Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt angliai, esetleg...

Vannak itt angliai, esetleg Londonban élő kismamák? Jó lenne megosztani tapasztalatainkat és segíteni egymást tanácsokkal! Várom a jelentkezőket

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 14:47
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
Szia. En Londonban elek, es 7 hetes vagyok. Es Te? Te is itt elsz kint?
2010. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 Nikcsi ***** válasza:
Szia! En London mellett elek, van egy 15 honapos kisfiam es most vagyok 39 hetes a kovetkezovel, tapasztalat az van boven. :)
2010. febr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
Szia Norwichban elek. Van 2 lanyom (10 eves es 22 honapos) es 23 hetes kismama vagyok. Mire vagy kivancsi?
2010. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
Kedves Utolso 2 hozzaszolo. Ejha, Ti aztan tenyleg sok tapasztalattal rendelkeztek az itteni babavarassal kapcsolatban. Ugyhogy remeljuk, fenn tud maradni ez a kerdes, es tudtok nekunk segiteni. Nem tudom, a kerdezo hany hetes es hanyadik terhessege, de en 7 hetes vagyok (az elso hozzaszolo vagyok amugy), es az elso babam. Elegge be vagyok tojva, hogy hogy is lesz majd a terhesgondozas. Jovo heten megyek csak GP-hez, de nem szamitok sokra. Ugy olvasgattam, hogy itt Londonban a 12. hetnel elobb ugysem csinalnak ultrahangot. Pedig tok nyugtalan vagyok, hogy minden rendben van-e egyaltalan. Es akkor hogy fognak tudni megnyugtatni? :( Nektek mi a tapasztalatotok a terhesgondozassal kapcsolatban? Elfogadhato azert?
2010. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 Nikcsi ***** válasza:
100%

Hello!

A masodik valaszolo vagyok azt hiszem. :) En itt szultem a fiam is, aki most 15 honapos.

Terhesgondozassal en maximalisan elegedett voltam. Igazad van kedves utolso hozzaszolo, ha nincs panaszod (verzes) vagy nem volt meg vetelesed akkor az elso uh 12 hetesen van. Ezt megelozi egy vervetel ugy 8 hetesen. Van down-szures, ha jol emlekszem ugy 14. het kornyeken, nekem az elso babammal meg volt AFP, most a masodiknal a fent emlitett tesztet csinaltak helyette, ami ha jol tudom pontosabb. Kesobb van meg egy nagy genetikai uh a 20. heten. Ujabb vervetel a 28. het kornyeken. Cukorterhelest nem csinalnak mindenkinel, csak ha van diabeteszes a csaladban, vagy sokat hiztal, vagy vannak tuneteid amik erre utalnak. Nekem a 20. het utan mar csak a GP rendelobe a helyi vedonohoz kellett mennem, elejen 3 hetente, most a vege fele 2 hetente. Minden alkalommal neznek vizeletet, magzati szivhangot, vernyomast stb. Most vagyok 39 hetes en mar csak a szules beindulasat varom. :)

Ha van meg kerdesed szivesen valaszolok, irj nyugodtan. :)

2010. febr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim válasza:

Hello Mindenki!! Nagyon örülök, hogy megtaláltalak titeket. Londonban élek, 6 hetes terhes vagyok.Tele kérdésekkel...Én szinte csak jót hallottam az itteni rendszerről. (Persze egyéne válogatja). Nekem még nincs orvosom, elég nehézkesen megy a regisztráció. De én is úgy tudom,hogy nem nagyon foglalkoznak az emberrel 12. hét előtt.Védőnő segít a terhesség alatt. Valakinek sokkal jobban bejött az itteni rendszer, mint a magyar. Nekem ez az első terhességem.

Mikor megtudtam, hogy baba lesz...haza rohantam orvoshoz, de én is aggódok eléggé.

Köszönöm, hogy ennyi mindent máris leírtatok. Ha tudok segíteni akárhogy, csak írjatok:)

2010. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
A Norwich-i valaszolo vagyok. En meg vagyok elegedve az itteni terhesgondozassal, bar kicsit furcsa. De egyaltalan nem banom, hogy nem rangatnak hetente valamilyen vizsgalatra. Magyarorszagon szerintem sokmindent tulbonyolitanak es paraztatjak a kismamakat. En sem vagyok teljesen tisztaban vele, hogy mi fog tortenni, mi, hogy megy itt, de eddig nem panaszkodhatok. Boldog babavarast mindenkinek! Ha tudok segiteni, csak irjatok nyugodtan.
2010. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyosak vagytok, hogy ilyen gyorsan irtatok egy kis beszamolot arrol, mire is szamithatunk. En is meg csak most regisztraltam gp-hez, ugyhogy nem nagyon tudom, milyenek lesznek ott a dokik, es az ellatas. Remelem, turheto lesz. (Sajnos nem lakunk a legjobb kornyeken...:( )

Tenyleg nem baj, hogy nem rangatnak mindig vizsgalatokra, meg nem csinalnak allandoan ultrahangot, de annak orultem volna, ha az elejen egy kicsit hamarabb van, mint a 12. het, hiszen az meg hosszu 5 het. Es eleg nyugtalan vagyok, hogy minden rendben van-e, hogy jo helyen van-e egyaltalan meg ilyenek. Tudom, hogy nem kellene ilyenekre meg gondolnom sem, de eleg nehez. :) Ugy orulunk a babonak, hogy nagyon nem szeretnek csalodni. :)


Nagyon gratulalok Nektek gyermekeitekhez, es szep babavarast a pocaklakokhoz. :) es remelem, hogy fennmaradunk, es tudjuk egymast segiteni tapasztalatainkkal. :)


BK vagyok (igy talan egyszerubb az azonositas)

2010. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

En egy babat Londonban vartam es szultem, neveltem, a masodik gyereket is kint vallaltuk, de terhesseg utolso harmadaban csaladi okok miatt visszakoltoztunk Magyarorszagra.

Szoval sikerult megtapasztalni ezt is, azt is.

Az en velemenyem az, hogy nem kell a kintitol felni, sot, nekem sokkal jobban tetszett. Itt allandoan vizsgalatokra rangattak, ossze-vissza jartam, rengeteg adminisztracio, amire semmi szukseg nem lenne, ha lenne egy egyseges szamitogepes rendszer, mint kint. Hiaba volt fogadott orvosom, igy is megszamlalhatatlanul sok orat ultem a vizsgalatokra, talalkozokra varakozva.

Sok mindent probalnak manipulalni, befolyasolni, beleavatkozni. Tul sok infot kapok, kethetente meg tudtak ijeszteni valamivel (huh, alacsonyan van a meh, kicsi biztos a baba, majd kiderult, hogy nem kicsi, akkor azzal paraztattak, hogy nagy es meg sorolhatnam).

Kint ilyen nem volt. Volt gondom a terhesseg alatt (beverzes), de higgadtan, gyorsan, nyugodtam megvizsgaltak, elmondtak, hogy mi a kovetkezo lepes, visszahivtak kontrollra es kesz. Eleg volt a midwife-hoz jarnom, o kiallitott minden papirt, amire szuksegem volt, ha uh-ra, vagy vervetelre kellett mennem, akkor oda is konkret idopontra mentem, tiz percnel soha sem vartam tobbet.

A szules nagyon szep volt, nem ereztem magam megkinozva, nem zaklattak, megvizsgaltak, amikor kellett, hagytak szepen magamnak vajudni (a ferjem vegig ott lehetett), nem vagtak kotelezoen. Nem kellett harom napig a korhazban lenne, nem kellett feherboritekokat dugdosnom kotelezo halapenzzel, nem kellett meg a wc-papirt es a lazmerot is magamnak bevinni a korhazba.

Az osszes vizsgalatot, szulest, mindent valoban fedezett a biztositasom, ahogyan kell.


Nalunk a folyamat a kovetkezo volt: kb nyolc hetesen jelentkeztem a gp-hez, 10. hetre kaptam idopontot a midwifehoz, vettek vert, megkaptam a terheskonyvemet, bejelentett uh-ra, ami 13 hetesen volt. A masodik babaval ekkor kombinalt teszttel szurtek a down-kort (uh-n tarkoredo meres es aznap egy vervetel). Az elso babaval negyes-tesztet csinaltak down szureskent a 2. trimeszterben (ha jol emlekszem 16 hetesen es ez csak vervetel volt).

Midwife-hoz negy hetente jartam ekkortajt, 20 hetes uh-ra o kert idopontot, illetve 24 hetesen cukorterhelesre (csaladi kortortenet miatt kellett, ha nincs kockazat, akkor nem csinaljak).

Ha barmi gond lett volna (faros marad a baba, tapintassal kicsinek, nagynak erzi, panaszaim vannak), akkor a midwife ujabb uh-ra kuldott volna. Ezt o mondta.

Mindig szivhangot nezett, a 30. hetben tapintassal merte a meh magassagat, a baba fekveset, vernyomast mert es vizeletbol cukrot, feherjet nezett minden alkalommal.

A vegefele (talan a 34. hettol) ket hetente kellett mennem, majd az utolso 2-3 hetben minden heten.

CTG nem volt, mert mindig rendben volt a babamozgas es a szivhang, tulhordas eseten viszont asszem a korhazba kellett volna bejarnom ket naponta.

Jah, igen: nekem szerencsem volt, mert a gp rendeloben volt kirendelt midwife, igy kb ket percnyire voltam tole. Ha nem lett volna, akkor a korhazba kellett volna bejarnom.

Sok boldogsagot nektek es tenyleg ne feljetek!

Mindent koordinalni fog a midwife, csak annyi a dolgotok, hogy a megadott idoben a megadott helyen legyetek, ez a legfontosabb.

2010. febr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Sziasztok, a kérdező vagyok:) Örülök, hogy így összegyűltünk. Én 35. hétben vagyok és North Londonban élek. A Whittington Hospitalban fogok szülni és az eddigi tapasztalatok nagyon jók!!Mindenki kedves és mindenr alaposan elmagyaráznak. Az első trimeszterben járó kismamáknak uzenem, hogy a GP reg. után, mint már többen is írták előttem, majd csak 12-13.héten van ultrahang,amin lehet kérni Down kór szűrést, ehhez ki kell tölteni egy beleegyező nyilatkozatot és ha kéred akkor vesznek vért is általában az UH után. Utána pedig a MIDWIFE utasításai szerint kell járni vizsgálatokra. KB. egy hónapban egyszer, vagy atlán annyi sem. Soha nem vizsgálnka meg "belülről", ami nekem nagyon furcsa volt elöször, de aztán megértettem, hogy ha nincs semmi panaszod, akkor felesleges bajlódni. Londonban nincsen doktorod, csak védőnő. Az egész terhesség illetve szüllés alatt, ha nincs komplikáció nem látsz orvost, ami igazából teljesen jó, hiszen a védőnök is tudnak mindent. Nekem jövőhét pénteken van az utolsó időpontom a midwife-al, ami ugye a 36. héten lesz.

Ki melyik kórházba fog szülni és hol laktok???


Jó egészséget mindenkinek!

2010. febr. 6. 20:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!