Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell orvost választani?

Hogyan kell orvost választani?

Figyelt kérdés

Mindenkitől azt hallom, hogy orvost érdemes választani terhesség idején. De közben sokszor hallom azt is, hogy a választott orvos pont a szülésnél ment el nyaralni vagy síelni.


Feltétlenül szükséges orvost (gondolom, itt a szülészre gondolnak) választani, vagy szülés előtt 1-2 hónappal elég konzultálni egy szülésszel, hogy hajlandó lenne-e a szülést levezényelni?


Akik választottak orvost, azok hogy csinálták: bementek egy-két doki rendelésére, és amelyik a legszimpatikusabb volt, azt megkérdezték, szülhetnek-e nála?


A választott orvos esetében, normális terhesség esetén kb. hányszor szokták / kell meglátogatni a dokit szülésig?



2015. jan. 29. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Én több ismerősömtől hallottam nagyon jó véleményeket az orvosomról, így a terhességeim legelejétől hozzá jártam. Két gyermeket szültem Nála, még tervezünk egy harmadikat is.

Az első babámnál veszélyeztett voltam a 20. hétig, tehát addig egy picit sűrűbben kellett járnom, a második terhességem viszont mintaterhesség volt, havonta jártam hozzá terhesgondozásra.

Az benne van a pakliban, hogy éppen akkor jön Neki közbe valami, de egy jobb érzésű doki ilyen esetben gondoskodik a megfelelő helyettesítésről. A második babámat szültem, amikor a szobatársam dokija elutazott síelni /pont a kiírt napon/, de előtte nagyon körültekintően átadta a.szobatársamat egy megbízható kollégájának.

2015. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a fogadott orvos minden esetben magánorvos? Vagy SZTK-s orvost is lehet választani? Vagy akinek nem fizetsz (mindegy, hogy magán vagy SZTK-s), az le se sz*r? :(
2015. jan. 29. 15:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi már tisztáztuk a dokimmal az elején, h mikor megy szabadságra, nem is vállalt volna, ha egy hónappal később szülnék...

Egyébként az én dokim a kórházban is rendel, első 2 alkalommal ott voltam nála, aztán felkértem először a terhesgondozásra, utána pedig a szülésre is.

Ha kórházban/SZTK-ban mész dokihoz, nincs idő semmire, nem tudsz kérdezni sem normálisan, futószalagon megy minden. Magánrendelésére havonta járunk, ott mindenre van idő :)

2015. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én elejétől fogva magándokihoz jártam/járok. Mikor még nem voltam terhes akkor is. Nem is volt kérdés, hogy nála fogok szülni, szóval nálunk ebből nem volt gond, hogy ki lesz a szülész orvos. Nekem ajánlották a dokit, nővérem és kolléganőim is szültek nála, szóval egyértelmű volt, hogy megbízható. Havonta hívott mindig vizsgálatra, az utolsó 1 hónapban pedig két hetente. És én pont nyáron szültem a nagy "nyaralási szezonban". :) Még 4 hét volt vissza szülésig, azt mondta viccesen, hogy most egy pár napig még maradjon bent a baba, mert Balatonon lesz, de mire jön a bébi nem utazik sehova. Pedig megtehette volna! Hajnalban született a babám júliusban és telefon után 15 percen belül ott volt.
2015. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!