Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gumigyárban dolgozom (Gumit...

Gumigyárban dolgozom (Gumit sütünk meg festék meg hígító) Ilyen vagy hasonló munkakörülmények között ki meddig dolgozik/dolgozz terhesség alatt?

Figyelt kérdés
egy hete tudtam meg hogy kisbabánk lesz, március 3.-ára kaptam időpontot az orvoshoz. ilyen munkakörülmények miatt szeretnék majd minél előbb kiamaradni a munkából mert félek hogy elmenne a baba.
2015. febr. 3. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az orvosod azonnal kiír. Ha nagyon tartasz a vetéléstől, vagy a károsodástól, akkor addig is amíg nem jutsz el nőgyógyászhoz, írasd ki magad a háziorvossal.
2015. febr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson táppénzre menni.

A Munka törvénykönyve előírja, hogy várandósság esetén olyan munkakört kell felajánlani, amire alkalmas vagy. HA ez a munka az üzemorvos szt veszélyes az egészségedre, otthon maradhatsz, és a távolléti díjad jár erre az időszakra (mintha fizetett szabin lennél). Mégis jobb a 100%, mnt a 60% táppénz, nem???

Első körben menj el az üzemorvoshoz a nőgyógy leletettel, amin rajta van a várandósság ténye.

2015. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)

megvárom még a nőgyógyász véleményét is és utána majd próbálom vele kiokoskodni hogy mit kellene csinálni

szeretnék még dolgozni mert tudni éppen tudnék de azért a vegyi anyagok stb...félteném nagyon a kicsit

2015. febr. 3. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyen dolgoztam(gumit égettek,aceton,festék,stb... nehéz ládák emelése),nálunk nem tud a cég olyan munkát biztosítani amit kismamaként végezhetek,jobban mondva nem vállal felelősséget ha én mégis maradok terhesen és vmi baja lesz a babának,vagy akármi.


Én mikor pozitívat teszteltem,azon a héten még dolgoztam,nem szóltam senkinek. Nőgyógyászhoz két héttel késöbbre kaptam időpontot csak. Így a következő hétfőn elmentem sima táppénzre. Mondtam a házi orvosnak h pozitívat teszteltem,milyen helyen dolgozok,és h csak a következő héten tudok menni nőgyógyászhoz. Simán ki irt arra a hétre,majd miután a nőgyógyász meg erősitette h terhes vagyok,már más kóddal irta tovább a tp-s papirt.

2015. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
erről beszélek, 4. Ha nincs terhesen betölthető munkakör, fel kell menteni a munkavégzés alól és távolléti díjat fizetni...
2015. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Nekem a közvetlen főnököm ajánlotta h menjek táppénzre. Mikor még csak sima táppénzen voltam,telefonáltam h tp-re vett a házi orvos,mivel pozitiv lett a terhességi tesztem,és h a következő héten megyek nőgyógyászhoz aki megerősíti.


Gratulált meg minden,és akkor is mondta h nincs olyan munkakör amit fel tudna nekem a cég ajánlani,ugyh irassam ki magam tp-re végig.


Meg burkoltan célzott ráh ez a vég és az én érdekem is,mert igy majd vissza is tudnak venni

2015. febr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magyarán a főnököd átvágott. Még mindig nem érted?
2015. febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát engem nem volt hajlandó kiírni a háziorvosom úgyhogy magánrendelésre megyek a nőgyógyászhoz mert simán csak egy hónap múlva van időpont így meg keddre kaptam
2015. febr. 5. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!