Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Asztma és terhesség? Kinek mi...

Asztma és terhesség? Kinek mi a tapasztalat, szedtétek-e a gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Mielőtt még bárki nekem esne, nem vagyok terhes, csak szeretnék tájékozódni. Gyerekkorom óta asztmás és allergiás vagyok. Alvesco-t használok és orrspray-t az allergiás orrdugulásomra. Néha éjszaka orrcseppet (gyenge novorin), ha eldugul az orrom. Vélemények, tapasztalatok?
2015. jan. 19. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
6 éves korom óta asztmás , es kb minden pollen re allergiás vagyok. Eleg durva volt gyerekkoromban , azt mondtak nem is szülhetek csak császárral mert nem bírnám megszűlni. Ehhez képest megszultem 6 óra alatt egy édes kislányt ( 40+5 napra 3720 grammal) nem kellett semmilyen gyógyszer. A terhességem alatt egyszer sem jelentkezett az asztma allergia... Azt mondjak terhesseg alatt "elmúlik" egyébként allergia gyógyszerek éltem , de a terhességem alatt nem szedtem semmi, mert nem volt ra szükségem. :)
2015. jan. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, ha kezelt asztmás van, akkor rendszeresen jársz szakorvoshoz. Tőle kellene rákérdezni, mit javasol, mire kell figyelni. Általánosságban azt olvastam, h a terhes nők 1/3-a jobban lesz, 1/3-s rosszabbul, 1/3-a meg változatlan, úh ez nem volt nagy segítség nekem se. Nálam: ahogy megállapította a nőgyógyász, h terhes vagyok, elmentem a szokásos orvosomhoz. Én orrcseppet nem használok, csak hörgőtágítót alapesetben (allergiás időszakban mást is. Terhesség alatt 3x kellett mennem, én a stagnálós voltam, semmi nem változott az eredményeimben. Szülős előtt kaptam egy szakorvosi véleményt, amit a szülősznő kezébe nyomtam később, mit kell tenniük velem, mit adhatnak ha fulladnék. Természetesen az orvosom már az elejétől tudott az asztmáról.

Az allergia már nehezebb dolog, én arra nem kaphattam semmit, így végigszenvedtem 2 hónapot. Később szoptatás alatt homeós bogyókat szedtem, valamit javított a helyzeten. De ezt szintén szakorvosnak kell eldöntenie.

2015. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én is gyerekkorom óta asztmás-allergiás vagyok nagyon durván.Kb 4állandó gyógyszereim vannak márciustól októberig,amik sokszor igy se használnak....

Van egy lassan 5éves fiam,a terhesség alatt egyáltalán nem jelentkezett,még az allergiám sem!!Pedig pont júliusban szültem.Utána sajnos fokozatosan visszajött...

Most ismét várandós vagyok a tesóval,félidős vagyok,kiváncsi leszek hogy fog alakulni,remélem most se fog előjönni.Voltam dokinál emiatt,vannak pipák,gyógyszerek amiket szedhetnék ha kellene,de szerencsére még nem kell.

2015. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!