Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » GYES után ha visszamegyek...

GYES után ha visszamegyek táppénzre felmondhat-e a munkáltatóm?

Figyelt kérdés

Most novemberbe jár le a GYESem de ismét állapotos vagyok és veszélyeztetett!

Vissza tudok menni táppénzre vagy felmondhat a Főnököm?

Csak a munkáltató engedélyével mehetek táppénzre?

A 4 év alatt felgyülemlett szabim kifizetését kérhetem e ha megmarad a munkaviszonyom vagy az csak felmondás után?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2009. okt. 21. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok 100%-ig biztos benne, de én úgy tudom, hogy ha lejár a gyes, akkor felmondhat, de mivel ismét várandós vagy, így védve vagy a felmondástól. Vinni kell a nőgyógyásztól igazolást az állapotodról, s akkor nem küldhetnek el. Én így tudom.
2009. okt. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a terhességed miatt leszel táppénzen, akkor ugyanúgy nem mondhat fel mint eddig. Védett vagy, boldog bababvárást!
2009. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem mondhat fel, de úgy tudom hogy a a megmaradt szabit kiadhatja, és e közben is elmehetsz táppénzre, védett vagy.
2009. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

most utálni fogtok, de az a véleményem, hogy 4 évig nem dolgoztál és újra 4 évig nem fogsz megint dolgozni, akkor elég nagy bunkóság kifizettetni a szabit, ami azért 4 év után nem kevés... Én nem csinálnám meg ezt a főnökömmel, azért remélem nem bántottam meg senkit! de ha megteszed, második babód után nem hiszem, hogy vissza mehetsz :(

Tényleg bocsi...

boldog babavárást!

2009. okt. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na nehogy már a főnökét sajnáljuk! Ami jár az jár, a főnöke abból él-élt nagyon jól amit mi alkalmazottak kevés pénzért elvégzünk, a szabadságát nyugodtan fizettesse ki a kismama, nem elég hogy filléres gyedből ill gyesből vagyunk kénytelenek nevelni a gyerekeinket (már amelyik szegény főnök bejelent normálisan)még majd a jól kereső főnököt sajnáljam mert kérem ami mindenkinek (neki is) jár!
2009. okt. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem utálunk ezért,ez is egyfajta vélemény!Van aki osztja van aki nem!Személy szerint én sem!Volt amikor egy nap alatt majd egy millát tettünk a zsebébe....nem az a fajta munkáltató akit annyira sajnálni kell!

Köszönöm az eddigi válaszokat is!

2009. okt. 22. 09:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha nem mész vissza dolgozni, akkor csak a második baba után veheted ki az összes szabidat. Bár ez lehet, hogy csak akkor lenne érvényes, ha még nem járna le a GYES-ed. Az viszont biztos, hogy nem mondhatnak fel neked, és a 2. baba után is köteles visszavenni egy bizonyos időre.
2009. okt. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki nem venném ki a szabit...

Olyan helyen dolgozom, ahol a főnök kevesebbet keres mint én és nagyon tisztességes, rendes... lehet ezért gondolom így, mondjuk egy nagy multi cég biztos más, azokat azért én sem sajnálnám, csak magamból indultam ki! :)

2009. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!