Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34hetes pocis vagyok. A gát...

34hetes pocis vagyok. A gát masszázs tényleg jó szülés előtt? Mikor lehet elkezdeni?

Figyelt kérdés
2008. aug. 22. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jó, amennyiben van rá esély, hogy gátvédelemmel szülsz. A gátvédelemnek ez az egyik alapja, nagyban hozzájárul a masszázs ahhoz, hogy szülésnél elég rugalmas legyen a hüvely izomzata és ne kelljen vágni. Ha kizárt dolog, hogy az orvosod belemegy a gátvédelembe, ha olyan kórházban szülsz, ahol nem támogatják ezt, akkor szerintem nincs sok értelme elkezdeni a masszázst, mert attól függetlenül is vágni fognak. Én gátvédelemmel szülöm már az elsőt (külföldön vagyok, itt ez a támogatott módszer) és csak akkor avatkoznak be metszéssel, ha úgy érzik szükséges, úgyhogy nekem ki van adva parancsba, hogy csinálnom kell a gátmasszázst. Még nem kezdtem el, csak 26 hetes vagyok.

Hogy mikor kell elkezdeni? Szülés előtt 4-5 héttel elég. Szerintem te már lassan kezdhetnéd. Igazából ha jól csináljátok és rendszeresen, minden szabályt betartva, akkor már 2-3 hét alatt megvan a hatás és utána már csak szinten kell tartani. Azért fogalmaztam többesszámban, mert a pocakom miatt én sem fogok egyedül szenvedni vele, hanem ez a párom feladata lesz, kellemest a hasznossal! :-)

Használj hozzá való masszázsolajat!

2008. aug. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Én Pesten szülök és azt mondták hogy csak akkor vágnak ha szükségesnek látják. Jobb mint ha szétszakadnék. Milyen olajjal lenne jó csinálni. Nekem is a párom fogja csinálni, mert már nem igazán lenne kényelmes. Remélem úgy is hasznos lesz :)

Mik azok a "szabályok"?

2008. aug. 22. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szabályok alatt arra arra gondoltam, hogy a helyes gátmasszázsnak van egy menete. Beírni nem fogom külön, mert én erről egy angol nyelvű tájékoztatót kaptam, csak belenéztem amikor a védőnő a kezembe nyomta, hogy kb hogyan kell elképzelni. Nekem még van pár hetem a kezdésig, elméletileg mi előtte fogunk visszatérni a témára a védőnővel és akkor fog nekem mindent részletesen elmagyarázni és elmondani, hogy milyen fajta olajat ajánl. Mivel külföldön élek, így nem tudom, hogy Magyarországon milyen a kínálat, de ha beírod google-ba, akkor szerintem nagyon sok leírást fogsz magyarul is találni a gátmasszázsról és arról, hogy milyen olajak jók hozzá. Annyit mondott nekem a védőnő, hogy más fajtát kell majd használnom masszázshoz szülés előtt és másfajtával fog ő rásegíteni szüléskor.

De itt egy link, hirtelen csak ezt találtam, nézd meg: [link]

Egyébként olyan helyen, ahol homeopátiás szereket árulnak tutira találsz ehhez olajat, de szerintem drogériában és gyógyszertárban is érdemes rákérdezni.

Ha lesz fogadott szülésznőd, akkor lehet, hogy az lenne a legjobb, hogy kikéred a tanácsát, mert neki nagyon vágnia kell ezt a témát, ha olyan kórházban dolgozik, ahol támogatják a gátvédelmet, hiszen a szülésznőn múlik a siker elsősorban, szülés közben neki is folyamatosan masszíroznia kell, illetve igazítgatni a dolgokat a baba fejéhez. Ha nincs saját szülésznőd, viszont jársz abba a kórházba (mondjuk ott rendel a doki, vagy odajársz vizsgálatokra), akkor érdemes beugrani egyszer a szülészetre és rákérdezni, nem hiszem, hogy hülyének néznének, sőt, szerintem épp ellenkezőleg.

2008. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké. Köszönöm a segítséget!

Boldog babavárást!

2008. aug. 22. 14:38
 5/5 anonim válasza:
100%

Szia! Én is úgy tudom, hogy mostanában kell elkezdeni a masszázst, van róla egy jó leírás a neten. Én majd a dulámmal fogom megbeszélni a dolgot, benne bízom.

[link]


Jó hosszú link, de minden le van írva a gátvédelemről!

További jó babavárást!

26 + 3 hetes kismama

2008. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!