszembe sem jut.
2015. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Megtartottam volna, hisz mégis csak egy csoda, és az én gyerekem.
2015. jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Én nem tartottam volna meg, akkor nem lenne gyerekem és kész. De nem akarnék egy olyan gyereket, aki ilyen szörnyűségből fogant. Engem eleve mélyen érintenek az erőszakkal kapcsolatos dolgok, valószínűleg nem is nagyon tudnám egyhamar feldolgozni, nemhogy még a gyereket megszülni. Nem tudom mi ebben a "csoda".
2015. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!