Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ismerősök, rokonok titeket is...

Ismerősök, rokonok titeket is idegesítettek a nem oda illő, néha tudatlan, néha értelmetlen, kissé vicces kérdéseikkel, megjegyzéseikkel a terhesség alatt, illetve már a babával?

Figyelt kérdés

Pl. mikor megkérdezik, hogy kisfiú-e vagy kislány (talpig csicsás rózsaszínben), meg ilyenek?

Vagy amikor megkérdezik, hogy terhes vagy-e, holott az óriási pocakodból egyértelműen kiderül... :)


2015. jan. 10. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Engem az a kérdés zavar,hogy lány vagy fiú? Tudjátok már? Mikir mondom igen,akkor na igazán elmondhatod,és nem értik meg,hogy nem akarom elmondani. Már multkor viccesen azon gondolkodtam,hogy aki megkérdezi mi lesz megmondom,hogy kutya. :) Persze ezt csak mosolyogva magamban mondtam eddig. :)
2015. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Engem nem zavartak az ilyen hülye kérdések, inkább az, ha hogy minden szembejövő ingerenciát érzett a tapogatásra (akár pocakról, akár "kész" gyerekről volt szó).

Illetve, azt nagyon utáltam, mikor megmondtam, hogy hogy fogják hívni, és láttam az őszinte megrökönyödést az arcokon, meg kérdezték, hogy de át miért? (egy teljesen normális FÉRFI nevet választottunk, ami pár évtizeddel ezelőtt viszonylag népszerű volt, de mostanság nagyon ritka)

2015. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ja, igen a névkérdés...

Nekünk kislányunk lesz, szintén egy régebbi nevet választottunk neki, ami elég népszerű volt anno.

Egyik rokonunk mindig személyekhez köti a neveket és egy őáltala utált személyt is így hívnak, ezért lehurrogta a nevünket, olyan kis kedves. :) Neki is van gyereke, én nem szóltam volna be neki, még akkor sem, ha Radiátornak nevezi is el... :)

2015. jan. 10. 13:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 12+5 hetes vagyok, és mindenki a nemét akarja tudni... és mikor mondom, hogy még nem tudom, csodálkoznak, hogy dehát miért nem? :D Nem győzöm magyarázni, hogy igen, van, akinek megmondják már ilyenkor, de nem az a gyakoribb, hanem az, hogy még nem mondják meg.

Pasi ismerősök kérdezgetik, hogy és érzem-e, ahogy mozog, de nekik ezt nem rónám fel, fogalmuk nincs, mikor kéne érezni gondolom :D

A név kérdezgetése engem nem zavar, gondolom udvariasak akarnak lenni, hogy érdeklődnek, és más kérdés nem jut eszükbe. Én csak onnan veszem észre, ha valakinek nem tetszik, hogy nem mond rá semmit, ez még a jobbik verzió :)

Amitől viszont kivagyok, az a "látszik már a hasad?" kérdés úgy, hogy közben már magától húzza is föl a pulcsimat! Na, ilyenkor szoktam szólni, hogy tipli onnan.

A másik kedvencem, az "és hogy vagy?" kérdés, amire ha azt felelem, hogy szarul, mert sajna így van, hányingeres/hányós vagyok még mindig, akkor mintegy szemrehányón közlik, hogy "hát, ez ezzel jár, te vállaltad". Holott ő kérdezte ugye.

Sajnos engem elég sokat zaklatnak, mindenki tudott a terhességemről már 8 hetesen, mert akkor mentem védőnőhöz, és ahogy kitettem onnan a lábam, valahogy mindenki megtudta, érdekes módon.

2015. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mind közhelyek, és udvariasságból kérdezik ha meglátnak egy pocakos nőt. Ha babàt vàrsz sajnos nincsenek hozzád túl kreatív kérdéseik. Most várom a második babámat. A nemét elárulom, ha màr biztosan tudom én is...az nem titok! A kiválasztott neveket nem mindenkinek mondom el (pont azért hogy meg se próbáljanak befolyásolni)! A fiamat még sosem nézték lánynak (szerencsére), arra nem tudom mit reagáltam volna! :D Ja és milliószor megkérdezi mindenki hogy mikorra vagy kiírva?!?! Még az is akinek már 19x elmondtad, és a hónapra sem emlékszik. :) Ez ilyen sajnos! 2. gyereknél rutinosabban válaszolgat az ember, meg hamarabb leolt bárkit.
2015. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Az elsőt viszont nem értem. Miért olyan nagy titok a neme? :) Meg sem fordulna a fejemben, hogy hamarabb mondjam azt hogy "kutya" lesz, minthogy azt, hogy mi sem tudjuk/ vagy meglepetés, vagy fiú/lány!
2015. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A nevet nem szabad elmondani. Azt kell válaszolni, hogy még nem döntöttetek. Ha elmondod, úgyis lesz olyna, akinek nem tetszik és húzza a száját, vagy megpróbál lebeszélni, esetleg megsért, de amikor szétküldöd a hírt, h tudomisén Sós Tihamér megszületett 3500 grammal január10-én, már senki sem meri a szemedbe mondani, h mit gondol a nevéről. Elfogadják. Ez van, így hívják a gyereket és kész. Nincs lebeszélés, egyéb ötletekkel előállás. A babád egy létező ember,akinek a neve az, ami és ezt valahogy lenyeli még a legellenségesebb nagyi is.
2015. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
4-es vagyok, én meg szoktam mondani, mi lesz a neve, és nagyon nem érdekel, hogy kinek tetszik, meg kinek nem. Szerencsére nem vagyok egy befolyásolható típus, és ha elkezdik a lebeszélést, meg a "de miért pont az" kérdés elhangzik, egyszerűen leállítom azzal, hogy mert mi vagyunk a szülei, és nekünk ez tetszik. Ez beválik, többek között anyámat is ezzel szereltem le, a lánynevünk nem tetszik neki. Vagyis nem az, hogy nem tetszik, csak mást képzelne el. Mondtam neki, hogy anno ti is elnevezhettetek engem, most mi fogjuk a mi gyerekünket és pont. Abbahagyta.
2015. jan. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem két kérdés idegesít, amit már írtak is, az egyik az, hogy tényleg milliómodjára is képesek megkérdezni, hogy mikorra vagyok kiírva és meddig dolgozom, illetve hogy ha a "hogy vagy" kérdésre őszintén válaszolok, hogy ez vagy az van, akkor a válasz az az, hogy "ez ezzel jár, te akartad". Úgyhogy mostmár inkább mindenkinek csak udvariasan válaszolok, hogy megvagyok, mert amikor őszintén válaszolok, azt hiszik csak panaszkodom, pedig nem így van.

Szóval nyugi, nem vagy egyedül, tényleg vannak dolgok, amik baromira idegesítőek tudnak lenni! :)

2015. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem terhesség alatt azt nem kérdezték, hogy terhes vagyok-e, de a kisfú, vagy kislány-e tényleg vicces... Talpig rózsaszínben van. Rózsaszín az overálja, meg a sapkája is, és alatta kilátszik a tipikusan lányos pulcsija. Engem ugyan nem idegesít, nekem inkább az nehéz ilyenkor, hogy ne nevessem el magam...

Az viszont ismerős, hogy a hogy vagy kérdésre ha a lehető legfinomabban csak azt válaszolom, hogy "kicsit hányingeresen, de egyébként jól", akkor is folyton panaszkodásnak veszik. Pedig egy kicsit sem panaszkodtam, csak szimplán őszintén válaszoltam. Ezzel kapcsolatban csak azt nem értem, hogy ha valójában nem is kíváncsiak a válaszra, akkor miért teszik föl? Utálom ezeket a tipikusan felesleges udvariaskodást...

Jaj, és még a nemével kapcsolatban az mégviccesebb volt, mikor megkérdezte valaki, hogy fiú-e, mire én mondtam, hogy nem. Ezek után megkérdezte: Akkor kislány??? :D Nem tudom, mit szólt volna, ha erre is nemmel felelek... :)

Mi a névre végig nem tudjuk méggel válaszoltunk, már csak azért is, mert nálunk mindkét lányunknál elég sokáig változtatgattuk a neveket. :) Ezzel kapcsolatban én azt nem szerettem, ha a vége felé beszóltak, hogy most már el kéne dönteni, és hogy miken gondolkodunk. Na, akkor már megvolt a név, de nem értettem, mit nem lehet azon megérteni, hogy nem akarom megmondani. Pl a vgén, mikor közel 40 hetesen találkoztam emberekkel, nem hiszem, hogy nem vették a lapot, hogy ki akarok térni... Igazából igaz, hogy én is kuka vagyok, hogy képtelen vagyok a szemükbe mondani, hogy senkinek nem szereténk elmondani.

Szóval tudnak idegesítő, de csak simán vicces dolgokat is kérdezni, valóban. :)

2015. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!