Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák. Nemrég meg tudtam...

Kismamák. Nemrég meg tudtam hogy babát várok de viszont dohányzom. Le szeretném tenni végleg. Valami ötlet esetleg?

Figyelt kérdés
ha lesznek elvonási tüneteim abból nem lehet baja a babának?
2015. febr. 3. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Allen Carr könyvét töltsd le, bitos siker


elvonási tünetek, amit a nikotin okoz az szinte egy nagy nulla, pszichésen van csak a szenvedés, ami meg agyban dől csak el.

2015. febr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát..sok sikert neked és kitartást! Én erős dohányos voltam, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok azonnal letettem. Borzasztó kín volt..de az még borzasztóbb lett volna ha a gyerekemnek valami baja lett volna azért mert én olyan önző vagyok, hogy cigizek..Nagyon rossz volt pedig..renegtem, izzadtam nagyon kemény elvonási tüneteim voltak..az orvos azt mondta, hogy napi 1-2 szálat szívjak el mert ez sem jó a babának (ne szídjatok le mert tényleg nem tesz jót) de nekem mégsem volt szívem rágyújtani.. erőt vettem magamon és azt mondogattam éjjel nappal, hogy az a rohadt cigi nem erősebb mint én és nem fontosabb a gyerekem egészségénel.. eltelt 2 hét és kezdtem megszokni aztán már egyáltalán nem is kívántam sőt kifejezetten zavart..+ a párom is leszokott :) Kemény 12 évig erős dohányosok voltunk :) Mára 1,5 éves a kislànyunk, azóta sem gyújtottunk rá :)
2015. febr. 4. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy kis élet fejlődik benned,akinek az egészségi állapota,normális fejlődése rajtad múlik,most CSAK TE tudsz rá vigyázni :) .Én 15 évig dohányoztam,napi 1 doboz,szóval nem keveset.Az első pozi teszt után remegve nyúltam a cigiért,és míg pampogtam rajta,bevillantak ezek a gondolatok.Elnyomtam és hangosan kijelentettem,hogy nem dohányzó ember vagyok,szeretem a gyerekemet :) .Azóta nem gyújtottam rá,sőt,a párom is megmutatta,hogy van olyan erős,mint én,Ő is letette,hisz neki is kötelessége egészségesebben élni,hisz már családról van szó :) .Sok sikert kíván Neked egy már nemdohányzó,boldog kismami ;)
2015. febr. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok :) gratulálok!:) szinte ugyanaz a sztorim mint a tiéd:))
2015. febr. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
elszánod magad a piciért és rögtön leteszed, ha rá akarnál gyújtani, gondolj a gyerekre aki a legfontosabb időszakban nem jut elegendő oxigénhez.
2015. febr. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2-es 3- as nagy gratula! Jo ilyet olvasni. Szamos ismerosom csak a terhesseg alatt nem dohanyzott, utana visszaszokott. Erthetetlen, hogy miert...

kerdezo! Olvashatod a sztorikbol, meg lehet csinalni. Erosebb vagy, mint a cigi! Minden fejben dol el.

2015. febr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első babámmal 6 hetesen tudtam meg, hogy terhes vagyok. Elég nehezen, de a 7. hétre leraktam a cigit. Férjem végig dohányzott, sokszor megkívántam, de ellen tudtam állni. Viszont alig vártam, hogy megszüljek... :( Amint lement a szoptatási idő is - csak 8 hét volt, mert nem szopizott a babám, fejni kellett - egyből visszaszoktam. Most megint a hatodik héten járok. Napi 3 szálra visszaszorítottam a cigik számát az elmúlt napokban. Mély levegőt kell venni, és le kell tenni, nincs mese! Én úgy gondolom, három szálat már könnyebb, mint fél vagy egy egész dobozt! Nagyon drukkolok neked is és magamnak is!
2015. febr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha a babad miatt nem tudod akkor semmiert! En kocsmaba dolgoztam az eslo babam elott napi 2 doboz is elment. Amint megtudtam h terhes vagyok leraktam egybol. 2 hetig elofordult meg olyan h a parom cigiet meggyujtottam de ennyi... a baba egeszsege mindennel fontosabb. Es ha o miatta nem tudod lerakni akkor semmiert...
2015. febr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
gratulálok nektek akik le tudták tenni :) én most még tegnap este 6 óta nem gyújtottam rá de eddig semmi baj.. és én is szurkolok neked is 6 hetes kismami ;) én 8 hetes vagyok most. a párom sem viseli el hogy cigizek. nagyon félti a babánkat ő is..
2015. febr. 4. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!