Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Inkontinencia terhesen?...

Inkontinencia terhesen? Biztos hogy nem lehet mit tenni? Igazat mondotta dokim?

Figyelt kérdés

26-hetes terhes vagyok,tb által finanszirozott terhes gondozásra járok.

3-hete egyik napról a másikra,előjött ez a problémám.

Mindig egyre több vizelet és egyre többször.Pihenés közben is éjjel nappal. A nadrágom is átszokott ázni.A doki azt mondta terhesen nem lehet mit kezdeni vele.

BIZTOSAN NEM? Ez igy nagyon rossz!



2015. jan. 16. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Intim-tornával tudsz csak javítani. Van a neten pár lecke terheseknek is.

29hkm

2015. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Annyira félek hogy ahogy nő a baba majd a teljes pisi mennyiség ki jön majd.Soha életemben nem voltam igy elkeseredve. Mert ugye nem kell köhögnöm hogy kijöjjön...
2015. jan. 16. 20:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Kriston intim torna segít
2015. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, de szerencsére nálam nem olyan vészes a dolog, nekem egy tisztasági betét elég, de még így is van, hogy úgy érzem magam, mint aki úgy illatozik, mintha bepisilt volna. :(

29hkm

2015. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Miért nem mondta a doki az intim tornát? Van ahol azt olvasni hogy terhesen nem szabat,mert vérbőséget ,görcsöt okozhat.

Ugy érzem kezdem elvesziteni a nőiességemet... :(

2015. jan. 16. 20:53
 6/10 A kérdező kommentje:
Megy a zöld kéz! És váro. Még a válaszokat
2015. jan. 16. 20:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért hazudna az orvos?

A magzat súlya nyomja a hólyagot, ez ellen nem tud tenni. Szülés után van esély rá, hogy javul a helyzet. Ha nem, akkor intim torna vagy műtét.

2015. jan. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem minden doki mond el mindent, van akiből harapófogóval sem lehet kihúzni. Sztk-ban meg kicsit másképp is állnak hozzád, mert ott te tucat vagy, nem pedig egy, mint a magánnál. Tanácsolom, hogy beszélj a védőnővel, ő sokkal közvetlenebb, és nem "csak" szakmai szempontokat nézi. Én is nagyon sok mindent inkább tőle kérdezek.

A hagyományos intim torna valóban nem ajánlott, de van egy olyan változata, ami kifejezetten terheseknek van az inkontinencia ellen. Gyengébbek a feladatok, és figyelembe veszi, hogy terhesen az ember nem minden mozdulatot tud elvégezni, ezért másképpen kell csinálni.

29hkm

2015. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kegel- gyakorlatok is sokat segítenek. Ez amellett, hogy segít az inkontinencia kezelésében, segít abban is, hogy szülés közben jobban tudd uralni a tested.

[link]

[link]

2015. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én intimtornáztam terhesség előtt is, és terhesség alatt is jártam gyógytornászhoz. Külön, személyre szóló gyakorlatsort állított össze. Terhesen tényleg óvatosnak kell lenni. Illetve anélkül is, mert lehet rosszul csinálni, és akkor nem megfelelő terhelés éri az izomzatot, így többet árt az ember mint használ. Én például jártam úgy, hogy totálisan bedurrantottam az aranyeremet. Begyakoroltuk a feladatokat, mégis rosszul csináltam, és mire legközelebb kellett mennem két hét múlva, brutálisan kijott az aranyerem. A helyes intimtorna nem egyszerű összeszorít, elenged történet. Külön kell edzeni a húgycső környékét, a hüvelyem, a végbél kornyeket. Én egyébként tb alapon jártam sztk-ba, egy forintomba sem került. És a rengeteg torna ellenére is a végére eljutottam én is oda, hogy bepisiltem néha, annyira ratelepedett a hólyagomra a fiam.
2015. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!