Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reggel, ha reggelizek miért...

Reggel, ha reggelizek miért leszek jóval előbb éhes, mintha nem?

Figyelt kérdés
Pl. reggelizek 7 kor, 9 felé már éhes vagyok. Ha nem reggelizek kibírom délután 3-4 ig is akár.

2014. okt. 16. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha olyasmit eszel amiben gyors szénhidrát van, attól hirtelen megemelkedik majd leesik a vércukorszinted, ettől leszel éhes. Pl péksüti, tej, gyümölcs. Egyél pl tojást magában.
2014. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ez velem is így volt, hajnali 4 kor keltem rendszeresen és mire 7 kor munkába értem már éhes voltam otthoni kaja után

aztán elkezdtem zabot enni reggelire és majdnem 10 ig kibírtam, valamint olyan fitt voltam immáron kávé nélkül, hogy csuda :D

2014. okt. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Engem is érdekelne a dolog, ugyanígy vagyok vele. Ha úgy kelek fel, hogy nagyon éhes vagyok, de valamiért mégsem tudok enni, akkor, miután átlendülök a holtponton, sokkal energikusabb vagyok, mintha pl. zsíroskenyeret reggeliztem volna. :)
2014. okt. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így voltam gyerekkoromban. Most már eszembe se jut reggelizni.


Nos, szerintem egyrészt ahogy írták, a szénhidrátfogyasztással s annak inzulincibáló tulajdonságával függ össze (főleg a gyors szénhidrát rossz, hamar felviszi az inzulint, majd leesik a vércukorszint s éhes-szédelgős lehet a delikvens), másrészt ott van a ketózis is... Az ember jó ideje nem evett, reggel egyesek már ketózisban vannak, a testük ketonokat kezd termelni, hogy zsírból fedezze az energiaszükségletet. Viszont a testnek glükóz is kell, no az az izomból jön, ha már elfogyott a kapott fehérje és szénhidrát. Étrend- és egyénfüggő, hogy az ember teste így reggel mit csinál.

S ha a test elvan a zsírból származó ketonokkal, akkor hajlamos nem vagy nem erős éhségjeleket adni s energiaproblémák nélkül ellenni, bár ez megint attól függ. Én mindig zsírosan ettem, talán ezért nem nagyon ismerem azt, hogy kihagyunk 1-2 étkezést és szédelgünk.

Sokfélék vagyunk, a párom pl. reggel éhes. Én soha, s remekül elvagyok akár igen sokáig az első étkezésem előtt. Utána már más a helyzet, valahogy akkor már fel kell töltekeznem. De miután megvan a szokásos mennyiség, akkor aznapra már megvagyok s ha éhesen feküdnék is le mondjuk éjjel 3-kor, másnap megint egész jóllakottan kelek... :D

2014. okt. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!