Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Párommal kisbabát szeretnék...

Atesz 88 kérdése:

Párommal kisbabát szeretnék és egy-két ember azt mondta ne vállajuk be, mert azonos a vércsoportunk (Rh-0 pozitív). Ez valóban befolyásolja a babavállalást? Én úgy hallottam, hogy ez csak a vérrokonságra igaz.

Figyelt kérdés
2015. jan. 9. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Istenem, az emberi hülyeség határtalan...
2015. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez baromság, ne foglalkozz a hülye emberek hülye tanácsaival. Nyílván nem vagytok vérrokonok, ez kizárná a normál babavállalást, a többi semmi veszélyt nem jelent.
2015. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
nem hallottam semmi ilyenről.
2015. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
olvass utána. most nem tudom konkrétan a problémát, de tényleg van valami hátulütője ha ez a két vércsoport mind a kettőtöké...akkor azt hiszem valamilyen kezelést kap az anya. de nem akarok badarságot írni.
2015. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok. gyors utána néztem. akkor van gond ha te pl RH- vagy a baba apja pedig RH+ akkor beszélnek RH összeférhetetlenségről. itt elég jól leírják. [link]


tehát nálatok nincs ilyen gond.

2015. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4-es, épp akartam írni, hogy ez akkor van ha anya negatív, apa pozitív, de látom, megtaláltad te is.

Kérdező, mi mindketten A pozitív vércsoportúak vagyunk a férjemmel, 12+4 napos terhes vagyok, a genetikai UH szerint minden a legnagyobb rendben, soha egy orvos se mondta, hogy ez baj lenne. Asszem a gyereketek is 0-s vércsoportú lesz, de ennyi. Valóban csak akkor kell figyelni, ha az anya RH negatív, apa meg RH pozitív, de az se tragédia, csak szurit kell, hogy kapjon az anya.

2015. jan. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmi köze az egésznek az apához.


Ha az anya negatív, de a baba pozitív, akkor lehet RH összeférhetetlenség, és szülés után anti-D-t kap az anya.


Nekem A+ a vércsoportom, emiatt édesmindegy, hogy a baba mi lesz, illetve mik lettek. Nem vagyok összeférhetetlen.

2015. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat Mindenkinek, hasznosak voltak.
2015. jan. 9. 19:05
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es, annyiban van köze az apához, hogy ha ő RH+, akkor a baba ezt tőle örökölheti, és így lehet ő is RH+, ha az anya RH-.

De asszem nem szokták vizsgálni az apa vércsoportját, hanem az RH- anyáknak automatikusan adják az injekciót, tehát ilyen értelemben valóban mindegy.

2015. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bármilyen vércsoportú lehet az apuka, negatívos anyáknál csak arra kell figyelni, hogy ne legyen pozitív az apa. Pontosabban lehet pozitív de az anya megkapja az ellenanyagot, hogy a későbbi terhességeknél ne legyen gond. Pozitívos anyáknál a negatívos apa pedig semmilyen gondot nem okoz.
2015. jan. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!