Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbaidőm szerdán jár le, de...

Próbaidőm szerdán jár le, de babát várok. A főnökömet tájékoztattam a várandósságomról de csak szóban, felmondhat nekem, ha táppénzre megyek?

Figyelt kérdés
Egy szâllodàban dolgozom takarítóként.orvosi papír ellenében is veszélyeztetett vagyok,h.felmond és letagadja h.tudott a babàról?!
2015. jan. 12. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem próbaidőben akkor is felmondhat, ha terhes vagy.
2015. jan. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még simán megteheti mert nincs nyoma a dolognak és próbaidő alatt amúgy is fel lehet mondani indoklás nélkül is hiába vagy terhes megteheti sőt ha elmész táppénzre akkor is felmondhat neked ha lejár a próbaidőd! Sajnos ez a törvény.
2015. jan. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még nem telt le a próbaidőd nem mond fel egyszerűen csak nem véglegesít. Várhattál volna pár napot a bejelentéssel a saját érdekedben, mert így most nem véd semmi.
2015. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

nem kell letagadnia, hisz erről szól a próbaidő. egyébként ha a próbaidő alatt tudsz a terhességedről és nem jelented be, akkor azután is kirúghat.

ha táppénzre mész és letelik a próbaidőd akkor megteheti, hogy nem vesz fel, így megszűnik a munkaviszonyod, táppénz se fog járni

rajta múlik, ha rendes, akkor felvesz így is, de őszintén, még a próbaidő se telik le és már nem is dolgozol, szerintem hülye lenne felvenni :( sajnálom!

majd azért írd meg mi lett

2015. jan. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Nekem sem hosszabbította meg , de annyi se volt benne, hogy szóba közölje. Kaptam egy levelet, hogy holnaptól nem kell mennem dolgozni. Elég gerinctelen volt. szerencsére eltudtam menni táppénzre még 3 hónapig, nagyon nem tetszett neki :)
2015. jan. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd ird meg mi lett. Szerintem most semmi sem fog védeni.
2015. jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem sem fog véglegesíteni. Amit tenni tudsz az az,hogy fogod magad ma és elmész orvoshoz kiíratod magad táppénzre. Legalább nem leszel teljesen pénz nélkül. Ha a főnök felmond neked szerdán akkor már nem tudsz táppénzre menni így legyél te a gyorsabb és rafináltabb. Elmész a nőgyógyászhoz, elmondod neki,hogy mi van és adni fog egy papírt amivel elmész a háziorvoshoz aki kiír táppénzre.
2015. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt bármikor felmondhat, csak akkor vagy védett, ha határozatlan a szerződésed.

Táppénzre csak akkor mehetsz, ha munkaviszonyod is van, vagyis ha megszűnik a munkád, akkor a táppénz is. Illetve annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál.

2015. jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ó, miért nem vártad meg előbb, hogy véglegesítsen? Akkor aztán már védve lennél.
2015. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
na az a lényeg,hogy szar hely,egyedüli takarító vagyok,sajnos sok mindent kell csinálni,nagy területek takarítása.Nincs válóm,senki csak én,meleg van 3hónap alatt 2-szer voltam olyan szinten beteg,hogy nem volt hangom,taknyom nyálam egybe folyt,arcüreg gyulladásom volt mégsem mentem el táőőénzre,bmentem dolgozni.Aztán amikor nem becsültek meg,beszólogattak,elegem lett...fel akartam mondani,ekkor derült ki a baba.A főnököm azt mondta,nem akar felmondani nekem,ha orvosi papírom lesz a babáról,el mehetek táppénzre.
2015. jan. 13. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!