Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amalgám tömés cseréje -...

Amalgám tömés cseréje - mennyire lehet veszélyes terhesen?

Figyelt kérdés

Sajnos letört egy kis darab a régi amalgám tömésemből és ki kellett cserélni. Az új tömés már természetesen nem amalgám, de nagyon sok eltérő véleményt/információt olvastam a terhesség alatt történő cseréről, bár konkrét adatokat seholsem találtam. A fogorvos és a védőnő szerint nem lehet probléma, mert nem éri annyi higanyterhelés a szervezetet, hogy ez eljusson a magzathoz. Szeretnék kérni tapasztalatokat, akiknek esetleg terhesség során kellett kicserélni az amalgám tömését, hogy lett-e bármilyen probléma a babára nézve. Köszönöm szépen!


Egy aggódó 23 hetes kismama



#fogtömés #amamlgám
2015. febr. 4. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem értek hozzá, de laikusan én úgy gondolom, hogy ha valami rosszat kivesznek, az már többé nem káros. Tömést cserélni pedig lehet terhesen is.
2015. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Nem lett semmi baj. Egészséges másféle eves kislànyom van :) nekem még húztak is 28 hetes terhesen a hátsó fogam :D nem lesz baja a babàdnak , örülj neki hogy 1-el kevesebb amalgam tömésemjahj van!
2015. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. febr. 4. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!