Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12 hetes ultrahang-os...

A 12 hetes ultrahang-os eredményeim szerint, ami alapján a terhességi korom 12 hét és 4 nap, a CRL: 71 mm nem magas?

Figyelt kérdés
Általában a 12 hetes kor körül, ahogy néztem 50-60 mm körül szokott lenni ez az érték, 70 körül, vagyis az én 71 mm-em is inkább már 13 hetes terhességi korban jellemző, ahogy néztem, nem? A mama.net-en is megnéztem, és az ott leírt értékek is ezt igazolják. Ez azt jelenti, hogy nagy az ülőmagassága a babámnak? Ellenben az FL értéket, 9 mm-t kicsinek találtam, ilyen érték a 11 és 12 hetes terhességi korban jellemző a mama.net szerint is. Mi a véleményetek?
2010. febr. 9. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:

nincs semmi különös. ezek csak hozzávetőleges értékek a babák ciklikusan fejlődnek.

átlagnak megfelel ez a lényeg.

2010. febr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pontosítva az FL értékkel kapcsolatos dolgot, ez a 9 mm ahogy néztem, a 11 és a 12 hetes terhességi kor között jellemzőbb, de inkább a 12 hetes előtt! (lásd: mama.net) Nem a 13. hét fölött, nekem a többi eredményem pedig inkább 13 hetesnek (vagy ahhoz közelinek) felel meg. Ez hogy lehet? Ez gond?
2010. febr. 9. 22:53
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell aggódnom amiatt, hogy mindenkinek inkább 50 körül, sőt 48, 49 mm-t is olvastam egyeseknél, de a nagytöbbségnek 50 körül van?
2010. febr. 9. 22:55
 4/9 anonim ***** válasza:

nem kell aggodni hidd el minden oké. ja és egy jó tanács. egy helyen nétzd meg az értékeket nem kell ebbe belelovalni magad hogy most 1 mm több kevesebb.

ugyis akkor derül ki mekkora hogy ha megszületik.

ugyanez lesz a grammokkal majd a végefelé súlyügyben.

2010. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

12 hét 6 naposan az eredményeink: CRL 77 mm, FL 10mm. BPD 24 mm.

Nem egyforma tempóban nőnek a babák. Igaz, a mi kicsi fiacskán eddig mmég mindig nagyobb volt a koránál. :-)

Üdv! 20+5 hetes kismami

2010. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Javítok: fiacskánk, még mindig

BOCS!!!

2010. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, amúgy tudom, nem kéne aggódnom, mert nekem is azt mondták, hogy minden rendben van, de az ember mindig talál valamit (legalábbis én ilyen vagyok), nem tudom miért nem hiszem el, hogy minden rendben is lehet. Csak olyan magasnak tűnt ez az érték, mert ahogy néztem mindenkinek 50 mm körül van/volt ebben az időszakban, ez tűnt fel, mert még ha 60 körül lenne se biztos, hogy foglalkoznék vele.

Amúgy a harmadik válaszadónak üzenem, hogy: Hú, nagyon hasonlóak az értékeink, nekem a BPD: 23 mm, az FL pedig 9 mm. Ebből lehet arra következtetni, hogy akkor nekem is inkább fiú lesz nagy eséllyel? Vagy ennek nincs semmi köze ezekhez az eredményekhez? Erről tud valaki valamit?

2010. febr. 10. 13:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló vagyok. Nem tudom, hogy összefüggenek-e a méretek a baba nemével, de kívánom, hogy olyan nemű legyen, amilyet szeretnél!!!

Azért is írtam le Neked a mi adatainkat, hogy megnyugodj.

2010. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Boldog babavárást nektek is! :)
2010. febr. 11. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!