Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rosszullét és baba neme?...

Rosszullét és baba neme? Mitől van valaki rosszul vagy nincsen?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy ha valaki nincs rosszul fia lesz, ugyanezt lánnyal is, de van összefüggés? Vagy min múlik hogy van-e rosszullét vagy sem, az anya szervezetén?
2015. febr. 1. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem semmi köze a rosszullétnek a nemhez
2015. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fiamnál semmi tünetem nem volt. Csak a hasam nőtt, ennyi.

Lányomnál volt minden: 14. hétig 24 órában hányinger, bedagadt a lábfejem, visszér, aranyér, szeméremcsont fájdalom, a hasam a kb 25. héttől le akart szakadni, majdnem cukros lettem.

Mindkét terhességemnek ugyanolyan állapotban futottam neki és közben sem történt semmi.

De ez nem jelent semmit, barátnőm végig a halálán volt a hányingertől, hányástól, pajzsmirigyes és cukros lett . És fia született.

Szóval ennyi. :)

2015. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmi összefüggés nincs a kettő között.

Ez csak az adott terhességen és az adott kismamán múlik.

Ha nekem a tünetek alapján kellett volna egy bizonyos nemű gyerekemnek lenni, akkor lányomnak kellett volna születnie. Ugyanis a babona szerint, amelyik kismama sokat van rosszul, van hányingere, illetve az édeset kívánja, annak lánya lesz. Na, már most, nekem szó szerint az egész terhességemet végig kísérte a hányinger, hányás, émelygés és somlói galuskát ettem volna, meg képviselő fánkot, vagyis az édeset kívántam. Ehhez képest fiam született.:)

Szóval ne keress összefüggéseket, mert nincs.:)

2015. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
23%
a penészes mákoskalácstól is lehetsz rosszul.
2015. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első trimeszterben vágig rosszul voltam, mindentől hányingerem volt. A barátnőmnek nem volt semmi tünete, egyszerre voltunk terhesek. Mindenki azt mondta, hoyg lányom lesz, neki meg fia. Mindkettőnknek fia van :).
2015. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én sem hiszek benne csak mindenki ezzel jön... De mitől függ hogy valaki tök rosszul van más meg soha? Főleg ha valakinek 2 terhessége is tök más, mi lehet az oka?
2015. febr. 1. 18:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem van fiam is, lányom is, egyikkel se voltam rosszul.
2015. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hormonháztartástól. Elég bonyolult vegyészlabor lesz ilyenkor az emberi testből, terhességenként kicsit más "fűszerezéssel". De a baba nemével semmilyen összefüggésben nincs.
2015. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Két lányom van. Az egyikkel tünetmentes, tökéletes terhességem volt. Másikkal pedig szörnyen éreztem magam, tünetek hegye jött elő, nehéz terhesség volt.


Hogy miért? Fogalmam sincs. Végülis a szervezetnek ez nem egy gyakori "inger" (mármint a terhesség), és lehet emiatt is másképp reagálja le. Meg számíthat a korod, a táplálkozásod, az aktuális életkörülményeid, nem tudom...

Szerintem ez egyszerűen hormonális "csoda". Mert azok aztán egy sima mensit is képesek megkeverni, nemhogy egy terhességet.

2015. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!