Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti nem féltek (főleg akinek...

Ti nem féltek (főleg akinek nagyobb gyereke ovis, vagy iskolás), hogy hazaviszi az influenzát?

Figyelt kérdés
Én 14 hetes kismama vagyok, és van egy 6éves nagycsoportos lányunk, aki elég beteges, és mondták hogy az oviban vannak influenzások, és.ma hazahoztam délután, semmi baja nem volt, estefelé meg mondja, hogy fáj a feje, meg a lábfeje.megmértem a lázát, és hőemelkedése volt. Félek, hogy influenza, és félek, hogy ha elkapom mi lesz a babával. Ti hogy védekeztek? Mit tudok tenni, hogy megelőzzem?
2015. jan. 21. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Terheseknek ingyen van a védőoltás. Bár ha már hazahozta akkor elkéstetek.
2015. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az első 12 hétben nem ajánlott, mikor meg már járvány van azért nem, mert lehet lappang, és úgy bajt okoz. És mint írtam 14 hetes vagyok, és másfél hete adathatnám be,az meg már kilőve, mert akkor már voltak influenzások, és amúgy is 2hét, mire elkezd hatni.
2015. jan. 21. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Én csak 8 hetes vagyok ugyan, most estünk át egy hányós hasmenéses víruson a gyerekkel, de nem félek ezektől. Az influenzától sem. A lázat lehet csillapítani, a gyógyszereket tudják, melyik magzatkárosító és egy egészséges szervezetet nem döntenek ezek annyira be, hogy az immunrendszernek választania kelljen a baba és az anya között. Statisztikákat nem kerestem a témában, de az első terhességnél sok magzatkárosító kórokozónak utánanéztem az állataim miatt és az influenza nem izzott pirosan a listán. A rá szedhető gyógyszer hatóanyagok szintén választhatóak a nem teratogén oszlopból. NE legyél lázas 38 felett napokon át és akkor sokat tettél, hogy megelőzd a bajt.
2015. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg persze a rendszeres kézmosás mindkettőtöknek, külön pohárból ivás stb.
2015. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha épp fogékony rá a szervezeted, akkor úgyis el fogod kapni, ha nem a lánytól, akkor bárhol máshol, de bízzunk benne, hogy megúszod. Terhesen is lehet lázat csillapítani, az nagyon fontos, ha mégis elkapod. Ha esetleg antibiotikum kellene valamilyen szövődmény miatt, abból is van ilyenkor is szedhető fajta. Kézmosás, külön pohár -tányér, Apa segítsen be, ha tud. Kitartás!
2015. jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát csak nem lesz baj.azért félek annyira, mert pont 2éve volt egy 16 hetes terhesség megszakításom (igaz előtte már 2hónappal ágyhoz voltam kötve),és azon az éven műtét után kb két héttel elkaptam. És nem tudom, hogy azért, mert terhes voltam előtte volt legyengülve a szervezetem, vagy a műtét miatt, vagy azért mert sokat csak feküdtem, és azért gyengült le, de az hozzátartozik, hogy előtte egész életemben talán egyszer voltam influenzás, amúgy sose.
2015. jan. 21. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, azt teheted, hogy erősíted a kislányod immunrendszerét és a magadét is. Nagyon ajánlom mindkettőtöknek a grapefruitmag cseppet. Már van nem keserű változat is. Ezenkívül a mézes fokhagymát. Nagyon régi házi módszer, de még mindig jól működik. Fürdés előtt àztass be kakukkfüvet, szűrd át és öntsd a gyermeked fürdővizéhez. Nekik még tágak a pórusaik és ott bejut a gyógynövény hatóanyaga. Ezenkívül a mézbe áztatott gyömbér/ citrom kombináció is nagyon jó. A citrom illóolajat keverd langyos vízbe és spriccelős üvegbe töltsd (amit a növényeknél is hasznàlnak) fertőtleníti a levegőt.
2015. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!