Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lett velem? Gyűlölöm magam!

Mi lett velem? Gyűlölöm magam!

Figyelt kérdés
Van két gyerekem, imádom őket. Vágytunk egy 3-dikra, 3 egész évig nem jött össze. Minden alkalommal összeszorult a szívem, amikor megláttam egy kisbabát vagy szült valaki körülöttem. De mindig megmozgatott belülről egy pici látványa. Sikerült végre teherbeesni. Borzalmasan indult, most nem részletezem miért. Jelenleg félidős vagyok, igazából semmi olyan érzésem nincs, mint a másik két terhességnél, ott már ilyenkor simogattam, beszéltem hozzá (pocakhoz), most meg semmi babavárós "hangulatom" nincs. Nem is érzem, hogy várandós vagyok, azonkívül, hogy fáj itt ott, időnként hányok vagy, hogy nő a hasam. Lélekben értem, hogy hiányzik belőlem most valami. Ráadásul ha meglátok egy kisbabát, teljesen hidegen hagynak, semmi plusz érzés, ami eddig. Hát mi a fene lett velem? Borzasztóan haragszok magamra, nem értem, nem akarom, hogy ilyen rideg legyek! Sose voltam ilyen :( :(
2015. jan. 16. 12:21
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kicsit megnyugtattatok és remélem igazatok van! Eszembe sem jutott volna, hogy nálam ilyen is tudna lenni, hogy a tudatalatti irányítsa a gondolataimat, főleg ellenkező irányba. Azt tudom, hogy mennyire vágytunk 3-dik babára,az is biztos, hogy rettentően megviselt először a sok kudarc , utána pedig a méhenkívüli terhesség. Egyrészt borzasztó volt a tudat, hogy végre ott volt egy kis élet, aki élt, csak rossz helyen. Másrészt borzasztó volt amikor rohantak velem a műtőbe és csak azok a gondolatok voltak a fejemben, hogy jézusom el sem köszöntem rendesen a kis gyerekeimtől (mi van ha nem kelek fel az altatásból). Az is biztos, hogy teljesen nem tudtam kibeszélni magamból, persze itthon a párom meghallgatott sokszor, de valahogy nekem ez kevés volt,nem tudom miért igazából. Lehet mert ő "csak" együttérzett és elképzelhető , hogy nekem erősebb válaszok kellettek volna, ami helyreteszi a dolgokat a fejemben. De nem lelkiztem sokáig, visszatértem gyors az életbe, sokszor este elgondolkoztam, de igyekeztem terelni és lefoglaltam magam. Örülnöm kellett, hogy élek és a gyerekeimmel lehetek (csak erre igyekeztem gondolni a sok negatív gondolat helyett).

Amikor egyszer úgy voltam vele (itt már én döntöttem, mert a férjem persze akarta, mint ahogy előtte is, de rámbízta, hogy döntsem én el mikor), hogy próbáljuk meg védekezés nélkül, elsőre elmaradt a menzesz,hú majd kiugrottam a bőrömből, csináltam egymás után egy rakat tesztet, mind pozitív de nem teljesen erős. 2 nap múlva már jött a fekete felhő, jó helyen van-e és az aggódás és egy lejtő.

Kb ennyi az én ki történetem. Igazából nincs olyan ismerősöm aki ezt átélte, nem tudok sorstárssal beszélni. Szakembert meg most nem szeretnék, bízom magamban annyira, hogy sikerülni fog, főleg, hogy többen írjátok ez lehetséges a tudatalatti műve. És ha ezt olvasnám más embernél, így belegondolva lehet én is ezt válaszolnám. Magam esetében még a fejemben sem fordult meg.

Természetesen nem tölti ki minden percemet a negatív gondolat, itt van a két gyerekem, lekötnek nagyon meg mellette sok más dolog. Egynek nagyon örülnék, ha a félelmet ki tudnám iktatni. Lehet, hogy akkor minden máshogy lenne.

2015. jan. 16. 17:45
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én is nagyon rosszul kezdtem a terhességet, ráadásul én olyan veszettül nem is akartam gyereket, csak amolyan itt az ideje alapon. Bennem akkor fordult át a dolog, amikor anyukám azt mondta, hogy a rosszullétek miatt el kell gondolkoznom azon, hogy megtarthatom-e ezt a terhességet, mert ha így folytatom, belehalok.

Gyakorlatilag másnap kezdtem jobban lenni, és akkor jöttem rá, mennyire fontos nekem ez a baba.

Ugyanakkor a terhesség alatt azt is megtapasztaltam, hogy a hormoningadozás brutális dolgokra képes minden szinten, úgyhogy szerintem egy percig ne legyen bűntudatod az érzéseid miatt, a terhességi hormonokkal lehet harcolni, de úgysem győzhetsz, csak ha ők engedik! :)

Fel a fejjel! Úgyis jó anya leszel, és úgyis szeretni fogod a gyerekedet, ez ellen sem tehetsz semmit! :)

2015. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!