Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki allergiás a paraceta...

Ha valaki allergiás a paracetamolra, akkor mit ajánlott bevennie láz esetén (terhesen)?

Figyelt kérdés

A paracetamolon (pl.: rubophen) kívül még algopyrint se szedhetek, aszpirint pedig talán a szúrt Clexan miatt nem kéne...

de akkor mégis mit?


Nem terhesen ibuprohen tartalmú gyógyszert szoktam szedni (pl.: nurofen), de úgy tudom, azt ilyenkor nem lehet.


Egyelőre nincs lázam, csak a terhesen elvileg normális hőemelkedés (max. 37,5), de szinte mindenki gethes körülöttem, így jó lenne felkészülni.

Orvoshoz csak jövő héten megyek ismét.


9 hkm



2015. jan. 22. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ügyelet akkor is van. Soha be nem szednék olyat, amit itt ajánlanak névtelen emberek. A gyógyszertant nem véletlenül oktatják orvosi egyetemen!
2015. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel a válasszal az égvilágon semmit se segítettél.
2015. jan. 22. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvostól kérdeznék. Amikor terhesen lázas voltam, akkor felhívtam az ügyeletet, hogy mit vehetek be. A doki megmondta mit vegyek be és mondta, hogy telefonáljak, ha nem megy le a lázam és kijön. Hívd fel a házi dokidat és kérdezd meg tőle.
2015. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De miért nem lehet konkrétumot írni?


Nyilván nem fogok ukkmukkfukk bekapni valamit, amikor nem terhesen se vettem be semmit, csak végszükség esetén. Nincs is itthon semmilyen gyógyszer a most biztosan nem szedhető nurofenen kívül.


Jelenleg nem vagyok lázas, nem zavarom az ügyeletet feleslegesen, ELŐRE érdeklődnék: azt hittem erre is van ez az oldal.

2015. jan. 22. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!