Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandóan éhes vagyok. Mivel...

Állandóan éhes vagyok. Mivel csökkentsem az éhségemet, hogy legalább 4 órát kibírjak étkezés nélkül?

Figyelt kérdés
És tényleg úgy érzem pl ebéd után 2 órával, mint aki egész nap nem evett.
2015. jan. 8. 14:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, egyszerűen semmivel nem tudtam normálisan jóllakni. Erre kiderült, hogy keveset iszom, és attól van ez az örökös éhségérzet. Elkezdtem több vizet inni, és el is múlt.
2015. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én rengeteget iszom.
2015. jan. 8. 14:24
 3/15 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy?
2015. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
13
2015. jan. 8. 14:29
 5/15 anonim ***** válasza:
Mit eszel ebédre, lehet valami laktatóbb vagy több kellene?
2015. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok nagyon sokat enni egyszerre. Ma pl egy rántott csirkemell volt rizzsel és párolt zöldséggel. Nem olyan hatalmas adag. De egyébként is ennyin éltem, csak nem voltam éhes utána 2 óra múlva.
2015. jan. 8. 14:30
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyébként én terhességi diabeteses voltam. 3 óránként ehettem, meghatározott mennyiségű szénhidrát tartalmú ételt, sosem laktam igazán jól. Szóval ehetsz nyugodtan gyakran keveset. Napi 6 étkezés lenne a dietetikusom szerint ideális. Az tartaná egyenletes színten a vér cukor színtjét, és az egyéb tápanyagokat is így tudná leginkább hasznosítani a szervezet.
2015. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerintem én azért többet eszek, mint amit a diatetikus javasolna. Mert hízok is tisztességesen.
2015. jan. 8. 14:33
 9/15 anonim ***** válasza:

Csak azt tudod tenni, hogy sokszor eszel keveset, és sok folyadékot iszol az étkezések közt. Én sem bírtam ki 4 órát evés nélkül, még kettőt sem, nekem a citromos víz ivása bevált. Nem ettem édességet, kerültem a szénhidrátot, nem ettem nehéz zsíros ételeket, és így is 20 kg-ot felszedtem terhesség alatt. De semmi gáz, szülés után ez hamar lement, most már nem vagyok állandóan éhes, de terhesség alatt ez kínzó volt ez az állandó éhségérzet. Próbálj meg 2 étkezés között mindig valami lightosat bekapni, egy alma, egy joghurt stb.

Én a gyümölcsöket is tonnaszám kívántam, de azzal is vigyázni kell a cukor miatt. Esténként mindig nasizhatnékom volt, olyankor inkább ettem a grapefruitot, narancsot, kivit, jó vitaminforrás.

Nagyon ne kínozd magad, ha éhes vagy, egyél, csak arra vigyázz, hogy az ne édesség legyen, hanem inkább valami vitamin- vagy fehérjeforrás.

2015. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mivel nem lenne egészséges a terhesség alatt több, mint 12-15 kilót hízni baromira oda kell figyelni a kajára. Nem csak az számít, hogy most állandóan éhes vagy, hanem az egészség is, illetve hogy majd szülés után hogy érzed magad a bőrödben. Szóval kitartás, elhatározás, és próbálj ne az evéssel foglalkozni mindig. Tudom, tudom, könnyen beszélek, de hidd el, fejben dől el minden.

Ha két étkezés között az éhhalál kerülget akkor egyél gyümölcsöt, abból is van az a mennyiség amivel jól lehet lakni. :) Én pl. ép most is gyümisalátát készítettem a következőkből: 3-4 db narancs, 1 nagy grapefruit, 6-7 db mandarin, egy halom alma (talán 8 db), 1 db pomelo, 3 banán felkarikázva, egy nagy marék mazsola, egy nagy marék dió összemorzsolva ilyen törmelékké, 5-6 db kiwi, 1 db gránátalma. Guszta ránézésre, az illata isteni, ebből eszek amennyi csak jólesik, talán nem hizlal olyan borzasztóan, és laktat. Ha nincs kedved a salátával bíbelődni akkor egyél csak úgy szimplán gyümölcsöt, ami éppen van, csak a citrusféléknél vigyázz a fogzománcra.

2015. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!