Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem, de nem tudom...

Terhes lettem, de nem tudom hogyan tovább?!

Figyelt kérdés

18 vagyok,nem terveztük,de összejött a baba.

Nem szeretném elvetetni és a párom se,így megszeretnénk tartani,abortusz ellenes vagyok.

Tegnap teszteltem pozit,de nem tudom hogyan tovább.Mik várnak rám,a babára,a páromra.

Olvasgattam már ezekről,de mindegyik más és más,így nem hiszek ezekben.Persze azt tudom,hogy orvoshoz kell mennem,de nem tudom mikor,mik várnak rám és mindent szeretnék tudni.



2015. jan. 7. 16:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%
Először el kell menni a nőgyógyászhoz, aki megállapítja a terhességet, utána úgyis elküld 12 hetes genetikára.Meg persze el kell menni a védőnöhöz, mert kiskönyv mindenképp kell. Ha akarsz fogadsz orvost, ha nem akkor van ambulancia erre a célra. Elküldenek Belgyógyászatra. Ha minden jól megy, akkor csak 18 hetes UH lesz utána ( a 16. hetes AFP-t eltötölték, persze lehet kombi tesztet, vagy integráltat csinálni, de az fizetős), utána 24 32 hetes UH. Innentől már sűrűbben figyelik.36 héttől NST-zés a babamozgást összehúzódást nézik. És ha még nem születik meg 38 hetes UH. De ez függ a terhességtől
2015. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a nőgyógyász azt javasolta, 7-8 hetes terhesen menjek az első vizsgálatra, mert akkor már szívhang is lesz. Ha nagyon kíváncsi vagy, mehetsz előbb is, de valószínű vissza kell majd menned, mert még csak petezsák látszódik majd. (A terhesség korát az utolsó menstruációd első napjától számítják, szóval ha most maradt ki a mensid, kb 4 hetes lehetsz).


A nőgyógyász után jó, ha megkeresed a védőnőt, akihez a lakhelyed szerint tartozol. Tőle megkapod a terhesgondozási kiskönyvedet - ebbe kerülnek be majd a különböző vizsgálatok. Kapsz a védőnőnél egy leírást is arról, milyen kötelező vizsgálatokra számíthatsz, melyik héten - ez nekem sokat segített. Valószínű vérvételre is el fognak küldeni rögtön az elején.


Nyugodj meg, mindenki segít, csak kérdezz bátran :) Az első nagy mérföldkő a 12. héten végzett ultrahang vizsgálat (genetikai UH), ahol már látni fogják, hogyan fejlődik a baba, és ki tudnak szűrni rendellenességeket - szerintem hatalmas élmény, akkorra már igazi kis emberke formája lesz, és látod majd, ahogy ficánkol.


Már nagykorú vagy, de a vizsgálatokon kívül mindenképp beszéljetek a szüleitekkel, hogy hogyan tovább, mert biztos, hogy sok segítségre lesz szükségetek tőlük. Remélem, jól alakulnak a dolgok, és sok erőt kívánok nektek a továbbiakban!

2015. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
A tb-det, ha nincs intézd el a NAV-nál. Ha iskolába jársz vagy dolgozol, akkor nem kell, mert biztosított vagy. Havi
2015. jan. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Havi 6810 ft most.
2015. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Elösször is köszönöm mindenkinek a válaszát.

1-es Belgyógyászat,mire lesz?


Én is arra gondoltam,hogy 7-8 hetesen megyek,talán akkor már hallhatom a kicsi szívdobogását.

Igen 4 hetes vagyok.

A másik,én 11.kerületi vagyok,de békáson is lakom,akkor melyikhez menjek.A kicsi megszületése után,ha minden jól megy akkor odaköltözöm apukához.

És beutalókat is tőle kapom?

Köszönöm szépen 2-es!Reméljük télleg minden jól fog menni.


Eddig dolgoztam,de sajnos nem úgy ahogy szerettem volna.

Suliba nem járok,bezárt a sulim és utána nem találtam olyat amit én végeztem.


Védőnő kifog jönni hozzánk megnézni a lakást?

Milyen volt terhessen?Miket lehet és miket nem szabad terhesen?

Milyen a szülés?Nagyon fájdalmas?

2015. jan. 7. 17:13
 6/38 anonim ***** válasza:
85%

Orvoshoz mikor menj?

A terhességet mindig az utolsó menstruáció első napjától számolják. Ugye amikor meg kéne jönnie, akkor a negyedik héten jársz, noha mondjuk két hete volt a szex és pár napja ágyazódott be a baba.

Szóval így kell számolni. A hetedik-nyolcadik héten érdemes menni. Én 6+5 (hatodik hét, ötödik nap) mentem. Már volt szívműködés. Előbb nem érdemes, max. ha aggódsz, hogy méhen kívüli. Ha túl korán mész, és még nem lesz szívhang, akkor aggódhatsz pár napot-hetet, hogy vajon csak korán mentél, vagy baj van. Szóval nehéz, de ki kell bírni, meg érdemes is. Tehát valamikor a hetedik héten elmész az sztk-ba a dokihoz, mondod neki, hogy terhes vagy, megvizsgál, csinál hüvelyi ultrahangot (a hasi ilyen korán nem nagyon lát még semmit). Én erről kaptam egy kinyomtatott képet (fekete űrben fehér kör, abban fekete pötty), meg a leletet, hogy 6-7 hetes terhesség. Ezzel kell majd felkeresni a védőnőt. (Nekem azt mondta, hogy a 8. héten keressem fel leghamarabb, mert addig bármi történhet, és inkább nem adná ki a kiskönyvet. Szóval ide a vizsgálathoz képest két hét múlva mentem, azóta van kiskönyvem.) Kaptam továbbá beutalót belgyógyászati vizsgálatra, meg vérvételre. Azt mondta akkor a doki, négy hét múlva menjek vissza, addigra legyenek meg ezek a vizsgálatok és a kiskönyv.

Innentől pedig városa, rendelőintézete válogatja, mi hogy folytatódik.

Nekem orvoshoz havonta kell járnom, mert közben veszélyeztetett lettem. A védőnő az első látogatáskor azt mondta, hogy elég, ha egész terhesség alatt háromszor keresem fel, ez volt az első, legközelebb kb. a 24. héten menjek, kezemben a terheléses cukor eredményemmel. Most, hogy veszélyeztetett lettem, hozzá is havonta járok, de csak ezért. Nagy a város, én meg nem vagyok "problémás ügyfél", ezért lett volna elég, ha háromszor megyek hozzá. Ezzel szemben a legtöbb ismerősöm más városokban alapból havonta jár a védőnőhöz és mindig vinniük kell vizeletet, nekem egyáltalán nem kell. Szóval ez mindenhol más.

Az a legjobb, ha a vizsgálat végén megkérdezed a dokit, hogy mikor menj hozzá legközelebb, illetve a védőnőt is megkérdezheted, az a biztos. Remélhetőleg kedves védőnőt fogsz ki. :)

Az én kiskönyvemben van egy betűzött lap, amin rajta van, hogy melyik terhességi héten milyen vizsgálatok esedékesek.

A terhesség alatt fogászatra is el kell menni, a kiskönyben ennek is van hely, majdnem elfelejtettem leírni.


Szóval akkor:

6-7. hét: "nulladik" ultrahang, ahol megállapítják a terhesség tényét és kiadják azt a leletet, amit a védőnőnek kell megmutatnod, hogy kiskönyvet kapj. Kapsz továbbá beutalót belgyógyászatra és vérvételre. Vérvételkor néznek a teljes vérkép mellett vércsoportot, anti-D ellenanyagot (ezeket minden terhességi harmadban ráadásul, hiába szól a vércsoport egy életre), meg szűrnek nemi betegségeket: vérbaj, hepatitisz, chlamidia. A vérkép gyorsan megvan, a többinek soká jön meg az eredménye, olyan is van, amit egyenesen a dokinak küldenek, nálunk legalábbis.

8. hét: első védőnői látogatás, megkapod a kiskönyvet. Megmér, kikérdez a körülményeidről, családodról, betegségekről, ilyenekről. Jó, ha a vérképed eddigre kész és tudod vinni azt is.

10. hét: talán ekkorra rendel vissza első alkalommal a doki, hogy megnézze a leleteidet (belgyógyászat, vérkép) és adjon egy beutalót a 12. heti ultrahangra. Adni fog csekket is, hogy ha kombinált tesztet szeretnél csináltatni, befizethesd. (Ennek guglizz utána, ez egy nem kötelező szűrővizsgálat, 8-20 ezer forint az ára, helyenként változik.)

12. hét: genetikai ultrahang. Ilyenkor minimum megnézik a tarkóredő vastagságát és az orrcsont meglétét, hogy a Down szindrómát kizárják. (Jobb helyeken néznek koponya és haskörfogatot, combcsont hosszát is.) Ez alapvizsgálat, mindenkinek kötelező. Ha csináltatsz kombinált tesztet, akkor eddigre már be kellett fizetni a csekket és a vizsgálatra vinni kell a befizetési bizonylatot. A kombinált teszthez tartozik vérvétel is, nem tudom, hogy ez van-e előbb vagy az ultrahang, én nem csináltattam meg, de ha a vérvétel van előbb, akkor persze azt a leletet is vinni kell. Ezen az ultrahangon bent lehet a párod is, ez már hasi ultrahang. Nagy élmény! :) Ha rendellenességet találnak, akkor elküldenek további vizsgálatokra.

16. hét: régen volt az AFP nevű szűrővizsgálat, amit tavaly júniusban eltöröltek, itt azonban még mindig bukkannak fel olyan kérdezők és válaszolók, akiknek kérte a vizsgálatot az orvosuk. Voltaképp egy vérvétel, de nagyon pontosan a 16. héten kell levenni hozzá a vért és még így is sokszor fals eredményt ad, ezért is törölték el a kötelező vizsgálatok közül.

18-20. hét: második genetikai ultrahang, ahol szintén ott lehet a párod. Nézik a gerincet, a koponyát és tartalmát, a gyomor és a húgyhólyag telítettségét, a szív négy üregét, a csöves csontokat, kezeket, lábakat. Durva rendellenességre szűrnek ilyenkor.

Itt tartok én most.

Erre két hétre elmehetsz megint a nőgyógyászhoz (ha ő nem a genetikai ultrahangos egy személyben, nekem nem), megmutathatod a leletet. Nekem így lesz.

Egy hónappal ezelőtt voltam fogorvosnál is.


A kiskönyv szerint hátra van még:

- 24-28. héten a terheléses cukorvizsgálat (erre fogom kapni 2 hét múlva a beutalót), teljes vérkép, vizelet és ellenanyagszűrés

- 30-32. héten ultrahang

- 36-37. héten ismét teljes vérkép, vizelet és ellenanyagszűrés

- 38. héttől CTG vizsgálat hetente, ide nekem már abba a kórházba kell mennem, ahol szülök, nem az sztk-ba, ahova terhesgondozásra járok.


Ha gondolod és van rá pénz, járhatsz magánorvoshoz és fogadhatsz dokit a szülésre is. Nekünk erre nem telik, tehát nem opció. A védőnő nem választható, körzetes van mindenkinek. Valamikor kimegy majd terepszemlére, de olyanokat néz, hogy van-e angolwc, folyó víz, meleg víz, nem penészes-e a fal.


Hát, talán ennyi. Én is fogtam a fejem, amikor ismerősök voltak terhesek, hogy hogy lehet ennyi mindent fejben tartani, de tényleg jön magától az egész. Mindig mondják, mi lesz a következő, azt felírod és ennyi.


Jó tanács:

- ne olvasgass sokat a gyakorin

- meg máshol se, mert akkor bestresszelsz

- tanuld meg leszarni mások véleményét, erre szükséged lesz!


Próbálj meg keveset idegeskedni, mert nem tesz jót. Ez lesz az utolsó pár gondtalan hónapod, élvezd ki, utána 0-24-ben helyt kell állni, ráérsz akkor idegeskedni majd, hogy miért sír, miért nem eszik, miért nem alszik. :)


El kell fogadni, hogy ott van egy pici pötty, akiből ember lesz, és a fogantatása pillanatában nagyon sok minden eldőlt. Annyit tehetsz, hogy nem stresszelsz, próbálsz egészségesen enni (kivéve, ha rosszul leszel, mert akkor túlélés a tét, ez tapasztalat... de egyszer elmúlnak a rosszullétek), kávéból max. napi egy, cigit azonnal letenni, alkoholt elfelejteni.


Vitaminok: szedj az első 12 hétben mindenképpen folsavat!!! Ez talán a legfontosabb. Szedhetsz mellé multivitamint is. Vagy magzatvédő vitamint is. Ne félj attól, hogy a magzatvédő vitamintól nagy lesz a baba, ez baromság. A babákat a mértéktelen szénhidrátbevitel növeszti, na meg az, hogy mi már minőségien étkezünk, nem úgy, mint eleink, hogy napi egy karéj száraz kenyér, meg rántott leves. Én összeválogattam magamnak C-vitamint, D-vitamint, folsavat, halolajat, kalciumot (hogy a fogaim is megmaradjanak), magnéziumot (mert sajnos sokat keményedik a hasam), B6-ot (hogy a magnézium hasznosuljon is). Vasat nem szedek, mert a doki is meg a védőnő is azt mondta, hogy amíg jó a vérkép, felesleges. Azért a 12. hét után is szedem a folsavat, mert jót tesz a vasszintézisnek.


Mit hagyhattam még ki? Nem is tudom.


Talán a legnehezebb, hogy ne stresszelj, el kell fogadni, hogy nem tudsz mindent a kezedben tartani és mindent befolyásolni.


Ja, még valami.


Kérdeztem a dokit, hogy mikor kell megijedni (így, szó szerint). Azt mondta, akkor, ha fájdalmas görcsök jönnek, vagy ha vér. A kevés vér is vér. A barnázás is vér. Akkor azonnal, haladéktalanul orvos! Kórházi ügyelet, szülészet, akármi.


Remélem, tudtam segíteni. :) Ha valamit kihagytam, vagy nem világos, kérdezz nyugodtan, de ne privátban, hanem itt.


Sok erőt, bátorságot, jó egészséget, könnyű terhességet kívánok!

2015. jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
74%

6-os vagyok.

A belgyógyász megnézi a veséd, epéd, léped, májad ultrahanggal, csinálnak ekg-t és vérnyomásmérést. Nekem ennyi volt. Ja, meg ránézett a babára, hogy mocorog-e. :D

2015. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
80%

Megint 6-7 vagyok.

Mit szabad és mit nem terhesen, elfelejtettem, hogy a penészes lágy sajtokat (brié, camembert), valamint a nyers, pasztörizálatlan állati eredetű élelmiszereket(nyers tej, nyers hús-tatárbifsztek, nyers tojás-lágy tükörtojás, tiramisu) is hagyd ki az étrendedből!

2015. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

6-7-8as

Nagyon köszönöm hogy leírtál mindent.

Sokat segítettél,ezek hallatán már most félek mi lesz.

Ha bármi vérzést észreveszek akkor megyek,meg ha úgy érzem hogy baj van.

Elöbb nem szeretnék menni,a párom bent lehet ezeken?

Gratulálok neked is a baba miatt!Boldog babavárást!Első baba?

Sajnálom,hogy veszélyeztetett lettél,akkor most csak ágyban kell lenned?


És miket lehet inni?Sport?Nyáron hova lehet elmenni,fürdeni?

Én is az sztk-ba megyek,Nincs sajnos arra pénzünk hogy magán dokikat fizessünk,inkább a babára költjük.

Ami jó,hogy itt van velünk szemben a védőnő meg dokik.

Fogászaton mit néznek,nekem fogpótlásom volt.Azt is nézik?


Hogy ne kelljen sok gyógyszert szedni,hogy lehet összeállítani az étrendet?Már most se iszom semmi alkohol,szilveszterkor maradtam a gyümölcsleveknél,ásványvíz,jana.

Nem cigizem,pár éve lemondtam róla,mert már nem esett jól.Kávét se bírom,hányingert kapok tőle.

Sok gyümölcsöt és zöldséget eszem.


Terhestorna mire jó?

Vagy ha császároznak utána mit kell tenni,hogy lent rendbe jöjjek?

Körülményekről,családról,mint például?Az összes betegséget,allergia ilyesmi?

Nekem elég lesz a normális terhességi vizsgálatok,nem telik rá annyi hogy mást is,és nem is szeretnék.

És ha rendellenesége lesz a babának,mitörténik?


Nincs penész a lakásban,semmi bogár,semmi ilyesmi.

Annyi hogy nincs még felújítva,egyenlőre hagytuk úgy ahogy van,szóval nincs lefestve semmi fal,a régi van,nincs letapétázva,de viszont minden van ami kell.

Meleg-hideg víz,fűtés,a konyha ott kicsit újítgatva van.

Amúgy minden tökéletes,mivel még csinálgatja a párom,ezért van itt-ott cucc.


Igen mindent leírtam most,a kelengye lista is megvan,mikor kéne beszerezni ezeket?


Nem mert sokan hazudnak,sokan mellé beszélnek,nem az igazat mondják csak kitalálnak egy sztorít.(nyugi az enyém igaz)

Mindenhol mást-mást írnak,valahol meghazudtolják azt amit írtak.Ilyeneket nem olvasok,főleg mivel felbosszantom ezeken magamat,mert mindig úgy állítják be az anyukákat,hogy ha ezt-azt nem veszed meg a gyereknek rossz anya vagy...


Sokan beszélnek rólam,hogy 18 évesen terhes lettem,a nővéreim is sajnos sokat vitatkozznak velem,hogy miért stb...

Próbálkozom keveset,sőt egyáltalán nem stresszelni.


Most vettem gravidát az jó?

Oh,pedig szeretem a brie és camambert sajtokat,nehéz lesz nem enni,de ha muszály akkor muszály,babára vigyázzni kell.

2015. jan. 7. 19:38
 10/38 anonim ***** válasza:

Az egyes vagyok, megválaszolták a belgyógyászatot. Igen ez mind fontos, én magas vérnyomásos voltam az első babánál, most is biztos az leszek, én most várom a másodikat. Szombaton megyek orvoshoz. Igen macerás, de ez mind megéri.Igen a védőnő majd kimegy lakásháztűznézőbe de itt se volt egy nagy dolog ez.Sűrűn kell menni a védőnőhöz, hogy megkaphass minden pecsétet, ami majd az egyszeri anyaságihoz kell majd ez fontos. Nah most javítsatok ki, de úgy tudom, hogy a kismamáknak ingyenes a tb de csak nekik, de ez után utána kell járni nem akarok hülyeséget írni, de ha tudod önkormányzatilag meg kell a tb-t igényelni, h legalább fizessék ezt.

A szülés, fáj persze, az összehúzódások olyanok mint a mensi fájdalom csak 1000szer erősebb.És ha a baba megvan akkor ugyanez visszafele is végbe megy, tehát fáj, de érzéstelenítővel, elmegy.Én 12 órát vajúdtam, és császár lett a vége.Nehezebb gyógyulás, de kibírható.

2015. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!