Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhes vagyok, felmondhat...

Ha terhes vagyok, felmondhat a munkáltatóm?

Figyelt kérdés
2 hónapja jeleztem a munkáltatómnak, hogy visszamennék dolgozni, mert 2 évet betölti a kislányom. Közben kiderült hogy terhes vagyok, de nekik még nem szóltam, mert meg akartam várni a 12 hetet. Október közepén lennék 12 hetes terhes és szept.29.-től már szabin lennék, vagyis újra munkaviszonyban november 05.-ig. Nov.05.-től dolgoztam volna. Ma szóltak, hogy menjek be, mert az igazgató beszélni akar velem. Előtte 2 hétig kértem munkáltatói igazolást tőlük, de nem adtak. Nem tudok másra gondolni, mint hogy el akarnak küldeni, de ugye nem tudják hogy terhes vagyok. Mit gondoltok? Ha bejelentem a terhességet, táppénzre megyek a szabi után, nem tudnak elküldeni, ugye? Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 23. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Megvannak rá a kiskapuk. Ha nagyon akar elküldhet. Volt már sajnos példa rá nem egyszer.
2011. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Nincs kiskapu! Csak ne hagyd magad átverni!

[link]

2011. szept. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy semmit ne írj alá!!!!

Inkább nézesd át hozzáértő emberrel, ha valamit alá akarnak íratni veled.

2011. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pedig van kiskapu. Nem szabad naivnak lenni. Még mindig Magyarországon élünk.
2011. szept. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendes felmondással nem küldhet el, rendkívülivel igen, de ahhoz persze megfelelő indok kell ( pl. a létszámleépítés nem ilyen!!).


Viszont: ha még nem akarod, nem kell megmondani, hogy terhes vagy, mert a nagyobbik gyerek révén, aki még ezek szerint nincs három éves, ugyanúgy megillet a a felmentési védelem, egészen az ő 3 éves koráig.

Így ha - ne adj isten! - elvetélnél, akkor sem küldhet el, amíg a nagyobbik nem tölti be a 3 éves kort.


Persze az első válaszolónak igaza van abban, hogy láttunk már sok olyan esetet, ahol mégis megtették valamilyen mondvacsinált indokkal, mert úgy voltak vele, hogy inkább vállalják az esetleges munkaügyi pert. De remélem, nem kerülsz ilyen helyzetbe.


Sok szerencsét! Írd majd meg, miért kellett végül is bemenned az igazgatóhoz (persze ha nem titok :-).

2011. szept. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy eset van: ha a munkáltató jogutód nélkül megszűnik, ekkor nincs mit tenni. De ha esetleg ezt mondják, azt még nem kell elhinni, nehogy aláírj bármit is!!! Annak meglesz a hivatalos formája, ha tényleg megszűnik a cég.


Ne írj alá semmit!!!

2011. szept. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Igen, nem szabd naivnak lenni, nem szabad elhinni mindent amivel a munkáltató etet!

2011. szept. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mikor nem áll felmondási védelem alatt egy kismama?


[link]


Minden más esetben téged véd a törvény.


Pedro

2011. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ és a segítséget. Azért bízok benne hogy nem akarnak elküldeni, de majd hétfőn kiderül!
2011. szept. 23. 22:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Na? Mi volt?

2011. szept. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!