Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy van az optimális hízás...

Hogy van az optimális hízás terhesen? Keresgéltem a neten, de mindenhol más van.

Figyelt kérdés
156 centi vagyok, 46,5 kilóval indítottam, most 48,3 vagyok. 16+5 hetes vagyok, ez a hízás nagyjából normális? Annyi mindent írnak a neten össze-vissza, nem tudom, melyiknek kéne hinnem. Meg ugye BMI alapján számolnak, az meg mindig azt dobja ki, hogy kórosan sovány vagyok, pedig nem vagyok.
2015. febr. 3. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsd el a témát! Komolyan, a legjobb szívvel mondom! Mély levegő, zene, film, akármi... felejtsd el a számokat, a te számaidat, a baba méreteit, számait, a terhességi hét számait, mindent! EGy a kérdés: jól érzed magad a bőrödben? Van étvágyad, jó a kedved, mindent rendben érzel? Igen? Akkor ennyi! A többi csak stresszt okoz, felejtsd el!
2015. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Figyu. Igaza van az előttem szólónak :) Amúgy meg biztos forrásból tudom, hogy az első 12 hétben semmit nem "kell" hízni, aztán hetente fél kiló a "megengedett". Na. Egyébként élvezd a terhességet, és ne görcsölj ilyen hülyeségeken, ha nem vagy cukorbeteg.
2015. febr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jaaa, nem, nem agyalok én ezen, eddig eszembe se jutott, rá se álltam eddig a mérlegre, csak tegnap vettünk újat és teszteltem :D Azt is csak onnan tudom, hogy 46,5-tel kezdtem, hogy a védőnő megmért. Csak most hogy ráálltam a mérlegre, eszembe jutott, hogy megnézzem, hogy is van ez, de a google-tól nem lettem okosabb, ezért gondoltam, kérdezek, csak puszta kíváncsiság, nem szándékozom a súlyomon szenvedni :)
2015. febr. 3. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkét terhességemmel nagyon keveset híztam, pedig nem volt feleslegem, nem hánytam, nem ettem rosszul, szóval adott lett volna, hogy jobban hízzak, de nem. Állandóan kaptam a kérdéseket, hogy na mi van már, mikor fogok hízni, biztos nem eszek rendesen stb.

Én meg mivel tök jól éreztem magam a bőrömben, ezért nem igazán értettem, hogy miért ilyen fontos a hízás, ha közben a baba minden adata mindig jó volt. Végül két teljesen normális méretű, egészséges babám született.

Valaki meg sokat hízik, pedig nem tömi magát. Ilyen volt a sógornőm is. Nem nagyon tehetett róla, főleg hogy vizesedett is, ami még jó pár kilót adott hozzá...

Neki is egészséges, normális gyerekei vannak. :)


Amúgy itt egy "átlagos hízás kalkulátor":

[link]

2015. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó :)

Ettől is megkaptam, hogy alultáplált vagyok :D Pedig tényleg nem. Vékony vagyok, de genetikailag, anyukám is vékony alkat, viszont semmiképpen nem vagyok sovány, mindig is volt cicim, fenekem, sőt, még némi hájacska is a hasamon, mondjuk tény, hogy nem sok :D Mások szerint is tök egészségesen nézek/néztem ki, a BMI viszont nem a barátom ezek szerint :D

2015. febr. 3. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!