Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Több vetélés, és nagyon...

Több vetélés, és nagyon problémás terhesség után, mernétek babát vállalni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon vagynek ra akkor igen,de ha ugye van baba akkor azert merlegelnem mik a veszelyek. Nekem is problemas terhessegem volt es elotte egy koraszulesem is. Nem vallalok tobbet mert ha ne adj isten beteg gyerekem szuletne egy koraszules miatt vagy nekem lenne bajom akkor az kihatna a meglevo fiamra is. Orvosod mit javasol?
2015. jan. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a gondom. Dilemmám. Egy nagyon problémás terhesség és egy nagyvetélés. Az ok megvan. Segíteni rajta csak műtéttel lehet, amely a teljes terhességemre is kihat. Közben van már egy három évesem. A szívem nagyon akarná de az eszem most nagyon befékez.

Csak az a kérdés, hogy amíg tehetem meg sem próbálom, ezzel aztán hogy élek tovább. Vagy megpróbálom és gyászos vége lesz vagy egy nagyon beteg gyerek... akkor aztán tönkretettem mindenki életét.

Még van pár évem, Nem sok, de remélem, hogy addig történik valami olyan, ami megadja a választ, vagy megérleli bennem a döntésemet.

Néha arra vágyom, hogy esnék teherbe "véletlenül" akkor aztán egyértelműen a sors döntött helyettem. Eszembe nem jutna elvetetni, küzdenék érte a végsőkig. De véletlen teherbeesés nincsen, úgyhogy azt hiszem végül mégis csak nekem kell döntenem.

2015. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én most úgy néz ki terhes vagyok.És olyan szintű félelem, nem akarás, rettegés tört rám, hogy nem is tudom mi lesz most.Sajnos egy alkalom volt amikor hiányos volt a védekezés és tessék.Három terhességből egy babám született, nekem is volt nagy vetélés, kis vetélés, és egy nehéz, problémás, fekvős terhesség.Már jó pár napja ismét rosszul vagyok, amit lát a fiam is, és látom hogy nem tudja hova tenni, hogy anyával mi van, miért csak fekszik, miért hány?Most nagy dilemma elé sodort az élet, még a legvégsőn is elgondolkodtam sajnos.Egy egész családot, pláne a kisfiam tegyem ki egy ilyen 8 hónapnak?Igazából a férjem volt rajta hogy mindenképp legyen testvér, de azt nem nézte hogy velem mi lesz majd.Még orvos nem látott, de hát egyértelmű jelei vannak, nagyon is.Ó, bárcsak valaki utat mutatna, vagy tudnám hogy mégis minden rendben lesz, nem kell végig feküdnöm, kórházban lennem mint az utolsó terhességnél.De elég nagy az esély sajnos.
2015. jan. 10. 12:12
 4/12 anonim ***** válasza:

Határozott igen a válaszom - persze, csak ha úgy érzed, hogy szeretnéd őt...

Első terhességből - derült égből villámcsapásként - nem sokkal a harmincadik hét után született a gyerkőcöm... Öt hét kora, fejlesztések, stb... Nem volt egy fáklyásmenet. A második terhességemből a babát a 23. héten veszítettük el. Már nem csak orvost és kórházat, várost váltottam. Kiderült, hogy voltak dolgok, amire nem ártott volna figyelni... Így jött a harmadik terhességem... Irtó szoros terhesgondozás, de még így sem múlt el egyetlen trimeszter sem eseménytelenül. A 32. héttől fenyegető koraszülés miatt visszatartásra kerültem be, három hét kórház, majd fekvés a végéig, sikerült a 38. hétig kihúzni. Most tervezzük a harmadik babát. És hogy félek-e? Persze, de nagyobb a vágy bennem egy nagycsaládra.

2015. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Dettó, mint az utolsó válaszoló, csak nálunk már megvan az a bizonyos 3. baba.

Nagyon féltem, de erősebb volt bennem a vágy a 3. baba iránt, mint a félelem. Nehéz volt végig csinálni, korababám lett nekem is.

Nekem 2 vetélésem és 1 nagy méhműtétem volt a 3 gyerkőc között, akik mind a hárman császárral születtek. Az első terhesség szinte sétagalopp volt, a 2. nagyon megviselt, a 3. pedig elvitte a prímet. Nem sokon múlt az életünk, ami azóta is heti szinten az orvosokról, kezelésekről szól, de megbirkózunk a feladattal, és mivel kezelhető betegségeink vannak, egyszer majd kisüt a nap.

Minden nehézség ellenére jól döntöttem. Nagyon bánnám, ha nem szültem volna meg a 3. gyerkőcöt.

2015. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De jó nektek hogy bevállaltátok, én nem tudom leszek ilyen erős.Rátesz egy lapáttal hogy annyira rosszul vagyok, émelygek, hányok,hogy alig vonszolom magam, semmi erőm.Most úgy érzem nem tudok végigcsinálni egy terhességet, sajnos.Félek rámegy a fiam, hisz látja hogy anya nem olyan mint eddig, már most látok rajta fura tüneteket.De a másik út, nem tudom, akkor meg a család tagadna meg nyilván, attól félek.Hisz ők nem tudják milyen nehéz helyzetekben voltam már, ők nem élték át ezeket, simán terhesek lettek, majd megszültek.Hogy is értetnék a félelememet.
2015. jan. 10. 16:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocs a kérdésért de mi volt a probléma a terhességedben? Most mennyi idős a kisfiad? Biztos hogy terhes vagy?
2015. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Negyedik vagyok: végig hánytam/émelyegtem minden terhességem - non-stop, egészen a szülésig... :) Barátnőm két hét rosszulléte után közölte, hogy nem vagyok normális, hogy ezt negyedszer is bevállalom. De úgy godnolom, mindez nem túl nagy áldozat egy kis életért.
2015. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
6 éves.Volt minden, magas vérnyomás, a végére már 180, erős vizesedés, kinyílt méhszáj, szigorú fekvéssel, 4 hónap, egy hónap kórház a végén.Még orvos nem látott, de van pozi teszt, és minden tünet.Napok óta, még enni sem tudok, egész nap émelygek és hányok intenzíven.
2015. jan. 10. 20:33
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha csak a hányás lenne, de nálam ha elmegy a hányós időszak, akkor sem valószínű hogy megnyugodhatok.
2015. jan. 10. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!